reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Niebawem muszę kupić fotelik dla mojego rocznego synka - waży ok.9kg.
Przymierzam się do Bebe confort Iseos 0-18.
Szukam fotelika do Opla Vectry B z 1997 roku. Czy możecie jakiś zaproponować?
 
reklama
ja miałam vw multivana i powiem ci że fotelik się ruszał , kompletnie nie pasował do tylnej kanapy , teraz mam volvo i widzę znaczną różnice :tak:

dzięki za info, choć wieści niepomyślne. bez przymiarki się nie obędzie no i będzie drożej...
a w Twoim multiwanie była kanapa czy osobne fotele?
 
kanapa , przykro mi że nie miałam dobrych wieści ;) ale chyba lepiej szukać dalej niż kupić fotelik który będzie niestabilny czyli mniej bezpieczny niż powinien
ja w tej chwili poszukuję fotelika dla córki bo lada moment będzie miała 9kg ,no i zastanawiam się nad bebe confort axiss ,ale poszukam go w sklepach żeby przymierzyć
 
Nawet nie ma Pan pojęcia, jak się cieszę, że Pana tu znalazłam :-D kamień z serca, bo mam nadzieję,że zakończą się moje dylematy :-D
mój synek skończył wczoraj 5 mcy, oczywiście jeszcze nie siedzi i chyba prędko nie usiądzie, jest strasznym grubaskiem, waży prawie 10 kg. i tu mamy problem, bo już ledwo go WCISKAMY (dosłownie!!!) jak jest ubrany w kombinezon w jego graco logico shp 0-13 kończy sie to buntem, strasznym krzykiem..itp...bardzo nam go szkoda...jak jest ubrany normalnie to jest jako, tako, w ramionach jest ciasno, też ciężko go wyjąć. a że zima jeszcze troche potrwa, nawet jak z kombinezonu przejdziemy na kurteczkę wiosenną to i tak będzie mu za ciasno. więc chyba nie mamy wyjścia i musimy szukać nowego fotelika.
i tu jest problem, bo chcemy aby w testach miał jak najlepszą ocenę, był montowany tyłem do kierunku jazdy i jeszcze aby dziecko w nim podróżować w pozycji półleżącej bo jeszcze siedzieć nie może.i tak szukam i szukam, i wydaje mi się to marzeniem ściętej głowy :p
już myślałam o maxi cosi mobi, ale chyba ten przedział wagowy do 25 kg to chyba niepraktyczny jest...lepiej żeby to był fotelik do 18 kg, chociaż jak nam dalej dziecko będzie tak rosło to szybko i z takiego wyrośnie :-/
a czy są takie foteliki montowane i przodem i tyłem?
Mam właściwie identyczny problem, przed Pani postem znalazłam jeszcze jednen podobny. Niestety polecony został jeden fotelik dość kosztowny ok. 1500zł. Mobi też ktoś proponował w komentarzu... Biorąc pod uwagę fakt, że foteliki od 9-18kg są fotelikami dla dzieci od ok. 9 miesięcy trzeba się też liczyć z tym, że foteliki następne tj. 15-36kg są dla dzieci od 4 lat... I podobno przedział wiekowy ma tu znaczenie a nie tylko kg. Mój szkrab podobnie jak Pani ma 5 miesięcy i waży ponad 9kg no i jest też dość długi nie tylko grubiutki. I jestem w wielkiej rozterce, ponieważ, jeśli teraz kupię fotelik 0-18kg to muszę się liczyć z tym, że jak dziecko będzie miało pewnie z 2 latka, to przekroczy już 18kg i wzrostowo też nie będzie się mieścił w tym foteliku. I wtedy co ? Kolejny fotelik od 9-25kg ? Maxi-cosi Mobi byłby tu pewnym rozwiązaniem, ale obawiam się, że starsze dziecko będzie już oponować przeciw jeżdżeniu tyłem. Ewentualnie po foteliku 0-18kg pozostaje jeszcze opcja fotelika 9-36kg, a tu prym wiedzie Cybex Pallas z małym ale, większość rodziców pisze, że wkładka dla młodszych dzieci jest bardzo niewygodna i dzieci nie chcą w nim jeździć. Pytanie jeszcze do jakiego wieku właściwa jest ta wkładka ?
 
Witam witam wszystkich serdecznie!

Niestety przez kilka tygodni nie miałem czasu nawet na sen gdyż trwały prace nad otwarciem dwóch sklepów.

