reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam ponownie!

Może przyda się informacja dla posiadaczy Toyoty Corolli, sedan. Zdecydowałam się na fotelik King Plus Romera (przedział od 1 do 4 lat) i bardzo polecam. Trzyma się mocno i jest stabilny, przy poprawnym zamontowaniu nie ma szans nim poruszyć (tylna kanapa, za pasażerem). Mój syn ma teraz 14 miesięcy, waży 10 kg, siedzi sobie jak prawdziwy król, jest mu bardzo wygodnie.

Podziękowania dla Pana Piotra!

Pozdrawiam wszystkich!

Karolina
 
reklama
Witam :)

czy ktoś może mnie poinformować czym się różńi RECARO YOUNG SPORT od STM Starlight SP , czy to prawda że tylko logo producenta ?? i co za tym idzie ceną ??

i mam pytanie do Pana eksperta e-foteliki słyszałam a raczej czytałam , ze foteliki posiadają swoją datę ważnośći ile to mniej więcej jest czasu czy tyle ile producent daje gwarancji ??? bo zaczyna mi sie to kłócić z faktem iż można kupić fotelik 9-36 bo to oznacza użytkowanie przez dobrych kilka lat czy w tym czasie fotelik straci swoją ważność=bezpieczeństwo dziecka

i tak sobie myślę że może to pękniecie boczku w naszym foteliku to właśńie osłabienie materiału po 2 letnim czasie użytkowania hmm ...może nie warto kupować fotelika na lata bo i tak się sam wcześniej upomni o zmianę ...
przepraszam że tak dociekam , ale dla mnie to naprawdę wazne żeby wybrać dobry fotelik .
 
Byłam już zdecydowana na Romer Kidfix SICT ale przerazil mnie trochę ten test Romer Kid Plus SICT - test zderzeniowy, crash test film od e-FOTELIKI.pl - YouTube To jest akurat fotelik bez izofix ale w testach tak samo ma 4*.
Znalazłam też na jakiejś stronie wyniki testów ( teraz nie mogę znaleźć bo bym tu wkleiła) takie dokładne i tam jest że Romer Kidfix ma w zderzeniu bocznym 4* ale w czołowym tylko 3*. Dużo lepiej wg tych testów wypadał Cybex. Już zgłupiałam i sama nie wiem co kupić.
A może lepiej Besafe http://www.youtube.com/watch?v=3KXA7jWIZaE
 
jak to kogoś zainteresuje ....do Fabii (2005 Htb) b. dobrze pasuje Maxi Cosi Tobi- ani drgnie natomiast king ma za wysoko klamrę pasa ( u mnie na metalowym pręcie) i źle wpasowuje się w moją wyprofilowana kanapę(za szeroka podstawa wisi na wyprofilowaniu). Tak wiec the winner is mc cosi tobi pewnie w kolorystyce denim. poza tym imaho w tobim się łatwiej ściąga pasy...za parę dni zakup ;))
 
W najbliższym czasie musze kupić dwa foteliki.
Starszy syn ma 3 lata, waży 17 kg i ma 100cm- wybrałam dla niego Romer Kid Plus Sict.
Młodszy ma 6 miesięcy, waży prawie 9 kg - wybrałam Romer King Plus (oczywiście przesiądzie sie do niego za jakieś 2 miesiące).
Niestety w moim miescie nie mam możliwości przymierzenia fotelikow do samochodów. Dzieci będą jeżdziły głównie Hondą CRV z 1997 roku oraz czasami Peugeotem 307 z 2004.Nie ma isofix-ów. Czy montował Pan może foteliki w tych samochodach? Gdzie można znaleźć listę fotelików kompatyblilnych dla Hondy? Czy mogę wybrać jakieś jeszcze lepsze foteliki bez isofix-ów?
 
Witam!
W niedługim czasie muszę zakupić nowy fotelik 9-18 córeczce, 14 mies, 10 kg, podróżujemy fordem Mondeo z 96 roku. Najchętniej zainwestowała bym w foteliki, które montuje się tyłem do kierunku jazdy, tylko gdzieś tam czytałam, że zajmują dużo miejsca, myśli pan że wejdzie do mojego samochodu jakiś z tych fotelików, zakładając, że mam jeszcze z tyłu dwójkę pasażerów. Dało by się zamontować któryś z tych fotelików na środkowym miejscu z tyłu na pasie biodrowym. A jeśli nie fotelik tyłem to co pan poleca z tej grupy wagowej? Podoba mi się Romer King Plus i Cybex Juno Fix choć w tym drugim przeraża mnie brak 5 punktowych pasów. W swoim mieście nie mam niestety możliwości przymierzenia foteli do auta, wolała bym mieć określony jakiś typ i wtedy poszukania jakiegoś sklepu w innym mieście. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
 
Witam,
lada moment będę zmieniał fotelik z gr. 0 na grupę I (9-18 kg). Syn ma ponad 9 kg więc daję mu jeszcze ze 3 m-ce na wyrośnięcie z obecnego MC Cabrio Fix.
Zastanawiam się nad nowym fotelikiem i biorę pod uwagę coś spośród producentów: Maxi Cosi, Romer lub Cybex. Jeśli chodzi o budżet to wolałbym nie przekroczyć 1000 zł (chociaż do niedawna myślałem raczej o 700-800 zł).
Jeżdzimy Nissanem Qashqaiem z 2007 r., ma isofix i chyba TT (instrukcja nazywa to "górnym pasem mocowania fotelika"), ale fotelik czasami może być używany w autach dziadków, bez isofixa, więc dobrze żeby była możliwość mocowania zarówno na isofix jak i na pasy.
Proszę coś doradzić, może miał Pan do czynienia z fotelikami w tym aucie (np pasy są dość krótkie - obecny fotelik jest łapany na bazę bo pasów ledwo starczało). Myślałem o Cybexie Juno Fix, ale nie przekonuje mnie do końca brak pasów. Może jakiś model Romera - tyle że tam tego tyle że czasem trudno się odnaleźć...
Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie sugestie.
PS - na forum Nissana QQ polecają m.in. Romera Safefix Plus.
 
Witam,
przymierzam się do kupna fotelika 9-18 dla córki. Interesuje mnie firma Romer i tu pojawił się problem:
- w sklepie zapytałam o fotelik romer duo plus a sprzedawca powiedział, iż ten model się nie sprzedaję i polecił nam romera king plus podobno jest tak samo bezpieczny. Wiem, że w testach te foteliki mają po 4, ale sama juz nie wiem czy fotelik montowany na pasy (king plus)- poprawnie zamontowany jest tak samo bezpieczny jak montowany na isofix (duo plus)? Czy różnica polega tylko na montażu?
- a może lepiej dołożyć i kupić fotelik Romer Safefix Plus?
- słyszałam również, że king plus jest największy z tych modeli czy to prawda?

Kwota jaką planuje wydać to ok 1000 zł, jeżdzę autem seat altea z 2005 roku z isofix bez TT. Czy King plus będzie pasował do mojego auta?
A może wybrać jakiś inny fotelik?

z góry dziękuje, pozdrawiam.
 
reklama
Witam,czy Romer Safefix plus tt to dobry wybór? Czy w tym przedziale cenowym jest coś innego wartego uwagi? Czym różnią się rodzaje tapicerek w modelu tego fotelika? Jaki rodzaj tapicerki wybrać bo słyszałam, że nie wszystkie są dobre jakościowo?
 
Do góry