reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

reklama
Alan pije po 120ml co 2 godz lub 150ml zależy od dnia, a w nocy jak wstanie raz , ale to mało kiedy się zdarza je 180ml i rano jak wstanie też 180ml, a w ciągu dnia czasem kaszki , jogurciki danone, obiadki, między MM no i piciu
 
Nimfi- na każdym mleku jest napisane ile bobiki powinny pić w jakim miesiącu. I każde mleko ma inaczej. Oli pije tylko Hipp Combiotik i w 5 miesiącu powinien pić 220 ml z każdym razem. MM pije tak 4 razy dziennie - ok 11 kaszka a ko 17 obiadek+ deserek. Rano cyc, pod wieczór trochę cyc i jeśli sie budzi w nocy ( nie zawsze to tez cyc). Ja mu daje tak 180 ml mleka bo 220 to dużo , ale Peter daje mu zawsze koło 200.
W Wielkanoc mi zabrakło mleka ( typowe jak wszystkie sklepy zamknięte) a w aptece mieli NAN- i na nim pisali ze 150 za jednym razem. Oli wypił ale juz następnego dnia wróciłam do Hippa.

Czy mleko 2 daje sie OD 6 mies. Czy PO 6 mies?
 
zależy, któraś z mam pisałą, że nawet po 4. miesiącu są. Ale ja się spotkałam tylko z tymi PO 6. miechu :)

Aleks zjada od 130 do 180 ml. te 180 1-2 x dziennie, głównie w nocy. NIestety wciąż budzi się co 3-4h na karmienie, zdarza się, że w międzyczasie trzeba i 2-3 razy wstać do niego, żeby podać smoczka, przekręcić na drugi boczek, odetkać nosek....
 
Dziewczyny ja tydzień temu dostałam zalecenie od lekarki żeby małej podawać mm po cycu (nie daję jej jednak bo dobrze mi przybrała) ale miało to być mleko 2.
 
alma uzywamy smoczka 2 Avent ale podaje mu tez smoczke 3 Avent aby sprawdzic jak mu idzie picie z smoczka 3. Niestety czesto sie dławi, wiec czesciej uzywam smoczka 2.


winki wg zalecen na opakowaniu powienien wypijac juz kolo 200ml :-pale w naszym wypadku to bez sensu tyle mu podawac bo on czesto nawet 120ml nie dopija.

Mleko Bebiko 2 chce zaczac podawac wraz z rozpoczeciem 6 msc.
Juz teraz podaje mu po jednej lyzeczce dziennie Bebiko 2. A za tydzien bede mieszkac juz pol na pol z Bebiko 1 i bebiko 2. Za 2 tygodnie pewnie juz bedziemy na Bebiko 2.


julianna mleka MM po 4 msc sa dostepne za granica :) W Polsce chyba wszystkie sa po 6 msc.
 
W Nl mleka nr2 po 4 miesiącu nie ma. Ja zacznę mieszać 1(nr.1 jest do końca 6 miesiąca życia) i 2 jak Tymek będzie miał ponad 6 miesięcy, tak żeby w 7 już zaczął pić nr2.
Ile piją bobiki to indywidualna sprawa. Mój w ciagu dnia 150ml co 3-4 h a w na noc i w nocy 180ml i budzi się czasami co 3 a czasami co 5h.
W ciągu dnia dostaje pół słoika obiadku i pół deserku.


Winki jaki rodzaj nosidełka babybjorn masz????
 
Ostatnia edycja:
U nas jest mleko po 4 miesiacu ale ono niby jest dla glodomorow i nie jest polecane przez doradcow zywieniowych,pytalam to mi mowila babeczka ze one strasznie zapychaja oraz rozpychaja zoladek dziecka a u nas jesli maly jest zadowolony na 3h po mleczku tym co dajemu to mam kontynuowac nawet do roku ale tez jest mleczko po 6 miesiacu i bede przechodzic ze wzgledu na witaminy ktorych bedzie potrzebowal wiecej maly,a zwlaszcza zelazo :tak:
 
reklama
Do góry