reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

ja tez podaje owocki niezmiksowane, tylko dziele na mniejsze kawałki.... Nadia ma mega radochę przy takim jedzeniu... a mamunia ma dużo sprzątania :p
 
reklama
Witajcie kochane ja tez daje całe malinki albo troche sama rozgniatam ale ostatnio mały juz nie je tak pieknie wierci sie na wszystkie strony jak jemy to brudne jest wszystko dosłownie:tak:najbardziej uwielbiam jak wkłada rece do buzi i wyciera tym jedzeniem cała twarz ostatnio kaszka posklejała mu rzesy i włosy ale ja jestem bardzo cierpliwa az czasami sama siebie nie poznaje:-D:-D
 
Ja chyba przesadzam z tą czystością. Moje dziecie samo się rwie do łapania łyżeczki i miski z jedzeniem, chyba musze mu wreszcie pozwolić cos chrupać. A owocki jakie dajecie świeże prócz malin? Ja ostatnio banana (skrobanego łyżeczką i w kawałkach)
 
Maja zajada owoce często sama. Kładę jej na tacce krzesełka i je:-D Jadła już: jagody, truskawki, jabłko, pomarańcze , banany. Miała dziś jeść maliny ale nie wyrobiłyśmy się czasowo. Po takiej uczcie ona cała idzie do wanny, krzesełko jest rozbierane i dokładnie myte:-D Ostatnio dostała warzywka ale nie interesowały jej tak jak owoce:no:
 
Angie Franek też cięzko z jedzeniem czegokolwiek innego niż mleko, rozszerzamy dietę od 5 miesiąca, teraz kończy 8 miesiąc a dopiero niedawno zaczął jeść owoce, obiadków stanowczo odmawia, chyba, że jest to dynia, nie chce ani gotowanych przeze mnie ani ze słoiczków, nawet jeśli zje, to są bardzo małe ilości, nie chce też pić nic innego niż mleko, jedynie czasem wypije maleńkie ilości ok 20 ml. i to najczęście ze szklanki:szok: Franek nawet marchewki nie chce (no chyba, że surową do łapki dostanie na dziąsełka;-))
 
Angun Sami ostatnio wcinal maliny swieze,nawet mu smakowaly a tak to banana je swiezego sam albo tez mu skrobie czasem,jablko,melona ostatnio tez wcinal i gruszki :-)
No ale raz na jakis czas jeszcze podaje mu mixy owocowe z miksowane bo lubi a takie podgryzanie owocow to tak dla zabawy ma no i zeby chociaz troszke witaminek se pociumkal :-)
angie u nas Sami cale sloiczki te male zaczal zjadac tak po 1,5 miesiacu bo troche zajelo to testowanie warzywek i owocow :tak: no a teraz zjada tak 5-6 razy mleko do tego kaszka(co drugi dzien)+obiadek+ jakis deserek pod wieczor (jogort albo jakies owoce miksowane )
 
angie Natalka zaczęła mały słoiczek zjadać po miesiącu rozszerzania diety, ale ona żarta jest:-D Po następnym miesiacu juz jej mały nie starczał;-)Daj Kingusi szansę, moze jeszcze zechce wiecej jeść. Tak jak nimfii pisze, proponuj jej różne smaczki, ale nic na siłę, bo się dopiero zniecheci. Powodzenia!

agalodz no u nas ostatnio jest to samo. Tak jak Natalka do tej pory grzecznie siedziała i zajadała to teraz jest istne szaleństwo z łapkami w buzi i potem wszędzie w koło. Tylko, ze ja taka cierpliwa nie jestem i czasami po prostu wychodzę z siebie:baffled:


Dziewczyny widzę, ze wasze dzieciaczki często jedzą w ciągu doby. I tak sie zastanawiam czy moja Natalka nie je za rzadko:baffled: Ona odkąd skończyła 5 miesięcy je 5 posiłków dziennie (w tym 3 razy mleko), tylko, ze konkretne porcje;-) Czy któreś dzieciątko też je 5 posiłków dziennie?
 
Ja ci Margana nie odpowiem bo moj młody jest na cycku i ja madra mama nauczyłam go zasypiac przy cycku wiec jak robi dwie czy trzy drzemki to zawsze sobie cos mlasnie:tak:cała noc cycek o 6.30 cycek o8.30 kaszka ok10 cycek na drzemke ok 13 obiadek ok 15 cycek na drzemke o17 owocki i cycek o21 na noc i tyle:-Ddzies mu dała pierwszy raz kaszke ze zbozami sama rozrabiałam z mlekiem to mi uderzał w łyzeczke nic nie zjadł.A wczesniej mu dawałam te kaszki bobovity juz z mlekiem ryzowe i było ok i teraz nie wiem czy to przez mleko czy kaszke:-Dczy poprostu nie był głodny:tak:
 
Margana Pola dziś jadła 5 razy cycuś , raz obiadek - ale niewiele mniej niż mały słoiczek i potem jagódki i morelki Ufo.
Angun owoce u nas do tej pory : jabłko, banan, morelka, jagódka, malinka z krzaczka, winogrono, czerwona porzeczka ( z ogródka koleżanki z krzaczka prosto), truskawka (jedna) - o czym się wczoraj dowiedziałam, bo babcia dała, chyba tyle
 
reklama
Dziewczyny widzę, ze wasze dzieciaczki często jedzą w ciągu doby. I tak sie zastanawiam czy moja Natalka nie je za rzadko:baffled: Ona odkąd skończyła 5 miesięcy je 5 posiłków dziennie (w tym 3 razy mleko), tylko, ze konkretne porcje;-) Czy któreś dzieciątko też je 5 posiłków dziennie?
To wg schematów Twoja córa je książkowo:tak: Powinno być 3xmleko+2inne posiłki.


Zośka długo jadła tak samo ja Natalka. Ponad 2 tyg. temu Zosi coś odpierdzieliło i o ile do popołudnia je normalnie (prawie, bo rano butli nie tknie) tak w sumie ostatni posiłek ma po 15tej i jest to obiad ze słoiczka. Potem ewentualnie ok. 18tej deserek i tyle. A i cyca daję jej rano ok.6 przed pracą, na kolację i czasem po pracy (ale tego nie liczę już jako posiłek, bo mało efektywnie je z cyca).

U nas problem jest z tym, że młoda jest obrażona na butle z MM. Zjada od wielkiego dzwona na kolację tylko. Tak to w dzień MM przemycam łyżeczką z kleikiem lub kaszką.


Wg mnie Natalka je idealnie i nie powinnaś się niczym martwić.
 
Do góry