Jutro postaram się wygosporadować sporo czasu i udzielę odpowiedzi na wszystkie pytania, zarówno na forum jak i prywatne wiadomości - chciałem też prosić osoby wysyłające privy o pisanie na forum bo wtedy moja praca może pomóc więcej niż jednej osobie.

Zbliża się fantastyczny okres - ADAC 2012 już tuż tuż, trifix pojawił się już w naszym sklepie i muszę przyznać, że rodzice i dzieci są nim zachwyceni. (ja również - niestety cena nie jest niska, ale jak za takie cudo to i tak jest ok)

Do usłyszenia jutro, pozdrawiam!
 
Witam, moja córka ma 14 miesięcy, waży 11 kg i mierzy 85 cm. Jeszcze do niedawna woziliśmy ją w Maxi Cosi Cabriofix (chyba trochę przesadziliśmy, bo było już naprawdę ciasno), teraz kupiliśmy fotelik 9-18kg Maxi Cosi Axiss. Jednak cały czas mam wątpliwości co do tego wyboru, proszę o odpowiedź/poradę:
1) Na ile ten fotelik jest bezpieczny, czy to że jest obrotowy nie czyni go mniej bezpiecznym ? – W necie nie znalazłam żadnych informacji na ten temat, w ogóle mało jest o nim opinii.
2) Ponadto obawiam się, że mimo długich i żmudnych poszukiwań, chyba nie do końca dobrze dobraliśmy fotelik do dziecka . Wydaje mi się, że córka pojeździ w nim maks. do 2 lat, bo już w tym momencie jest dość pasowany. Ale większy problem (i dotyczyło to w zasadzie wszystkich fotelików jakie przymierzaliśmy) polega na tym, że już na tym etapie (14-15 mies.) musieliśmy dość wysoko wyregulować pasy (dziecko jest wysokie), aby zgodnie z zaleceniami wychodziły równo znad ramion (a nie spod ramion) i obawiam się, że gdy dojdziemy do maksimum wysokości pasów, to dziecko nie będzie miało skończone nawet dwóch lat, mimo że głowa będzie się jak najbardziej chować w całości w fotelik.
Stąd też nie rozumiem stwierdzenia, że głowa może wystawać maksymalnie do linii oczu. Chcąc zachować poprawne prowadzenie pasa jest to fizycznie niemożliwe (i we wszystkich fotelikach jakie przymierzaliśmy było dokładnie tak samo). Pasy musiałyby mieć większą regulację wysokości.
Co należy w takim przypadku zrobić - pozwolić aby pas wychodził spod barku czy zmienić fotelik?
3) Jeśli zmienić fotelik, to który z fotelików 9-18 ma dużą rozpiętość regulacji wysokości pasów (dla wysokich dzieci)? Wolałabym nie kupować fotelika 9-36, ponieważ chcę w odpowiednim czasie kupić lepiej dopasowany do wieku, a przez co bardziej bezpieczny 15-36 kg.
4) Może powinnam była kupić Maxi Cosi Prori XP zamiast Axiss? Pewnie lepiej sprawdziłby się w przypadku większych dzieci? Jak Pan uważa?
 
renja wpisz sobie bebe confort axiss to jest ten sam fotelik co maxi cosi ;-)
demetria wkładka jest do 15kg , mojemu bardzo odpowiadała i zawsze chętnie pozwalał ją zakładać :tak:

Ale, czy wystarczy tu 15kg wagi czy liczy się jeszcze wiek, bo ja na podstawie obecnego przyrostu szacuję, że mój mały może osiągnąć 15kg mając ok. roku - ale powiedzmy, że oceniam to na wyrost więc góra 2 lata. Tymczasem foteliki od 15kg są podobno dla dzieci 4 letnich.
 
Ale, czy wystarczy tu 15kg wagi czy liczy się jeszcze wiek, bo ja na podstawie obecnego przyrostu szacuję, że mój mały może osiągnąć 15kg mając ok. roku - ale powiedzmy, że oceniam to na wyrost więc góra 2 lata. Tymczasem foteliki od 15kg są podobno dla dzieci 4 letnich.
może niech się ekspert wypowie :tak: , u nas teraz był problem bo Kuba waży 14kg a ma skończone 2 lata i jak ubraliśmy zimową kurtkę to nakładki się już nie dało założyć :-(
 
reklama
Pytanie do eksperta: Czy montował Pan fotelik Romer King Plus do Mazdy 3 BL (sedan)? Pasuje do niego?
Oczywiście będziemy go mierzyć do samochodu, choć sprzedawca twierdzi że pasuje do każdego samochodu i nie trzeba go mierzyć.
 
Do góry