reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

Anek tak:tak: Przynajmniej w Gerberach, bo ja innych nie kupowałam na razie. Ale nie wydaje mi sie zeby ktoś do takich słoiczków dodawał MM.
 
reklama
martttika, gola ja tak samo. Nam na pewno wszystko podawali (jak miałam pół roku tata nakarmił mnie wodzionką....) i żyjemy.
 
syl ja podawalam gluten w postaci kaszki manny z bobovity po 1 lyżce do kaszki mleczno ryzowej. teraz zwieksze ilosc do 2 łyzek kaszki manny. Ale nie trzymam sie tak sztywno tej ekspozycji, raczej robie tak jak mi pasuje ;) Jednak raczej nie przekraczam tych dziennych dawek poki co bo nawet nie mam jak...


anek jogurciki i twarozki sa na mleku krowim :tak: ale to nie jest mleko 100% przeciez tylko przetworzone. Zgodnie ze schematami zywieniowymi mozna tak przetworzone mleko podac niemowlakom i wlasnie tu trzeba uwazac bo tak jak i zwykle mleko moze objawic sie alergia. Ale serki biala i jogurty maja zdecydowanie obnizona zawartosc bialek mleka krowiego, a wiec sa duzo bezpieczniejsze. W PL jeszcze zaleca sie karmienie MM do 3 roku zycia ale np a UK juz po roku daja dzieciom mleko krowie aby zobaczyc reakcje.... Wiec nie ma sie obawiac na zapas bo to mleko krowie to nie jest zlo straszne :p o ile dziecko nie objawi na niego alergi to jest ok ;) Nasze babcie podawaly mleko krowie noworodkom, bo przeciez nie bylo wtedy MM.
 
onanana - a wiesz, ja nigdy nie jadłam wodzionki ;p he he. Wiem, że to zupka z czosnkiem i z chlebem się je, czy ze skwarkami, dobrze mówię?? Poli dodawałąm surowy ząbek cozsnku do zupki ugotowanej przeze mnie ajk była przeziębiona i nic jej nie było, a jak jej smakowalo!;)
 
ja wodzionke jadlam jako male dziecko, moj dziadek robil najlepsza, ale kiedy to bylo... a wersja ze skwarkami to juz taka bogata wersja, ja nie pamietam skwarek za to chleb, duzo czosnku i magi :-)
 
i ja pamiętam smak wodzionki z dzieciństwa :tak::-Ddużo czosnku, skwarki i chleb najlepszy był taki co miał parę dni:tak:

ja dziś gotowałam rosołek na kurze wiejskiej dla Liwii wersja bez przypraw dałam jej tylko ząbek czosnku, wszystko ładnie posiekłam widelcem :tak:
 
Ja czekam na swojskie kurczaki i warzywa dziatki przywiozą na początku sierpnia to może pierwszy raz coś ugotuje Koriemu!!Ale mi się nie chce___ale ze mnie matka!!!!
 
Nie przesadzaj Alma26 :) Ja gotuję, bo obrzydliwa jestem do gotowców choć na "czarną godzinę" zawsze jakiś słoiczek mam. Mój brzdąc dostaje zupki, ale bez mięsa - jeszcze się nie przemogłam, by samodzielnie taką zrobić. Za to kaszki, żółtka i chlebek oczywiście w diecie jest. Coś mi tylko ta manna nie wychodzi zbytnio...chyba coś źle robię :(
 
Agacjana witamy i zapraszamy na wątek główny:tak:

ja kaszkę manna daję z Nestle wolę taką sypką, gotową sypię do obiadku, deserku :tak:
 
reklama
Alma każda mama robi jak lubi i jak jej wygodnie!! Także luzik:)
Ja lubię Majce gotować i wychodzi to taniej, więc gotuję i podoba mi się to kombinowanie:tak: Chciałabym jej powoli dawać normalniejsze obiady niż papki. Chyba zacznę na wczasach.
Maja dziś próbowała... klusek śląskich i jej mega smakowały...
Dziś na kolację zjadła kaszkę kukurydziano- ryżową (taką do której dodaje się mm, ale ja dodałam wodę) z sucharkami- chcę sprawdzić czy prześpi całą noc. W sensie czy to budzenie się to wina nienajadania się na noc. (Maja budzi się ok 4-5, wypije cyca i śpi dalej).
W ogole zastanawiam sie czy ona za mało nie je wieczorem. Jak to u Was wygląda?? U nas tak:
ok 4-5 cyc
ok 6:30-7:30 cycuś
ok 9 kaszka
ok 13 zupka
ok 15:30-16 cycuś
ok 17-18 deserek
ok 20 cycuś

Czasem między posiłkami podjada ciasteczko lub jakiś owoc w całości.

edit: a co do wodzionki to tak Gola:-D jak piszesz. Stary przepis: H2O+ kromka = wodzionka:-) Do tego masa czosnku:-D Mój tata robi jeszcze bradkartofle (ciekawe czy któraś wie co to;-)) do tego.
 
Ostatnia edycja:
Do góry