reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i dieta naszych maluszków

reklama
A my dziś byliśmy na "przeglądzie" i...
pan doktor powiedział żeby od 4 miesiąca wprowadzić gotowe dania w słoiczkach (marchewki jabłka i te mixy różne)
o ile nie mamy własnych warzyw w ogródku (a nie mamy :hmm:)

I żeby starać się od razu łyżeczką

i do następnego przeglądu (czyli początek marca) nie dawać jeszcze świeżych surowych owocow/warzyw
bo o tym dopiero ma nam opowiedzieć jak podawać itp

Czyli mamy go karmić słoiczkami od lutego i nie żałować :happy:

Tylko ja jakoś nie jestem przekonana żeby od razu tak z grubej rury :sorry:
Na poczatek tak dla smaku troche dam żeby zobaczyć jak zareaguje
 
Ja też szok że już w lutym ale to lekarz :sorry:
z 35 letnią praktyką w dodatku
jeden z lepszych pediatrów w mieście
Powiedział że kiedyś mówiło się że wyłącznie mleko matki do 6
miesiąca ale teraz już w 4 można wprowadzać pokarmy dla uzupełnienia diety Spróbować można myśle :huh:

Klementinka powiedział żeby się nie bać i nie żałować jak będzie chciał cały słoik to może zjeść
No i tak tak jednoskładnikowe pisząc mixy miałam na myśli ogólnie słoikowe papu :sorry2:
 
Ostatnia edycja:
Jak skończy 3 miesiące to będzie już w czwartym ;-)

Asiu,skonczy 3,bedzie w 4:tak::tak::tak::tak:

czyli zaczal 4 miesiac a nie 3 jak ja mowie ?? :))
ale tepak ze mnie hehe , zawsze mialam z tym problem , dla mnie cos sie zaczyna jak wybije dokladnie ten dzien , a nie tak , ze niby mam na suwaczku 3 miesiace , a jednak zaczete 4 ... zamotalam chyba :-D

o kapota a moj 70 na noc.... to z czego tak tyje skoro wychodzi na to ze malo je ???????

ja podejrzewam , ze moj wiecej nie zje :) a przybiera sporo wiec widocznie jednym tyle starcza innym nie jak to normalnie bywa :)

A my dziś byliśmy na "przeglądzie" i...
pan doktor powiedział żeby od 4 miesiąca wprowadzić gotowe dania w słoiczkach (marchewki jabłka i te mixy różne)
o ile nie mamy własnych warzyw w ogródku (a nie mamy :hmm:)

I żeby starać się od razu łyżeczką

i do następnego przeglądu (czyli początek marca) nie dawać jeszcze świeżych surowych owocow/warzyw
bo o tym dopiero ma nam opowiedzieć jak podawać itp

Czyli mamy go karmić słoiczkami od lutego i nie żałować :happy:

Tylko ja jakoś nie jestem przekonana żeby od razu tak z grubej rury :sorry:
Na poczatek tak dla smaku troche dam żeby zobaczyć jak zareaguje

juz ??:szok:
nie wiem kurka idzie oci... kazdy co innego mowi , wszedzie pisza innaczej i wez tutaj badz madry :wściekła/y:
ciekawe co mi lekarka powie jak jej sie zapytam ?

mi sie wydawalo , ze na poczatek to tak delikatnie sie wprowadza , a nie z grubej rury od razu sloiczki itd....



tutaj jest fajnie opisane wszystko i latwo w miare ogarnac to :) ( z podpowiedzia z Bebiko ) i chyba tego bede sie trzymac , bo czegos trzeba ,a tak jak wszedzie co innego mowia i zaczne krecic to moze wyjsc masakra :)
http://www.bebiko.pl/themes/bebiko/...zywienia_niemowlat_w_pierwszym_roku_zycia.pdf
 
jagmar dlaczego graniczy z cudem? Bo jesli tak ciezko zrobic to ja tez sobie pewnie daruje, nie chce jej jeszcze inych produktow mlecznych niz moje podawac...

Bo te kaszki co są dla dzieci od 4 miesiąca (nie kaszka manna) to nie chcą się zagęścić na mleku mamy. Ja chciałam małej podawać łyżeczką taką gęstszą i się rozczarowałam. Na mleku modyfikowanym podobno jest to możliwe chociaż ja nie próbowałam.
 
reklama
Do góry