reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

no własnie się przekonałam że jogurcik podziałał na Nadię przeczyszczająco
że tak to ładnie ujmę "obsrała się po samą szyję" :-)
 
reklama
U nas już od dłuższego czasu jemy twarożek gerbera z owockami - na szczęście nic malej nie jest. Dziś jadła a raczej smakowała młodej kapustki z koperkiem, ziemniaczki z masełkiem i jajeczko ( żółtko), wiele rzeczy już próbowała, bardziej jej smakuje "nasze"jedzenie, bo wiadomo smak jest konkretniejszy
 
Dziewczyny a czy te deserki jogurtowe i twarożki dla niemowląt to są na MM? Bo przecież nie powinno się maluszkom jeszcze podawać nic na krowim mleku. Ja z tego powodu nie daję Zośce nic na krowim mleku... tylko jogurciki Nestle (czekoladowy ulubiony a jak!) i gerberka ze słoiczka te twarożki z owocami. Mam nadzieję, że one są na sztucznym mleku. Wiecie coś na ten temat?
 
dołączam się do pytania anek, oraz dorzucam jedno od siebie czy jak dajecie te pszenne kaszki z glutenem to jak z ekspozycją na gluten, nie dajecie już tej dziennej porcji czy jak, bo ja chciałam dzis kupić te ileś tam zbóż na zdrowy brzuszek, ale nie ma info ile jest w porcji glutenu.
 
syl84 - ja już teraz w sumie nie patrzę na ilość podawanego glutenu. Zaczęłam ekspozycję jak Zosia miała 6,5 mies. (Zośka cyckowa jest nadal) - teraz ma 9. Więc już od 3 miesięcy je gluten... Po tak długim oswajaniu z glutenem, chyba już nie trzeba liczyć tej dziennej porcji.
 
dziewczyny może mnie skrytykujecie, ale do mnie jakoś nie przemawiają sztywne ramy tych schematów żywieniowych. Moje dziecko je produkty glutenowe normalnie, tzn. kiedy coś dostanie w łapkę to wcina :-) Jak mu smakuje i jest ogólnie w miarę zdrowe (bo nie oszukujmy się, że istnieje coś takiego jak zdrowe jedzenie) to daję. Co do zwykłych jogurtów to też mam zamiar dać mu popróbować, bo kupiłam te nestle i mu smakowały. Co do mleka to owszem lepiej jak najdłużej nie podawać, ale z drugiej strony to jest przetworzony nabiał.
 
Dziewczyny przeciez na słoiczkach są podane składniki. Na tych deserkach mleczno-owocowych jest podane: " jogurt/twarozek z mleka"

Ja juz od 2 miesiecy daje małej te słoiczki i nic jej na szczęście nie jest. Zanim podałam pytałam się mojej i Natalki alergolog (bo ona jest prze ze mnie potencjalnie zagrozona alergią i jest na mleku HA, wiec ja takie rzeczy wole skonsultować) i powiedziała, ze jeśli do tej pory nic sie nie działo to dawać, zwłaszcza twarożek.

syl ja patrzę jaka jest zawartość glutenu w danym słoiczku i albo juz wiecej nie daję, albo daję drugie tyle. Ale jak czasm nie dostanie w ogóle to też się nie przejmuję.
 
reklama
Do góry