reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jesteś w ciąży? PRZECZYTAJ !!! To może uratować życie Twojego dziecka !!!

Rysica - wielkie dzięki. Mam teraz USG zaplanowane na 22 tydzień i od razu poproszę o zbadanie pod kątem vasa previa. Dziwi mnie, że skoro standardem jest badanie przezierności karku, to temat vasa previa jest do tego stopnia ignorowany przez lekarzy! (A z tego co sprawdziłam, vasa previa występuje tylko 2 razy rzadziej niż zespół Downa...)
Jeśli mowa o statystykach, nie ma się co nimi kierować podejmując decyzję o wykonaniu tego badania, na zasadzie "jak tylko 1/2500 to na pewno nie będę ja"... ciąże zaśniadowe też przytrafiają się jednej kobiecie na 1000 i ja miałam akurat pecha być tą "jedyneczką", więc wiem co to znaczy trafić w statystyki... :(
 
reklama
Bazylio bardzo mi przykro z powodu Twojego Aniołka :( taka diagnoza jest straszna :( ja miałam szansę na happy end i happy endem się to u mnie zakończyło - u Ciebie niestety nie było takiej szansy. Też wcześniej nie wiedziałam co to ciąża zaśniadowa - dopiero po przeczytaniu Twojego posta dowiedziałam się, że coś takiego istnieje.... Szkoda, że nic się na to nie da poradzić :(
Myślę, że u Ciebie zdecydowanie jest wskazanie do sprawdzenia pod kątem VP (ciąża zaśniadowa, poronienie, być może łyżeczkowanie - to wszystko sprzyja rozwinięciu się VP. Cieszę się, że masz szansę to wykluczyć :D będziesz spokojniejsza :)
Na szczęście na VP jest rada i dlatego głoszę to wszem i wobec i gdzie tylko mogę :)
 
wielkie dzięki. Mam teraz USG zaplanowane na 22 tydzień i od razu poproszę o zbadanie pod kątem vasa previa. Dziwi mnie, że skoro standardem jest badanie przezierności karku, to temat vasa previa jest do tego stopnia ignorowany przez lekarzy! (A z tego co sprawdziłam, vasa previa występuje tylko 2 razy rzadziej niż zespół Downa...)

bazylia - to że nie robią masz rację tak być nie powinno , tak samo jak nie kazda kobieta ma robiony posiew z pochwy przed porodem , a przecież można dziecku sprzedać niezłe dziadostwo przy porodzie . jednym słowem brak słów.
 
Jejku ja nie wiedzialam, ze cos takiego istnieje. Mieszkam w UK i tutaj opieka nad ciezarna jest tragiczna. Z polozna widzialam sie dwa razy a u lekarza bylam, ale polskiego, prywatnie...
Teraz sie zastanawiam nad tymi wszystkimi badaniami.:-(
 
..Andzia..ogromnie Ci wspołczuje..nawet nie mogę sobie wyobrazic tego jak sie czujesz po stracie Córeczki..naprawdę ogromne wyrazy współczucie i uściski..trzymaj się cieplutko
 
Rysica wielkie dzięki za ten tekst. To bardzo ważne, żeby pisać i mówić o takich rzeczach, a lekarze niestety często bagatelizuja takie sprawy, a tak być przeciez nie powinno. Moja córcia na szczęście urodziła się zdrowa choć na początku 37 tygodnia, z powodu zanikającego tętna. Ale lekarze też się tym za bardzo nie przejmowali bo z cc zwlekali cały dzień, dopiero jak ordynator na nich nawrzeszczał, że cały dzień dziecko ma nieregularne i zanikające tętno a oni nic nie robią to dopiero wtedy zrobili mi cc. Aż boję sie myśleć co by było gdyby nie on.
Andzia bardzo Ci współczuję z powodu utraty córeczki. (*)(*)(*)(*) to dla Twojego maleńkiego aniołeczk. Trzymaj się dzielnie.
 
Hejka proszę o pomoc:hmm::hmm:
Nie wiem co mam robić jestem w 32 tygodniu ciąży i po przeczytaniu wiadomości na forum bardzo się przestraszyłam. Otóż w 18tygodniu ciąży wykryto że mam łożysko brzmiennie przodujące. 2 tygodnie temu na USG okazało się że łożysko jes dwupłatowe położone na przedniej i tylniej ścianie i szyjkę skróconą 28mm. nikt mi nie chce wytłumaczyć co to znaczy i co może zagrażać mojemu dziecku. To ma być dziewczynka tak bardzo na nią czekamy ale po tym co tu przeczytałam bardzo się boję . Proszę pomóżcie. niesia
 
o matko.... nie wiedziałam nic o tym, jak tylko zbliżę się do 15/16 tygodnia do tego okresu mam się z domu nie ruszać wd. lekarza albo w ogóle mało, poproszę o to badanie....

tak mi przykro z powodu tych którzy musieli przez to przejść.... dlaczego w dobie takiego rozwoju Polska wciąż w wielu dziedzinach jest do tyłu :/
 
reklama
Ale się teraz nastraszyłam tym wszystkim co tu przeczytałam.
Ja powiem szczerze,że nie miałam nawet zrobionego badania na przezierność karkową a miałam USG robione w 14 tyg ciąży. I wtedy pytałam lekarza wyraźnie o możliwość wystąpienia u mojego dziecka zespołu Downa, to mi odpowiedział,że nie potrzeba nic robić, a o tym badaniu nawet nie wspomniał. Co to są do licha za lekarze u nas?? Ja nawet nie wiedziałam,że robi się takie pomiary na USG.
I podejrzewam,że o wielu rzeczach związanych z badaniami w ciąży jeszcze nie wiem. No ale nie ja powinnam o tym wiedzieć, a lekarze- no nie?!
Naprawdę ręce opadają.
Teraz jestem obecnie w 37 tyg ciąży. I człowiek musi sie stresować.
Pozdrawiam wszystkie Was.:no:
 
Do góry