reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

onanana dzięki wielkie Kochana za pomoc! Muszę coś spróbować. Zwłaszcza, ze wczoraj kupiliśmy fajny blender w Lidlu:-)
Z tym gotowaniem to jest tak, ze nigdy nie miałam potrzeby ani ochoty. Ochoty nadal nie mam , ale chciałabym żeby Natalka spróbowała domowego jedzonka i choć czasem takie dostała żeby nie skonczyło się tak jak u mojej koleżanki, ktorej synek do 2 roku zycia jadł tylko słoiczki:szok:

Majuska nie znam mleka z Hippa, wiec nie pomogę. U nas sprawdziło się Bebiko, natomiast nie sprawdził się Nan, tak jak u andrzeliki. Z tym, że u nam po Nanie były zielone kupki.
 
reklama
margana nie mialam wczesniej czasu zeby ci odpisac, a i ja chcialabym podac młodemu cos z naszej kuchni a nie tylko gotowe sloiczki. Czekam az się naumie siedziec przyzwoicie ;) i mu bede rozgniatac widelcem warzywka wyjete z naszej zupy. Albo dam mu kawalki do reki jak w BLW. Bo on nie ma zapału do jedzenie obiadow wiec mysle ze forma jedzenia przez samodzielna zabawe mu sie spodoba ;)
natomiast starszemu synowi caly czas sama gotowalam i blenderowalam :) Fajna opcja jesli sie ma czas.... ja juz niestety nie mam czasu :/
 
...kupiłam Enfamil pani magister bardzo polecała kupiłam ale mały jeszvze nie jadł bo mam jescze kaszki z mlekiem...Nie wiem czy drogie to mleko bo dałam w hurtowni 24zł??
Kupiłaś to mleko w dobrej cenie. Zazwyczaj w promocjach są po o. 24-25pln za 400gr. No raz tylko 21.06w Rossmanie była promocja po 14,90:szok:ale po godzinie od otwarcia sklepu kupiłam już tylko 3 puszki.
 
Cocca ja robłam malinowy wg tej strony co ankusch podała w linkowni (osesek). Mają tam fajne przepisy.
W skrócie: garść malin przetrzeć przez sitko. Ok szklanka wody, podzielić na pół. Pół zagotować a w drugiej połówce rozrobić 1 łyżeczke mąki ziemniaczanej (jak dla mnie łyżeczka mąki to mało na szkalnkę wody- musiałam dać więcej). jak woda się zagotouje to tą wode z maką do niej wlać, dodac przecier malinowy. Ja musiałam dosłodzic bo było baaardzo kwaśne. Maja zjadła z wielkim apetytem.

Można tez z bobofruta zrobić tak jak pisze Andrzelika. Ok 100 ml soku zrobić na pół. Pół zagotować w połówce wymieszać mąkę, przelać do gotującego się soku i jest kisiel:-D

Babcia wczoraj kupiła Majce świeże jagody. Muszę dziś z nich coś jej zrobić:-D
 
reklama
Do góry