reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

ja Liwii dania z mięskiem daję każdy dzień jadła już królika, indyka, kurczaka, cielęcinkę, dziś pierwszy raz dostanie rybkę łososia z cukinią i ziemniaczkami

gluten już też jadła 2 razy, za pierwszym razem był płacz myślałam że to po glutenie ale bardziej z zmęczenia w tedy płakała bo na drugi dzień dałam następna połowę słoiczka z glutenem i było ok.

martttika ja też biszkopty będę łączyć z deserkiem :tak:

a wiecie że są nawet dania z żółtkiem jaja wszystko potrafią upchać do tych słoiczków dla dzieci :tak:
 
reklama
Sorki dzieewczyny, ale nie wiem czy było o tym...

Jaki "jadłospis mająwasze dzieciaki?Chodzi mi szczególnie o te na MM lub "cycowe" z rozszerzoną dietą.
Ile dajecie obiadku?Po całym słoiczku? I czy deserek też?Kiedy? A kaszki????

Proszę mi tu wypunktować szczególowo:-)
 
Ja daję zupki np tyle ml co mleka MM tak lekarz powiedział,że zupki dziecko powinno zjeść tyle co MM , obiadku daje pół słoika, deserku tak samo bo nie przepada, ja kupuję gotowe z gerber 4/5 miesiąc, myślałam,że będę robić, ale nie mam czasu no i te w słoikach inne są w smaku no i obiadki i te inne jedzonka daję mu zawsze najpóźniej do 15 godz, kaszki daję 150ml 7łyżeczek no i karmie łyżką, ale kache nie daję co dzień, ogółem,Alan najwięcej jest na mleku je co 2 godz po 120ml lub 150ml prócz nocy.
 
Anna u mnie maly rano kolo 4 rano dostaje butle po 3h znowu butle potem po jakis 2h chcialabym mu dawac kaszke no ale on mial zaparcia po ostatnich wiec probe generalnie bede robic znowu za jakis czas wiec daje mu deserek jakis albo swiezego banana mu dam kolo 11 dostaje znowu butle a kolo 13-14 dostaje caly sloiczek obiadku potem po jakis 1,5h dostaje deserek caly no i kolo 16-17 butla potem 19-20 znowu butla a potem to juz kolo 23 ostatnia butla :tak: maly zjada MM tak miedzy 130ml a 170ml zalezy od dnia :tak:
Czasem oczywiscie godziny albo deserki sie przesuwaja a czasem pomina np kiedy mlody zbyt dlugo spi a czesto sie mu to zdarza no i wtedy mu juz daje butle a nie deserek popoludniu :tak:
 
AnnaJ007 u nas to wygląda tak :tak:
-godz. 5.00- mleko 150ml ale to sporadycznie
-godz.7.30-8.00-samo mleko 180ml,(przechodzimy już z mleka nr1 na 2)
-godz. 11.00- mleko 150ml
-godz. 14.00-mleko zastąpiłam obiadkiem zjada cały mały słoiczek do tego daje czasem 1-2miarek kliku ryżowego lub kukurydzianego, dziś jadła rosołek wołowo-drobiowy z kaszką manną więc już kleiku ryżowego nie dałam
-godz.15.30- mleko 150ml
-godz. 18.00 deserek cały słoiczek z kleikiem ryżowym jak nie dam do obiadku, teraz będę do deserku dawać biszkopta
-godz.19.30 mleko 180ml

je też chrupki kukurydziane, jabłuszko ale bardzie ciumka
herbatek, soczków, wody mało pije
kaszki owocowe na razie nie podaję
A u Was jak o wygląda rozszerzenie diety:-)
 
Kuba pije MM co 3 h po 120ml.

Obiadki, zupki i deserki po 1/2 sloiczka i do popicia ok 60-80ml soku. Nie jest to pelny posilek, w zastepstwie MM wiec daje go miedzy uednym a drugim mleczkiem.
Na razie wciaz testujemy ktore lżej trwai a ktore nie...

Przed MM nieraz daje mu kilka łyzek kszki mleczno ryzowej albo kleiku kukurydZianego.
 
tylko po zazdrościć Wam że dzieci tyle Wam jedzą, Zośka woli jeść co 2 godziny MM i to tylko 60-70 ml, od święta zje 90-100, na każdą drzemkę chcę cyca tak więc dostaje.w nocy tylko cyc.a jeśli chodzi o obiadki to tak z pól słoiczka,
 
U nas nadal:
- cycek co ok.2 godz, w nocy co ok.3 (2-3 nocne karmienia, ostatnie nad ranem).

- po pierwszej drzemce, ok.11 Artur je owocki (pół słoika), do popicia pierś,
- potem po południu ok.15 pół słoika obiadku (małego słoika).
- wieczorem ok.19 butla z kaszką (Sinlac+ trochę ryżowej smakowej+ Nutramigen), ale tak naprawde nie wiem czy mu ta butla potrzebna.
- picie to zazywczaj woda z butelki albo rozcieńczony mocno soczek.

Wczoraj studiowałam skład Sinlacu i kaszek mleczno-ryżowych i ryżowych smakowych i o zgrozo, przeraziłam się, ile one mają w składzie cukru (na 2 miejscu!!!), nie daję ich wiele, ale teraz to już pewnie w ogóle. Planuję dawać tylko kaszkę ryżową i kukurydzianą i dodawać do tego przetarte owoce.
Później, jak Artur będzie już tolerował bardziej gruboziarniste kasze, będę mu robić płatki i kasze normalnie przeze mnie gotowane, może lekko na początek zmiksuję.
Podobno dobre są te kasze Holle (o których pisała Pepsi). Kurde, Pepsi nie złość się kochana, chętnie bym z toba podyskutowała na ten temat....

dziewczyny pytanko, czy robicie waszym bobikom jedzonko na specjalnej wodzieźródlanej?? (ja na początku tak, ale ostatnio gotuję 2x kranówę i nie wiem czy dobrze robię??
 
reklama
Angun właśnie ja też nie podaję tych kaszek mlecznych smakowych przez cukier,
daję 1-2 miarek kleiku ryżowego, kukurydzianego do obiadku, deserku

ja wszystko przyrządzam na przegotowanej wodzie kranówce

pepsi na pewno nas podczytuje może jej przejdzie i zacznie pisać, pozdrwiam:-)
 
Do góry