reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

Mam pytanie bo jestem ciekawa od kiedy mozna podawac te jogurty danon takiemu maluszkowi?? bo widze ze andrzelika juz podaje i sie zastanawiam czy tez juz bym mogla mu podac taki jogurcik danon malutku??
 
reklama
Tez wlasnie cos mi sie tak wydawalo bo przeciez taki jogurt zawiera cos z mleka krowiego wiec moga byc uczulajace :tak:
Tak pytam w sumie z ciekawosci :-)
 
Sabrinko - pediatrzy mówią, że danonki dopiero po skończeniu roku, ale są takie specjalne jogurty dla niemowlaków powyżej 7 miesiąca życia z nestle bodaj.
 
ja tam daje alanowi po 4 łyżeczki danone nic mu nie jest, moja szwagierka półrocznemu dzieci zaczęła dawać zupy z garka i obiady i jest zdrów i duży jak rydz , co prawda ja tak nie przesadzam, ale dzięki temu jej mały ma 9 miesięcy je wszystko sam szynki, kiełbasę, kotlety itp, co mnie zdziwiło, a takie danone myśle,że mu nie zaszkodzi, ja małemu wszystko daje próbować po łyżece, chcę żeby przezwyczajał się do wszystkiego i po lubił
 
Ssabrinaa - dziś w Rossmanie widziałam właśnie chyba z Hippa albo BabyDream jogurt z baname i jakimiś tam jeszcze owocami od chyba 7 mca - w takim standardowym dużym słoiczku jak inne deserki:tak:
 
andrzelika dużo moich koleżanek też tak robiło i ja też jestem za tym aby dawać dziecku próbować nowe smaki
U mnie jest tylko jedna zasada: bez soli i cukru
 
ja tak samo bez soli i cukru w małych ilościach jeszcze nic nikomu nie zaszkodziło, a skoro większe dzieci jedzą tego stosy pudełek dlaczego Alan miałby nie zjeść 4 łyżeczek nic mu nie będzie, każdy karmi jak uważa to najważniejsze
 
a ja uważam że nie bez powodu ktoś wymyślił schemat żywienia niemowląt :tak: i skoro czegoś nie powinno się podawać to z jakiegoś powodu , zresztą jeszcze się tego wszystkiego najedzą w całym swoim życiu ;-)
 
reklama
Ja też uważam, że po coś podają na opakowaniach od jakiego wieku można dawać poszczególne posiłki, a według nie których wskazań mleko krowie można podawać po 2 roku życia, a w danonkach jest tyle zbędnego "syfu" i zapewne cukru, że raczej przez długi czas nie będę tego podawać dla małej.
 
Do góry