reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

Winki, fajnie, że Oli może spróbować czegoś innego. U nas też widziałam budyń (Hippa, jako danie na noc)ale jest z czekoladą to jeszcze poczekam
 
reklama
Oluś już jadł czekoladę :) w kaszce mannej na dobranoc :)
A dzisiaj na obiadek zjadł drugą część słoiczka " Wiosenna zupka z indykiem i koperkiem" :):)
 
Dziś kupiłam jogurciki dla dzieci po 6 miesiącu życia z Bobowity bananwe i truskawkowe i zapłaciłam 9,80 w rossmanie były tez nestle rózne smaki mozna je trzymac w temperaturze pokojowej dałam dziś Korniemu jadł z dużym apetytem na razie ok a jadł ok 15.00
 
mój facet mnie rozwala ;)
Poszedł dzisiaj do Tesco, po drobne zakupy, więc poprosiłam go, żeby kupił też jakiegoś słoiczka dla małego.
Wrócił po godzinie, dla nas nie kupił nic, dla małego nakupował słoiczków, ciasteczek, chrupków, mlek, chusteczek, soczków za ponad stówe -_-

Chrupki i ciasteczka po 7. miesiącu z HIPP, czyli za tydzień z kawałkiem będzie już w odpowiednim przedziale wiekowym, żeby je próbować :p
 
U nas jeśli chodzi o menu MM podaję Bebiko1+2 (nie chcę przejść drastycznie dodaję 2-kę stopniowo), od początku na przegotowanej kranówce, wychodzi mniej więcej tak:
4.00 210 MM + 2 miarki kleiku ryżowego
10.00 150 MM + 3 miarki kaszki z owocami leśnymi
14.00 obiadek od 100-150 (w zależności ile Franek zechce zjeść, czasami zjada tylko 50) wszystko co ma dynię:-) dopiero wczoraj udało mi się wprowadzić szpinak, do dyni mieszałam zupki warzywne z mięskiem i inne, ale tylko trochę, bo jak było za dużo to nie zjadał:-)
17.00 gruszka (jedyny owoc zjadany łaskawie przez Franka ) ścieram ćwiartkę jabłka (ale może być tylko jeden rodzaj, takie prawie bez smaku;-)) i dodaję, żeby mu coś innego wepchnąć! Owocu zjada najwyżej 40:-(
20.00 210 MM +2 miarki kleiku ryżowego

Ostatnio mieliśmy kilka dni, gdzie praktycznie nic nie chciał jeść, ale normalnie wygląda to tak. Strasznie grymasi ten mój Franek, ale nawet jak czegoś nie chce, to mu mieszam z dużą ilością dyni:-)
 
u nas problem z Alanem dostał Alergii od mleka bebilon 2 niby ta sama firma, ale mocniejsze składniki, wysypało go, aż się drapię, jednak to nie był krem, byliśmy u pediatry przepisał mu krople fenistil i krem jakiś na twarz i mleko sojowe Isomil mówił,że najlepsze w smaku z takich mlek, Alan piję,ale jak ja to wąchne czy spróbuje na wymioty mnie bierzę ochyba biednę dziecko zmieniło smak z dobrego smaku na taki, po prostu on za dużo mleka piję też bo cały dzień i jest mleczy przez co mamy też problemy z poceniem się chociaż bierze D3 vigantol już, przy samym mleku jest większe zapotrzebowanie na D, a on obiadków nie bardzo chcę jeść mdli go.Jeden plus mleka 15 zł na 100% a na receptę 8 zł.
 
andrzelika mleko nr 2 i kazde kolejne zawiera coraz wieksza ilosc bialek mleka krowiego (coraz mniej podobne do mleka kobiecego, ma zbliżone do krowiego), wiec to moze od tego uczulenie? Wspolczuje bardzo, choc przyznam ze sama nie mam pewnosci czy Bebiko 2 nie szkodzi kubie, bo teraz odkad zaczelam je mieszac znow mial problemy z brzuszkiem. Na razie zastopowalam na samo Beboko 1 a za kilka dni znow dosypie Bebiko 2 i zobaczymy czy to od niego czy przypadek z tym bolem brzuszka.
 
reklama
My już od dziś jesteśmy tylko na mleku nr 2 nic się nie dziej żadnego bólu brzuszka czy jakiś krostek, alergii :tak:
 
Do góry