reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam,
lada moment będę zmieniał fotelik z gr. 0 na grupę I (9-18 kg). Syn ma ponad 9 kg więc daję mu jeszcze ze 3 m-ce na wyrośnięcie z obecnego MC Cabrio Fix.
Zastanawiam się nad nowym fotelikiem i biorę pod uwagę coś spośród producentów: Maxi Cosi, Romer lub Cybex. Jeśli chodzi o budżet to wolałbym nie przekroczyć 1000 zł (chociaż do niedawna myślałem raczej o 700-800 zł).
Jeżdzimy Nissanem Qashqaiem z 2007 r., ma isofix i chyba TT (instrukcja nazywa to "górnym pasem mocowania fotelika"), ale fotelik czasami może być używany w autach dziadków, bez isofixa, więc dobrze żeby była możliwość mocowania zarówno na isofix jak i na pasy.
Proszę coś doradzić, może miał Pan do czynienia z fotelikami w tym aucie (np pasy są dość krótkie - obecny fotelik jest łapany na bazę bo pasów ledwo starczało). Myślałem o Cybexie Juno Fix, ale nie przekonuje mnie do końca brak pasów. Może jakiś model Romera - tyle że tam tego tyle że czasem trudno się odnaleźć...
Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie sugestie.
PS - na forum Nissana QQ polecają m.in. Romera Safefix Plus.

Na forum mają rację - też bym to Panu zaproponował :-D
 
reklama
Witam,
przymierzam się do kupna fotelika 9-18 dla córki. Interesuje mnie firma Romer i tu pojawił się problem:
- w sklepie zapytałam o fotelik romer duo plus a sprzedawca powiedział, iż ten model się nie sprzedaję i polecił nam romera king plus podobno jest tak samo bezpieczny. Wiem, że w testach te foteliki mają po 4, ale sama juz nie wiem czy fotelik montowany na pasy (king plus)- poprawnie zamontowany jest tak samo bezpieczny jak montowany na isofix (duo plus)? Czy różnica polega tylko na montażu?
- a może lepiej dołożyć i kupić fotelik Romer Safefix Plus?
- słyszałam również, że king plus jest największy z tych modeli czy to prawda?

Kwota jaką planuje wydać to ok 1000 zł, jeżdzę autem seat altea z 2005 roku z isofix bez TT. Czy King plus będzie pasował do mojego auta?
A może wybrać jakiś inny fotelik?

z góry dziękuje, pozdrawiam.

Osobiście również wolę Kinga od Duo z racji na znacznie lepszy zagłówek w Kingu. Tak King poprawnie zamontowany będzie tak samo bezpieczny jak fotelik z isofix to jest pewne :tak:

- czy lepiej ? to zależy - jak jest budżet to czemu nie, safefixa montuje się bardzo szybko i łatwo.

King i safefix to to samo - duo plus moze byc delikatnie mniejszy ale trzeba by sprawdzic dokladne rozmiary bo nie kojarze wszystkiego z pamieci :-D

Jezeli King lub Safefix bedzie dobry to nie szukalbym niczego innego ;-) - czy bedzie pasowal? wiekszosc aut z grupy vw swietnie graja z romerem, ale potwierdzenie da Panu tylko przymiarka...
 
Witam,czy Romer Safefix plus tt to dobry wybór? Czy w tym przedziale cenowym jest coś innego wartego uwagi? Czym różnią się rodzaje tapicerek w modelu tego fotelika? Jaki rodzaj tapicerki wybrać bo słyszałam, że nie wszystkie są dobre jakościowo?

TT to był dobry wybór do momentu w którym nie powstał Romer Trifix czyli jego następca... Z tapicerek najlepszą była Organic Nature High Line, ale ona również kończy swój żywot i nie jest nigdzie dostępna... Najlepsze w nowych będą serie Belly Button i High Line.
 
TT to był dobry wybór do momentu w którym nie powstał Romer Trifix czyli jego następca... Z tapicerek najlepszą była Organic Nature High Line, ale ona również kończy swój żywot i nie jest nigdzie dostępna... Najlepsze w nowych będą serie Belly Button i High Line.


Niestety Trifix to już za duża kwota. Wiec zastanawiam się na tym Safefix Plus tt. Pewien sprzedawca polecał mi tapicerki Trend Line Greta, Nick, Max. Co Pan sądzi o nich? Czy lepiej wybrac safefix Plus bez TT? Bo sama już nie mogę się zdecydowac:/
 
nowe testy...jesień 2012 ;))
fotelik.info :: testy :: foteliki samochodowe wybrane przez użytkownika :: sortowanie wg kryterium grupa

Fantastico - zatem prostuje :-D , sklepy ściemniały do niedawna :-) dziś to jednak fakt :tak: - jestem uczulony na tym punkcie bo wiele sklepów przyznaje gwiazdki adac wg swojej opinii :szok:

Jestem pod dużym wrażeniem wybranych fotelików - Young Sport, Priori XP, Nania i Duo Plus po raz kolejny :tak:

Dzięki za info!
 
Niestety Trifix to już za duża kwota. Wiec zastanawiam się na tym Safefix Plus tt. Pewien sprzedawca polecał mi tapicerki Trend Line Greta, Nick, Max. Co Pan sądzi o nich? Czy lepiej wybrac safefix Plus bez TT? Bo sama już nie mogę się zdecydowac:/

Z tych co Pani wymieniła Greta jest najmilsza w dotyku i ogólnie z Trend Line'ów wydaje się być najlepsza.
 
Jeżeli poniższe zdjęcie to Mondeo 96 Zobacz załącznik 516956

to tu również może być problem z kingiem z racji na długie taśmy zamków pasa bezpieczeństwa.

Nowość czyli Max Way tyłem do kierunku jazdy ostatnio bez trudów montowałem w loganie więc w mondeo również może się zmieścić, ale ostrzegam ze moze byc ogromny problem z dostepnoscia do przymiarki - malo sklepow go ma.

Nie znam niestety nic bezpiecznego co da sie zamontowac 2 punktowym pasem bezpieczenstwa.

Np dla JunoFix i Maxi Cosi Tobi takie zamki na dłuższych taśmach to juz nie problem wiec na pewno to jakas alternatywa...

Tak czy siak zycze powodzenia bo nie bedzie latwo i prosze o info jak juz problem zostanie rozwiazany ;-)

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Postaram się poszukać tego Britaxa Max Way może się Pan orientuje czy w Krakowie gdzieś go mogę znaleźć? A jeśli chodzi o Juno fixa i Tobi to który wg pana jest bezpieczniejszy? A co Pan myśli o MC Rubi wiem, że nie przeszedł testów ale może ma Pan jakieś zdanie na jego temat. Może mógłby Pan polecić jeszcze coś innego, żebym miała w czym wybierać :-) Pozdrawiam
 
reklama
Kupiłam w końcu fotelik:-) U Pana na stronie e -foteliki kupiłam Romera Kidfix, kupiłam bez SICT bo byłoby ciasno z tylu ( mam toje dzieci, tylko starsze są już bez fotelików). Fotelik doszedł wczoraj, muszę dzisiaj go dobrze zamontować.
 
Do góry