reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam, poszukuje informacji na temat fotelików dla starszych dzieci tyłem do kierunku jazdy czyli pewnie w kategorii 9-25 kg. Jak się zdążyłam zorientować nie ma fotelików tyłem do 36 kg. Znalazłam na szwedzkich stronach nastepujące foteliki które mozna zamówić do Polski:
Britax Max-Way
Axkid Kidzofix
Britax Multi-Tech 2
Maxi Cosi Mobi
Axkid Kidzone
Brio-Zento

No i teraz problem który jest najlepszy? najbezpieczniejszy (cena nie ma znaczenia). Coreczka jest wysoka 3 latka (102 cm 16 kg) i oprócz bezpieczeństwa zależy mi na jej maksymalnym komforcie podczas jazdy no i żeby jak najdłużej mogła jeździć tyłem. Obecnie używamy Besafe iZi Kid X3 ISOfix (0-18 kg) i jesteśmy bradzo zadowoleni, ale młodsza córka zaraz dostanie Besafa w spadku, więc szukamy większego fotelika dla starszej.

Będę wdzięczna za wszelkie porady, pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Nawet nie ma Pan pojęcia, jak się cieszę, że Pana tu znalazłam :-D kamień z serca, bo mam nadzieję,że zakończą się moje dylematy :-D
mój synek skończył wczoraj 5 mcy, oczywiście jeszcze nie siedzi i chyba prędko nie usiądzie, jest strasznym grubaskiem, waży prawie 10 kg. i tu mamy problem, bo już ledwo go WCISKAMY (dosłownie!!!) jak jest ubrany w kombinezon w jego graco logico shp 0-13 kończy sie to buntem, strasznym krzykiem..itp...bardzo nam go szkoda...jak jest ubrany normalnie to jest jako, tako, w ramionach jest ciasno, też ciężko go wyjąć. a że zima jeszcze troche potrwa, nawet jak z kombinezonu przejdziemy na kurteczkę wiosenną to i tak będzie mu za ciasno. więc chyba nie mamy wyjścia i musimy szukać nowego fotelika.
i tu jest problem, bo chcemy aby w testach miał jak najlepszą ocenę, był montowany tyłem do kierunku jazdy i jeszcze aby dziecko w nim podróżować w pozycji półleżącej bo jeszcze siedzieć nie może.i tak szukam i szukam, i wydaje mi się to marzeniem ściętej głowy :p
już myślałam o maxi cosi mobi, ale chyba ten przedział wagowy do 25 kg to chyba niepraktyczny jest...lepiej żeby to był fotelik do 18 kg, chociaż jak nam dalej dziecko będzie tak rosło to szybko i z takiego wyrośnie :-/
a czy są takie foteliki montowane i przodem i tyłem?

Ja z własnego doświadczenia polecam Besafe iZi Kid X3 ISOfix (0-18 kg), wygodny, świetnie wykonany, bezpieczny, coreczka jezdzi w nim ponad 2 lata (jak skonczyla ok. 11 miesiecy teraz ma 3 latka i nadal jest ok), pozdrawiam
 
Witajcie :)

Potrzebuję Waszej pomocy.

Czy ktoś posiada Vovlo v40 i fotelik Sunshine Kids Monterey ??

Nie mam możliwości obejrzenia w sklepie,bo posiadają tylko na zamówienie,a kanapy w volvo są "dziwne" i większość fotelików nie da się zapiąć stabilnie.

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
 
Witam.

Zwracam się z prośbą do Pana o pomoc w wyborze fotelika.

Córeczk ma 3 lata - 98 cm i waży 15,5 kg.

Biorę pod uwagę 2 marki:

Romer Kid Plus, a może Kiddy Cruise Pro?

Samochód Focus 1999 r. Niedługo planowana zmiana na młodszy model.

Bardzo dziękuję za pomoc. Mam mały mętlik w głowie. :-D
 
Witajcie :)

Potrzebuję Waszej pomocy.

