reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka chusta na początek?

masz jeszcze trochę czasu na rozeznania, więc się nie spiesz :) a jak ma to być jedna chusta na dłużej to ja zdecydowanie jestem za tkaną od początku. na bazarku na chusty.info można fajne używane kupić :tak:
 
reklama
aenye, dziękuję bardzo:zawstydzona/y::-) a zrobić zawsze możesz jeszcze;-) teraz się do MT szykuję, ale najpierw pracę mgr muszę skończyć;-) ciekawe tylko co wygra - szycie czy praca:-p
 
ojej, kachasek, a ty czekasz na maluszka teraz? czy juz po, tylko suwaczek nieaktualny? wstaw zdjecie z taka malenka zabka zachustowana!.. ja zamotalam swojego dopiero, jak mial miesiac i troche.. zaluje bardzo..

a raczej nie poszyje nic dzieciom, choc umiem, bo czasu nie mam :p jak ich poloze spac o 20 to sie czuje jak kon po westernie i nawet nie umiem juz guzika przyszyc czy latki na spodnie. takze sie nie ludze, ze sie spelnie w tym temacie. ale kiedys i owszem, torebki, spodnie, nawet bluzy polarowe sama sobie szylam ;-)
 
o rany, o suwaczku zapomniałam ;)
dzisiaj młoda kończy 3 tygodnie :tak: fotki mam sprzed tygodnia, ale z nieudolnym jeszcze wiązaniem - nóżki:zawstydzona/y: (teraz już lepiej to wygląda, ale zdjęć nie mam)
 

Załączniki

  • DSCF0818.jpg
    DSCF0818.jpg
    63,9 KB · Wyświetleń: 116
  • DSCF0909.jpg
    DSCF0909.jpg
    49,6 KB · Wyświetleń: 125
Małe pytanie mam. Lepszy będzie zestaw tkana+elastyczna czy tkana+kółkowa? Znaczy czy bardziej przydatna może się okazać elastyczna czy kółkowa? Rozumiem, że elastyk jest dobry na początek a kółkowa ewentualnie na później na szybkie wyjścia? Można do kółkowej wsadzić noworodka czy to w ogóle odpada?
 
Moje doświadczenia są takie, że z pełną odpowiedzialnością mogę na początek polecić chustę elastyczną. Nasza Mała noszona była już od 2 tygodnia życia. Chusta elastyczna dzięki temu ze jest "elastyczna" ;) doskonale nadaje się dla osób początkujących. Pewne niedociągnięcia w wiązaniu można w każdej chwili skorygować. Można napisać, ze chusta elastyczna jest wyrozumiała. Później na zmianę z elastyczną dokupowany były chusty tkane. Różne w zależności od pory roku (grubość) i upodobań, kolor, wzór, marka. Chusta elastyczna doskonale sprawdza się przy małych dzieciach do pół roku. Później z powodu większej masy ciała "naszego malucha" jest już niewygodna. Wtedy były przez nas używane wyłącznie chusty tkane w różnych wiązaniach. Choć najprostsze krzyżowe sprawdzało się najlepiej. Nigdy nie odważyłem się nosić Młodej na plecach. Była zbyt rozbrykana przy motaniu i bez pomocy było trudno. Jak Mała urosła i zaczęła ważyć ok 10 kg zaczęliśmy się przenosić z chusty na nosidła i tak zostało do tej pory choć od dłuższego czasu Mała woli na własnych nogach zwiedzać świat. Polecam przede wszystkim eksperymenty z chustami. Trzeba wypróbować różne rozwiązania i dobrać te w których czujemy się My i nasze Dziecko najlepiej.
Pozdrawiam
Chustofan na odwyku;))
 
reklama
Małe pytanie mam. Lepszy będzie zestaw tkana+elastyczna czy tkana+kółkowa? Znaczy czy bardziej przydatna może się okazać elastyczna czy kółkowa? Rozumiem, że elastyk jest dobry na początek a kółkowa ewentualnie na później na szybkie wyjścia? Można do kółkowej wsadzić noworodka czy to w ogóle odpada?
na sam początek dobra jest chusta elastyczna , z tym że ona jest do 8 kg z tego co pamietam.. jesli dziecko przekroczy ta wage trzeba zmienić chuste na tkaną...
kółkowej nie polecam , jest ona na krótkie wyjścia ponieważ niesie zbyt duże obciążenie
z tego co wiem można wkadąc w nią noworodki , ale ja bym się osobiscie bała.. chusta ta jest jak kołyska i nie ma żadnych wiązań podtrzymujących dziecko ..

więc troszkę bardziej wyglada niz się nadaje ;-) chyba lepsza zwykła tkana
i tu taki mały dodatek:

Po włożeniu ogona do kółek tworzy się kieszonka, do której wkłada się dziecko w pozycji leżącej, na biodrze, brzuszkiem do brzuszka lub na plecach. Należy uważać na jakość kółek: muszą być one bardzo wytrzymałe ze względu na bezpieczeństwo dziecka. Ogon może być otwarty lub zszyty. W drugim przypadku regulacja długości jest ograniczona.

Chusty kółkowe zakłada się bardzo szybko. Nadają się idealnie na krótkie wypady. Jest to noszenie asymetryczne, większość rodziców nie będzie zatem w stanie używać jej przez dłuższy czas przy cięższym dziecku.
 
Do góry