reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka chusta na początek?

Witam serdecznie:)
Zdecydowałam się tutaj napisać dlatego, że mam nadzieję wkrótce dołączyć do zacnego grona chustomaniaków;) Żałuję tylko że dopiero teraz mam ku temu sposobność. To znaczy moje dziecię jutro kończy 10 miesięcy. Kiedy Franio się urodził to myślałam o zakupie chusty ale przyznam się szczerze że ceny mnie ciut zniechęciły ale też nie byłam świadoma zalet motania dlatego też nie podjęłam tematu. Mój syn od początku był dużo noszony a że teraz już waży 10kg to powoli niewyrabiam, zwłaszcza że teraz tylko z mamusią chce być (lęk separacyjny?). Już nie wspominając o tym że nie mogę nic zrobić w domu z maluchem na rękach. Poza tym urzekła mnie perspektywa górskich wycieczek itp. W końcu z wózkiem nie wszędzie można dotrzeć.
Przeanalizowałam cały wątek, przejżałam kilka stron internetowych i już wiem że chcę kupić chustę tkaną skośno-krzyżową firmy Natibaby w rozmiarze M (ja 176cm i 56kg, mąż 181cm i 85kg) o taką NATIBABY -NAJWYŻEJ OCENIANA POLSKA CHUSTA,M (2222476847) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i mam nadzieję że motanie faktycznie okaże się nie takie skomplikowane na jakie wygląda;)
Dziękuję za pomoc:)
Pozdrawiam
 
reklama
Jeśli Twój synek nie był wcześniej noszony radziłabym pomyśleć o nosidle typu mei tai. Noszenie dziecka w tym wieku (siedzącego) jest całkowicie bezpieczne, a jak popatrzysz na zdjęcia, zobaczysz, że pozycja malucha jest zbliżona do pozycji w chuście. 10 kg dziecię 10-miesięczne już raczej na plecy, będzie Wam obojgu wygodniej, a maluch będzie miał ciekawszą perspektywę do patrzenia. Moim zdaniem osobie bez doświadczenia będzie o wiele łatwiej opanować MT niż chustę na plecach, myślę też, że w czasie wiązania będziesz czuła się pewniej. Dobrze uszyty MT odciąży równie dobrze, albo i lepiej niż chusta. Pomyśl też o sobie - inaczej jest, jak nosisz dziecko od 4 czy 5 kg a inaczej jak startujesz od 10, też Twoje ciało musi się do tego przyzwyczaić. Zacznijcie od krótkich dystansów, niezależnie czy zdecydujesz się na MT czy chustę.
pozdrawiam! i noście się na zdrowie!
 
itam zakupiłam chuste elastyczna na poczatek bo bałam sie czy mój najmnłodszy zechce w tym siedziec i jest klops niestety nie chce??Moze jakas rada??
 
Innej nie ma, jak próbować co jakiś czas, ale nic na siłę... U mnie udało się też dopiero za którymś razem. Kupiłam niemiecką chustę ze splotem skośnokrzyżowym, co zapewnia łatwiejsze wiązanie i równomierne rozciąganie materiału.
 
Nic na siłę, małymi kroczkami, żeby nie stresować maluszka, spróbuj o różnych porach - po jedzeniu, po spaniu, przed, zobaczysz kiedy najlepiej wychodzi.
Jeśli chodzi o elastyczne chusty ja fanką nie jestem z kilku powodów - m.in. są 3 warstwy na dziecku, może być po prostu gorąco, przez to, że poły krzyżujesz na plecach nóżki są zbyt dużym odwiedzeniu dla noworodka i małego niemowlęcia no i dużo trudniej zaokrąglić miednicę. Prawidłowe ułożenie dziecka w chuście oprócz dobrego dociągnięcia wymaga odpowiedniego ustawienia miednicy i uniesienia kolanek dziecka, tak by maluch był w pozycji kucznej.
Spróbuj tkanej, jeśli masz możliwość, może pożycz na początek.
 
Witam serdecznie.
Jestem zachwycona chustowaniem jednak po raz pierwszy będę chciała zakupić chustę. Na allegro znalazłam taką chustę:

Pentelka Chusta tkana PISTACJE 70cm (2409023977) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

bardzo proszę o radę czy opłaca się wydawać pieniądze, bo dla mnie cena jest atrakcyjna

cena atrakcyjna, ale chusta z bawełny pościelowej/flanelki - nie jest to najlepsze rozwiązanie, bo chusta, żeby dobrze malucha otulała i się dociagała musi być tkana skośno-krzyzowo. Nie wspominając, że cienki materiał może wrzynać się w ciałko maluszka. Chociaz znam kilka osób, które zaczynały chust ze zwykłej bawełny i sobie je chwalą - no ale jak maluszek waży 4-5 kg to może dają radę, ale potem noszenie na pewno nie jest juz komfortowe.
Dołożysz 30-40 zł i możesz upolować używaną bądź prawie nówkę dobrej jakosciowo chusty (mi przeszła koło nosa piękna nati za 35 zł :tak: - pół dnia się spóźniłam). Z suwaczka widze, że do przyjścia maluszka jest jeszcze trochę czasu, więc tym bardziej warto szukac okazji ;-)

Przy córce uszyłam samoróbkę ze zwykłej bawełny i to była porażka - zniechęciłam się szybko. Teraz przy synku upolowałam praktycznie nówkę chustę za 50% rynkowej wartości i jestem bardzo zadowolona - synek również ;-)

przy pierwszych krokach w chustowaniu ponoc najlpeiej używanych szukać, bo są "złamane" - czyli miękkie i dobrze się dociągają
 
do_ti ja kupiłam ( akurat nową) Nati i jestem zadowolona. Krótko ją łamałam i dobrze się nosiła a ceny też mają w miarę przystepne. Używki są czasem w naprawdę super stanie i już złamane ;-) Zwykły shit na all ze zwykłej pościelówy tak jak i moja poprzedniczka również odradzam. Tu chodzi o bezpieczeństwo Twojego malucha :tak: Powodzenia :happy2:
 
reklama
dokładnie - szukaj chusty o splocie skośno-krzyżowym - jest to większość chust w pasy lub gładkich. Taką chustę najłatwiej dociągnąć. Do nauki najpraktyczniejsze są chusty w szerokie pasy o brzegach w różnych kolorach - najłatwiej na nich korygować błędy. Używaną bawełnianą chustę, która już jest miękka i z pewnością dobrze posłuży możesz kupić za 100zł a nawet mniej. Napiszę Ci na pw kilka firm, na które warto zwrócić uwagę.
Dobrze, gdyby ktoś Ci pokazał jak wiązać, na Śląsku działają np. kluby kangura.
Pozdrawiam!
 
Do góry