Czy ktoś posiada Vovlo v40 i fotelik Sunshine Kids Monterey ??

Nie mam możliwości obejrzenia w sklepie,bo posiadają tylko na zamówienie,a kanapy w volvo są "dziwne" i większość fotelików nie da się zapiąć stabilnie.

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Ja montowałam, maxi cosi, od cabrio, przez tobi do rodi :-) bezproblemowo :tak:
 
Witam
Ktoś pytał o Jane Exo 9-18kg
Fotelik może być , ale jazda z zamontowanym fotelikiem bez dziecka -MASAKRA, trzeszczy , stuka, piszczy , trudno wytrzymać.
Wg producenta to normalne bo fotelik ma regulację położeń. Szkoda że nie pokazali tego w filmikach reklamowych.
Ma ktoś podobnie ?
Ogólnie nie polecam nie po to wydałem tyle pieniędzy żeby mieć w samochodzie odgłosy jak w w kabinie starego KAMAZA z przyczepą ;)
 
Witam ,

wkrótce ma mi się urodzić dziecko w związku z tym poszukuję bezpiecznego fotelika 0+. Skłaniam się ku zakupowi jednego z trzech fotelików (lecz jestem otwarty na inne sugestie) Maxi-Cosi Citi, Maxi-Cosi Cabrio Fix i Cybex Aton (ewentualnie jeśli nie różni się bezpieczeństwem Basic Aton). Niestety w samochodzie nie posiadam ISOFIX-a.
Maxi-Cosi cieszy się większą popularnością wśród znajomych natomiast Cybex wizualnie budzi moje większe zaufanie.
Bardzo proszę o radę co kupić. Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.
Pozdrawiam
 
Maria2008 polecam Ramatti. Woziłam w nich 3 dzieci i naprawdę są ok a przynajmniej polskie. Nie ma pojęcia dlaczego tutaj są tak rzadko wspominane.
 
Maria2008 polecam Ramatti. Woziłam w nich 3 dzieci i naprawdę są ok a przynajmniej polskie. Nie ma pojęcia dlaczego tutaj są tak rzadko wspominane.

Najprawdopodobniej dlatego, że nie mają oceny ADAC w związku z czym trudno jest ocenić ich bezpieczeństwo i "zachowanie" w razie wypadku.
 
reklama
Trudno wymagać od polskiego fotelika żeby miał ocenę Niemieckiej Federacji Konsumenckiej.
Z tego co się orientuje te foteliki mają ocenę Polskiego Przemysłowego Instytutu Motoryzacji który jest w naszym kraju odpowiedzialny za takie sprawy. No i ich testy można znaleźć na youtube.
W dodatku jako jedyny ma te pasy krzyżowe jak na rajdach i jest produkowany w Polsce a nie jak wiele innych w ChRL.
To chyba takie przekonanie z PRL, że co zachodnie, niemieckie to lepsze.
Tylko po nie wiem dlaczego my sami sobie robimy kuku promując testy niemieckiej instytucji która nawet nie zadała sobie trudu żeby brać do testów produkty sprzedawane w Polsce (aby być w tabelach ADAC foteliki muszą mieć spora sprzedaż w Niemczech a Niemcy nie kupują niczego bez ADAC, a juz na pewno nie polskie foteliki bo oni promują swoje produkty w przeciwieństwie do nas).
Może warto zrobić jakis lobbing żeby przetestowali foteliki które maja sporą sprzedaż w Polsce a nie tylko w Niemczech?
W dodatku niektóre z firm mające wysokie noty w testach sponsorują ADAC....
Ja po przejrzeniu setek opisów, forów i testów stwierdziłam, że nie warto przepłacać za jakieś niemieckie gwiazdki.
To jakieś szaleństwo, zwłaszcza, że polska firma ma naprawdę niezłe rozwiązania techniczne a moje dzieciaki nigdy się nie skarżyły.
 
Do góry