reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

reklama
U nas karmienie teraz wyglada tak:
7 - oba cyce
8 - 100ml soczku
11 - cały słoiczek obiadku (co drugi dzień z mięskiem, potem warzywa, 2x w tyg. daję do warzyw pół łyżeczki KASZKI ORKISZOWEJ HOLLE i raz w tygodniu zamiast mięska pół żółtka z jaja na watado)
14 - na przemian są 3 rzeczy: kleik kukurydziany 100ml z MM, samo MM 230ml, kaszka ryżowa bobovita 100ml
17 - oba cyce
18 - cały deserek
20:20 - oba cyce + 230ml MM

Staram się dopajać cały dzień, ale młoda tylko soki chce pić a wody nie i to mnie wkurza... rozcieńczam soczki ile się da.... może w końcu nauczy się, że woda jest do picia:tak:
 
U nas jest mniej więcej tak:

2.00 - 180ml mleka nr 2 + 2 miarki kleiku
5.30-6.00 - 180 ml mleka nr 2 + 2 miarki kleiku
9.00- deserek z jabłuszkiem/śliwką + kaszka mleczno-ryżowa ( około 60g owoca+ 100g kaszki)
11.00- 130 ml mleka nr 2 czystego
14.00 - 125g obiadku + herbatka do popicia ( ilość wedle uzniania Olka ;) )
17.00 - 120 ml mleka nr czystego
20.00- deserek na dobranoc z kaszką manną i owocami ( od 120 do 190g) + herbatka do popicia
23.00 - 180ml mleka nr 2 + 2miarki kleiku ryżowego

Oczywiście mleko przeważnie je tylko przez sen, zarówno w dzień, jak i w nocy.
Zdarzają się dni, kiedy je częściej, lub rzadziej naturalnie.

Mleko lub zupki domowe dostaje na normalnej wodzie z kranu raz przegotowanej.

Dostaje również do pociumkania chrupka gezglutenowego, jabłuszko, babana, czasem od święta skórkę od bułki. Problem polega głównie na tym,że mój synek doskonale wie, że to co my jemy jest smaczniejsze :-p i bardzo się interesuje, kiedy coś przeżuwam, więc czasem daję mu liznąć to co akurat jem, po czym dostaje w łapkę zamiennik ( banan, jabłko, chrupek) :) Ostatnio próbował wyrwać mojemu TŻ pasztecika z ręki :laugh2: aż krzyczał na mojego ze złości :p!!
 
Ale wasze dzieciaki dużo jedzą poza mlekiem..:szok:
Moja uwielbia cyce ale udaje mi się od 2tyg dawać obiadku po pół słoiczka małego z kaszką mleczną manną je nawet z chęcią ale cycem dojada się na maxa...od jutra dam cały obiadek zamiast cyca albo cyca tylko na dopicie.Kaszki mleczno-ryżowej kilka łyżek pociapie a deserków ostatnio jakoś nie podawałam dziś dałam to wykrzywiała się strasznie.I czasem zje chrupka kukurydzianego
 
Super, że opisałyście jadłospisy maluszka, ja właśnie po to zajrzałam na wątek, wcześniej nie czułam potrzeby no ale Filip ma 7 mcy prawie a poza cysiem to prawie nic nie chce jeść, chociaż próbuję. Dawałam mu wcześniej trochę ale chyba przesadziłam z sokami z butli i teraz łyżka już nie jest taka fajna.

U nas jest cyś prawie zawsze, przeważnie też ok pół słoiczka owocowego i pół obiadku (z mięsem lub bez), a jak nie chce jeść z łyżki to daję sok owocowy lub marchewkowy zależnie od tego czego nie chciał. Postaram się bardziej rozszerzyć dietę ale zobaczymy jak to będzie, na razie ciężko nam idzie ale jestem dobrej myśli, jak zawsze :tak:
 
Ja też cały czas robię mm na kranówce przegotowanej-tutaj jest dopuszczona do picia prosto z kranu zamiast mineralnej. Przyznam że jak byłam w PL to na mineralnej robiłam.To zależy gdzie się mieszka(ja byłam w starszym bloku i nie ufam nie tyle wodzie w PL co po prostu rurom w bloku)

My jedno mleko zastąpiliśmy "słoiczkiem"-na razie bez mięsa...ale już niedługo. Daję jeszcze po południu deserek(ale połowę) i to jest między posiłkami(MM).Kaszki dopiero zaczniemy i startować będę z Sinlac.
Do picia herbatka "zaparzana".
 
a u nas dzień wygląda tak
6-7 MM 200ml
10 MM 200ml
12.30 słoiczek mięsny 190g
16 MM 200ml
18 słoiczek owocowy 190g
20 MM 200ml + 2 łyżeczki sinlac
Pomiędzy daję małej wg potrzeby do picia wodę, soczki lub herbatkę z granulatu :-)
 
Anna nie wiem czy czytałaś mój post trochę wcześniej, jak ostatnio przestudiowałam skład Sinlacu, to się zdziwiłam, ile on cukru zawiera!?
 
reklama
Dziewczyny nie z UK. Jestem u sistry i patrze jakie cuda maja tu w sklepach. Oli uwielbia:
bild 1.jpg serniczek truskawkowy , puding czekoladowy
bild 2.jpg sniadanko- jogurt z bananami ,puding bananowo czekoladowy, cos w stylu budyniu bananowego
bild 3.jpg to jest tez do kupienia w PL - absolutnie ukochane ,najlepsze owocki |Olinka
 
Do góry