reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

a jakby dodać mleko do obiadkowego dania? może chociaż troszkę się uda przemycać? a na deser banany z mlekiem i nowym owocem?

probowalam z mleczkiem do obiadku, narazie nie zadzialalo, ale probuje z owocami, dzis zjadla mi jabluszko z kleikiem ktore jej sama zrobilam, jutro probuje kolejne kombinacje: banan z gruszka ;-)
 
reklama
W sumie to sie sporo powtarza, ale staram sie nigdy nie dawać codziennie tego samego i jak najbardziej żonglować tymi śniadaniami.
kupiłam pare małych słoiczków typu jagody, śliwki ,żeby większe urozmaicenie było. tylko nie wiem czy jak będzie bez węglowodanów czy sobie poje.

Możesz też sama zrobić kleik ryżowy/ kukurydziany lub jedną z kaszek Holle i dodać owoce jakich nie ma w serii "owoce ze zbożami". Ja tak robię.
 
powiedzcie mamusie jaką przerwę mają wasze maluszki między posiłkami w ciągu dnia, Liwia potrafi mieć nawet 5godz. przerwy nie wiem czy to nie za dużo w tym czasie zajada się chrupkami kukurydzianymi, biszkoptami, herbatka do popicia:tak: na noc jak wypije ok.19.30 MM czystego 210ml to pije dopiero rano o 7.00 to jest 12,5godz przerwy:szok:

w sumie ona mało mi je
pije 4 x czyste MM po 180-210ml
obiadek - pół małego słoiczka
deserek - świeże owoce, z słoiczka daję jej tylko twarożek z owocami i owoce z jogurtem,
kaszki wszelakie odrzuciła ale muszę znowu spróbować z kaszkami
kupię jej te o których katrinka pisze zboża z owocami :tak:
 
Ostatnia edycja:
mirelko ,skoro Liwcia się cały czas zajada biszkoptami i flipsami to nie dziwne, że nie głodna, ogranicz jej te przekąski:tak:
poza tym w te upały na pewno dzieci maja gorszy apetyt, moja potrafiła zjeśc duzy słoik 190 gram zupy bez zmrużenia oka, a od paru dni nie jestm w stanie w nią upchac małego słoika nawet
mirelko a jakie biszkopty podajesz malutkiej??
 
Mi tutaj na kontroli coś mówili że czasami jak dziecko dostaje dużo mleka(czy cyc czyMM) to traci/ma mniejszą ochotę na pokarmy stałe...nie dopytywałam jak to zmienić bo takich problemów nie mam.
Tymek je 5-6 razy na dobę.
Chrupki kukurydziane to u nas równiez przebój ale daję "oszczędnie" bo nie mam gdzie kupić!A w tutejszym polskim cslepie nie mają.
 
Możesz też sama zrobić kleik ryżowy/ kukurydziany lub jedną z kaszek Holle i dodać owoce jakich nie ma w serii "owoce ze zbożami". Ja tak robię.

Ja właśnie często tak robię. Wcześniej na Holle a teraz znalazłam fajne kaszki Hippa w Niemczech, coś na kształt Holle:
HiPP: Bio-Getreidebreie zum Anrühren
kupiłam jaglaną i 7 ziaren.

Świetna też jest herbatka instant, też bez cukru, ja mam melise na noc, jakoś na stronce jej nie ma
HiPP: Tee

ja daję Małemu takie ciasteczka, w Polsce też widziałam:
HiPP: Bio-Keks
 
Kochana ja kupowałam w Mullerze w południowych Niemczech (Schwarzwald), ale myślę, że są dostepne w wielu innych sieciowych sklepach. Żałuję, że nie ma takich kaszek w polskiej ofercie Hippa, być może za wcześnie u nas na cos takiego:zawstydzona/y:
 
reklama
Laski, jak ja Wam zazdroszczę apetytów maluszków. Zośka już od 3 tyg. zjada 3 pełne posiłki dziennie - ostatni obiad ok. 15tej a na kolacje TYLKO WODA od 40 do 120 ml.... nawet cycka wypluwa:baffled:

Wiem, że jest gorąc i mniejszy apetyt, ale młoda ma ok 16h przerwę w jedzeniu.... waży 8,5kg więc jest na 50tym centylu.

Zachodzę w głowę, jakim cudem przybiera na wadze, jedząc tak rzadko i w ogóle nie pijąc MM z butli.
 
Do góry