reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

reklama
Kobietki pomóżcie, Maksiu jest jeszcze na piersi , ale w sumie domaga się jej tylko wieczorem w nocy rano , sporadycznie w dzień , nie chce butelki , je więc już stałe pokarmy, które powinny go potrzymać dłużej , jednak za dwie godziny znowu musimy mu coś podać i tu jest ten problem , czy aby nie je za często??? Waży w normie , ale w sumie na gołe oko to z niego chudzielec!
Następny problem to jak go nauczyć pić z butelki?

Jego jadłospis wygląda tak
Rano cycuś ok7.30-8.00
ok 10.00 kaszka tak ze 150ml
ok 12.00 kisiel albo inny deserek
ok 14.00 zupka albo obiadek ok 200ml
ok16.00 jakiś deserek
ok18.00 kaszka
potem może być cyc albo znowu kaszka
 
dzięki niuta, ale sama nie wiem. Jula wazy ok 6.5 a pampki ma od 6-9 to powinny by ok:confused:

a co do karmienia to ja sie nie wypowiadam, sama musze zmienić system małej bo chyba za czesto je:
8 - mleko 80
11- mleko 80
14-zupka plus soczek 180 plus 60
17-mleko 100
20-kaszka 180
24-mleko 130

nie wiem sama czy nie lepiej by było jakby jadła co 4 godziny posiłe. A na deser brak miejsca, wiec pije soczki. Z resztą deserki jej niezbyt smakują:-(
 
Kobietki pomóżcie, Maksiu jest jeszcze na piersi , ale w sumie domaga się jej tylko wieczorem w nocy rano , sporadycznie w dzień , nie chce butelki , je więc już stałe pokarmy, które powinny go potrzymać dłużej , jednak za dwie godziny znowu musimy mu coś podać i tu jest ten problem , czy aby nie je za często??? Waży w normie , ale w sumie na gołe oko to z niego chudzielec!
Następny problem to jak go nauczyć pić z butelki?

Jego jadłospis wygląda tak
Rano cycuś ok7.30-8.00
ok 10.00 kaszka tak ze 150ml
ok 12.00 kisiel albo inny deserek
ok 14.00 zupka albo obiadek ok 200ml
ok16.00 jakiś deserek
ok18.00 kaszka
potem może być cyc albo znowu kaszka

a próbowałaś smoczków kauczukowych z canpola? Moja własnie takich używa i to jedyne, na które po 5 miesiącach poszukiwań spełniły jej oczekiwania. Część dziewczyn co miały ten problem je spróbowała i pomogło.
Ja zrobiłam w nich większą dziurkę w smoku kaszka bo wydawało mi się że mała się męczy. Teraz 120ml kaszki znika z butli w 3 minuty.

Smoczek kauczukowy anatomiczny 4-kaszka Canpol (851992184) - Aukcje internetowe Allegro
 
dzięki niuta, ale sama nie wiem. Jula wazy ok 6.5 a pampki ma od 6-9 to powinny by ok:confused:

a co do karmienia to ja sie nie wypowiadam, sama musze zmienić system małej bo chyba za czesto je:
8 - mleko 80
11- mleko 80
14-zupka plus soczek 180 plus 60
17-mleko 100
20-kaszka 180
24-mleko 130

nie wiem sama czy nie lepiej by było jakby jadła co 4 godziny posiłe. A na deser brak miejsca, wiec pije soczki. Z resztą deserki jej niezbyt smakują:-(

chyba po prostu musisz ją przewinąć w nocy. Ja zawsze to robię. Zresztą dłuższy czas w mokrej pieluszce to nie jest zbyt fajne uczucie.
 
Mam identycznie. Maly tez sie przesikuje w nocy. TYLKO w nocy.
Igor ma ponad 8kg. Jestesmy na pampersach 4 [7kg-18kg, jezeli sie nie myle].
Juz tyle razy probowalam zapiac pieluche nieco inaczej [lzej, ciasniej, wyzej, nizej].
Jak sie budzi i widze, ze jest przemoczony to wcale nie ma pampersa napelnionego.

Moze mu siusiak w nocy skreca jakos na prawo? :-) bo zawsze jest z prawej strony mokry.


co do jedzenia u nas:
7-8 - mleko
10-11 - kaszka na mleku
14-15 - zupka
18- mleko
21-mleko
ok 5 - mleko [ zalezy o ktorej maly sie obudzi w nocy, a roznie to bywa]

oczywiscie pic piejmy. Soczki, herbatki. Zwlaszcza po zupce i kaszczce obowiazkowo.

Mam pytanie odnosnie biszkoptow i jogurtow. Czytalam, ze niektore z Was juz podaja. Biszkopty mokre/suche. Czy sa to prodkty specjalne dla naszych maluchow?
 
Ostatnia edycja:
a próbowałaś smoczków kauczukowych z canpola? Moja własnie takich używa i to jedyne, na które po 5 miesiącach poszukiwań spełniły jej oczekiwania. Część dziewczyn co miały ten problem je spróbowała i pomogło.
Ja zrobiłam w nich większą dziurkę w smoku kaszka bo wydawało mi się że mała się męczy. Teraz 120ml kaszki znika z butli w 3 minuty.

Smoczek kauczukowy anatomiczny 4-kaszka Canpol (851992184) - Aukcje internetowe Allegro
Jutro lecę do dziecięcego , ja mam ale aventa i to silikonowe! Daj Boże ,żeby za działało, Bebiko już w szafce czeka!
 
reklama
Do góry