reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

Dlaczego?:szok:



Ziemniak+dynia z HIPPA ilośc 4 łyżeczki zaliczone o godz. 13:30. Zosinka zajadała to ze smakiem ja nawet zapachu znieść nie mogłam... feeee [/QUOTE
haha mówiłam!
a co do brzuszka to nie wiem :-(
ale te dania dla dzieci z kurczakiem to chyba te kurczaki są dobrej jakości bez hormonów i antybiotyków:tak:
ja takiego z sklepu kuraka też nie dam do zjedzenia Liwia,

powinny byc bez, a jak jest?

Ankusch koniecznie. na pewno będzie pyszne hehe
Anek wiesz co, ja tez jestem ciemna masa i szczerze mówiąc olałam schemat tylko patrzę na moje dziecko i staram się odczytać jej potrzeby. dziś zajadała się chrupkiem kukurydzianym i strasznie jej smakował. Kupki robi co 2-3 dni ale bez problemu, także chyba wszystko narazie jest ok. Nie wiem tylko jak to zrobimy żeby nie piła cysia jak ja będe w pracy bo teraz mimo sporych juz porcji jedzonka nadal chce cysia...

tak, tak, ja tak samo. Jak to moja koleżanka ostatnio powiedziała : tylko nie mów lekarzom co dajesz i będzie wsio gut :-)


Dziewczyny, a które to są kaszki bezglutenowe?
Myślałam, żeby mojemu podać na noc, ale nie wiem czy w ogole już mogę?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ankush fajnie masz z tą teściową znoszącą jaja:-D.Kiedyś jadłam rosół z gołębia i był bardzo dobry.

Co do warzyw itp. "od gospodarza" to niestety nie można ufać nikomu chyba że samemu się wyhoduje....jedno mówią a drugie robią...Poza tym żadne warzywa nie są pozbawione chemii, gleby sa zanieczyszczone i z nich wszystko przenika...szczególnie do warzyw, króre mają korzeń jadalny.


Dziewczyny co mają(ich dzieci) skazę białkową....czy robili Wam 9dzieciom) jakieś testy na potwierdzenie czy tak "na oko"??? Jak u dzieciaków z policzkami...Ja swojego smaruję maściami cudami a poliki ma czerwone jak chłop ze wsi...
 
Ostatnia edycja:
AnnaJ007 - u nas lekarka powiedziała "na oko" że podejrzewa skazę białkową:dry: Ale teraz od miesiąca używamy MM z laktozą i jest wszystko git. Wg mnie lekarze teraz na wyrost gadają o tej skazie... jak nie wiedzą co dziecku jest.
 
Anna Arturowi lekarka postawiła diagnozę na podstawie wywiadu rodzinnego i krostek na buzi oraz tego, że miał kolki (takie do przeżycia jak każde dziecko). Teraz powoli wprowadzam mu mleko, daję pół łyżki kaszki mlecznej i 4 łyżki Sinlacu, zobaczymy jak zareaguje. Zmian skónych jako takich nie ma, może drobne krostki za uszkami czasem i na policzku. Czerwonych plam nie ma. Także jak widzisz czy on ma tą skaże białkową, to ja sama nie wiem...
 
Ostatnia edycja:
ankusch prawda rosołek podobno jest dobry z gołębia nie jadłam ale brat m gotował dla swoich dzieci, ja też taki rosołek ugotuję dla Liwii,
a z tą historią to minie wystraszyłaś mam nadzieję że te kuraki są dobrej jakości

wiem że po takich kurakach ze sklepu podając go dziewczynkom mogą zacząć szybko dojrzewać albo mogą mieć problem z dojrzewaniem
 
ankusch - u nas na osiedlu też hodują gołąbki, myślę Polci właśnie pierwszy rosołek tak i zrobić - podobno to mięsko też dobre jak ktoś ma anemię
onanana - ja też nie patrzę na schematy, jak młoda skończy 6 m-cy idę do lekarki imamy rozszerzać dietę, a nasz pani dr taka wyluzowana, więc pewno wszystko co dla dzieci w tym wieku można podawać to tak będziemy robić ( o ile Pola dobrze to przyjmie):tak:
 
anek obserwuj kupki, czy sa i czy sa "ładne" nie za rzadkie i nie zbyt zbite. czy zosia robi kupke z łatwoscia czy tez nie. Bo jesli chodzi o popoludniowy placz to powodow moze byc wiele i niekoniecznie zwiazane z bolem brzuszka po obiadkach. Czy Zosia ma zagazowany brzuszek typu - puszczanie bączków? Pręzy się gdy placze?

Kuba mi nawet nie placze po jedzeniu. zachowuje sie normalnie. Tylko te zaparcia go mecza i jak nie mozne zrobic kupy to wtedy jest placz.
No i zauwazylam ze dzis zjedzona potrawa ma widoczny efekt dopiero jutro. Tak jak np zjedzona marchewka pokazala zaparcia dopiero nastepnego dnia, tak samo wczorajsza śliwka dopiero dzis pomogla mu zrobic normalna kupe :)


onanana malo kto slyszy o mirunie :) Tez bym nie slyszala gdyby szef męża nam nie polecil.


martttika kaszki kukurydziane oraz ryzowe (mleczno ryzowe) sa bezglutenowe :) Mozna podawac od 4 msc.
 
reklama
Aa no i sliwka w końcu spełnla swoje zadanie :) Dzis rano byla normalna kupa :) Tylko brzuszek zagazowany :/ Mlody bąków puszcza cala mase. No ale mam nadzieje ze dzieki tej sliwce uda nam sie przejsc przez wprowadzanie zupek :)

I niebawem podam kaszke kukurydziana na mleku. Jest delikatniejsza dla brzuszka niz ryzowa.
 
Do góry