reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

reklama
Chyba wszystkie MM zawierają witaminy a DHA dużo rodzajów MM.
Nie chcę, żeby to zabrzmiało jak jakaś reklama, ale z tego co mi wiadomo, to Enfamil jest pierwszym i jedynym MM w Polsce, które zawiera LIPIL. Tutaj cytat z neta:
"Enfamil to pierwsze i jedyne na polskim rynku mleko modyfikowane, które zawiera LIPIL, czyli mieszankę kwasów tłuszczowych DHA i ARA w proporcjach i ilościach wzorowanych na mleku matki. Badania naukowe udowodniły, że kwas DHA zawarty w LIPILU korzystnie wpływa na ostrość widzenia, rozwój pamięci, umiejętność rozwiązywania problemów oraz zdolności językowe u niemowląt. Potwierdzają to dowody naukowe, uzyskane z badań klinicznych oraz pozytywna opinia Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) dla wpływu 0,3% DHA na rozwój ostrości widzenia."
 
Dziewczyny karmiace butelka prosze Was o pomoc,
Jak wyglada dzien waszych malenstw, ile i kiedy jedza, chodzi mi glownie o dzieci ktore nie sa specjalne chetne do jedzenia obiadkow itp.
Mam straszny problem z karmieniem Kingi, bo jej dieta polega glownie na mleku, jedzenia z lyzeczki nie traktuje jako posilku tylko jako przystawke albo jakis przerywnik.
 
angie no u nas to juz jest ustabilizowane i mleczko jest 3 razy dziennie, 1 raz obiadek i 1 raz podwieczorek. Ale Ty chyba niedawno zaczęłaś rozszerzanie diety, tak? My jak zaczynaliśmy to też był to taki dodatek między mleczkami. Jak Natalka zaczęła zjadać cały słoiczek to już przeszłyśmy na stałe pory karmienia. Może niedługo Kinga zacznie jeść więcej stałych posiłków i wszystko się ustabilizuje?
 
angie ja zacelam rozszerzac diete w 4 msc zycia Kuby a on nadal je czesto polowe obiadku - sloiczek 120g. Wiecej je owocow. A teraz w te upaly odmawia i kaszek i obiadow, tylko troszke podziubie. Jest typowo mleczny chlopak, moglby sammym MM życ, tak samo jak maciek ;)

Wiesz z tego co sie orientuje to wazne aby zjadala jakiekolwiek ilosci innych pokarmow. Tyle ile moze czy chce. Nic na sile. Chodzi o to aby nabrala dobrych nawykow zywieniowych i zjadala jedzenie chetnie.
A mzoe wartoby cos zmienic? Np zamiast podawac miksy papkowe to tylko po jednym warzywku np marchew czy ziemniak rozgnieciony, a moze takie smaki by jej bardziej spasowaly?

Ja czekam az Kuba zacznie siedziec to zastosuje troszke BLW, bo na razie ma odruch wymiotny gdy czuje wiekszy kawalek jedznenia w buzi.
Takie jedzenie ktore dziecko samo zje raczka bardziej mu smakuje ;)
 
Ja klade na stoliczku z 3 malinki ,ale polecam to robic gdy bobik jest goly. Krzeselko i paski do mocowania najwiecej cierpią ,ale jaka raosc gdy mozna w łapce rozduszać i samemu do buzi wkladac. Truskawki tez daje do łapki.
 
reklama
Dziś Pola zjadła ok 10 malinek, prosto z ogródka - dawałam jej po połowie, a mniejsze całe :) Ale teraz mamy krzesełko i będzie też samoobsługa :)
 
Do góry