reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Dziękuje ślicznie za szybką odpowiedź :) Pana wiedza jest niesamowita.
ISOFIX namieżyliśmy , gorzej jednak z TOP TETHER , instrukcja samochodu wskazuje na to iż powinien być lecz oględziny samochodu nie zostały zwięczone sukcesem.
W związku z tym kupimy Romera z podpórka.
 
reklama
Witam,
zakupiliśmy dla córci maxi cosi mobi, jednak mamy ogromny problem z jego prawidłowym montazem ;/ próbowali juz wszyscy, nie jeżdzimy zbyt czesto samochodem ze względu na to ze go nie posiadamy :-D ale pozyczam od rodziców i wole bezpiecznie wozic Niunie dlatego jeżeli ktos z was ma linink instruktazowy z montazem mc mobi bylabym wdzieczna. wyobraźcie sobie ze nawet krok po kroku postepujac jak instrukcja nakazuje fotelik jest jakis niestabilny, jestem zalamana z tego powodu i zastanawiam sie czy nie zwrocic tego fotelika ;/ ale znowu nie wiem na jaki miałabym sie zdecydować.
 
Witam,
zakupiliśmy dla córci maxi cosi mobi, jednak mamy ogromny problem z jego prawidłowym montazem

Maxi Cosi Mobi faktycznie może być dość kłopotliwy w montażu. Nie montowałem go nigdy ale może rady ogólne wystarczą :)
Może lekkie ruch, które mają miejsce, odbierasz jako coś niepokojącego. A może fotel naprawdę nie pasuje do auta.
Fotel kupowałaś w internecie czy w sklepie stacjonarnym?
Jeśli w stacjonarnym, podjedź tam i poproś o pomoc sprzedawcę. Jeśli w internetowym to być może przekonałaś się jak ważna jest przymiarka przed zakupem.
Sprawdź na spokojnie (bez dziecka) czy pasy przechodzą przez wszystkie punkty wskazane w instrukcji. Sprawdź jak zachowuje się na innym miejscu w aucie. Wklejam jeszcze link anglojęzycznej strony (oferta na szwecję) Maxi cosi, znajdziesz tam animację montażu MC Mobi. Może to będzie pomocne.
http://www.maxi-cosi.com/se-en/carseats/toddler/mobi/instructions
http://www.maxi-cosi.com/se-en/carseats/toddler/mobi
Sądząc po Twoim wyborze, zależy Ci na fotelu montowanym tyłem doi kierunku jazdy.
Innym fotelem godnym uwagi a montowanym tyłem będzie Besafe izi Kid X3 Isofix. Do montazu niezbędny jest system isofix w aucie. Ale dzięki temu montaż może okazać się mniej problematyczny.
Drugą propozycją może być Besafe izi combi x3. Występuje on w dwóch wersjach montażowych. Jedna jest na isofix, drugą montuje się pasem 3 punkty. Jego kolejna zaletą jest możliwość montażu tyłem jak i przodem (przodem jedynie pasami 3 punkty) Niestety cena jest wysoka.
Link do anglojęzycznej strony Besafe http://www.hts.no/en/index.php
Strona polskiego dystrybutora Besafe http://www.marko-zabawki.pl/pliki/oferta/besafe.php
 
Dziekuje bardzo, po instruktazowym filmiku jestem pewna ze ten fotelki byl nieprawidlowo zamontowany. trzeba sie za to zabrac od nowa. fotelik zakupilismy przez internet ale sklep ma tez stacjonarny oddział zreszta to sklep mama i ja mysle ze w każdym momencie mozna tam podjechac i pomoga z prawidłowym montazem. be safe hmm zastanawialam sie jednak widziałam ten fotelik i nie podoba mi się jego przedział 0-18 jak i to ze jest ciasny wiem ze ma wewnatrz wkładkę ktora mozna wyjąć jednak mimo wsystko jesty wciąż mały a biorąc pod uwage to ze dziecko bedzie jezdzilo w nim mniej wiecej do 3 roku zycia to tym bardziej nie podopba mi sie jego "ciasnota" ;/
 
Witam

Rozważam kupno fotrlika, zdecydowałam się na kupmno fotelika concord transformer. Waham się jeszcze pomiędzy wersją "t" i "xt". Chętnie wysłucham opini na ten temat.

Z tego co wyczytałam "t" jest ulepszoną wersją "xt". T zdobył 1.8 a XT 2.0.
w Adacu T ma 4 zarówno w wersji montowanej z isofixem jak i bez. XT z isofixem 4, bez 3. Zasadniczo więc są równie dobre lub T jest lepszy.

Jeśli coś pomieszałam, poprawcie mnie.

Wiem że różnią się jeszcze tym, że T nie "rozkłada" się a XT tak, ale w moim wypadku jest to bez znaczenia.

I teraz główne pytanie. XT ma sztywne mocowanie isofixu, a T na pasach. Czy to jest duża różnica? Czy T będzie stabilnie zamontowany w samochodzie? Teoretycznie bez isofixu też zdobył dobre oceny?

Zastanawiam się nad nim gdyż posiadamy dwa auta, jedno z isofixem drugie bez. Dziecko jeżdzi właściwie tylko tym z iso. Ale np w zeszłym roku ktoś mnie stuknął i podczas naprawy zdarzyło się kilka razy jechać mu drugim.

Bardzo dziękuję za jakiekolwiek rady i uwagi.
 
Rozważam kupno fotrlika, zdecydowałam się na kupmno fotelika concord transformer. Waham się jeszcze pomiędzy wersją "t" i "xt". Chętnie wysłucham opini na ten temat.(...)
I teraz główne pytanie. XT ma sztywne mocowanie isofixu, a T na pasach. Czy to jest duża różnica? Czy T będzie stabilnie zamontowany w samochodzie? Teoretycznie bez isofixu też zdobył dobre oceny?

Polecam lekturę artykułu na fotelik.info fotelik.info :: Foteliki samochodowe 15-36 kg z ISOFIX -
 
Nie doczekawszy się odpowiedzi, kupiłam Concorde Transformera T. Trzyma się jak złoto. W fordzie focusie. Duuużo lżejszy od XT. :-) i dużo tańszy :-D
 
reklama
Witam serdecznie
Chciałam się dowiedzieć ,czy wybór fotelika jaki chcę dokonać będzie słuszny ,ponieważ nie chcę fotela z pasami zdecydowałam się na Cybex Pallas 9-36 ,myślałam o Kiddy ,ale okazało się że przód który osłania dziecko, tak ot się zakłada bez żadnego zapinania ani blokady ,a Cybex posiada regulację trzy stopniową ,chcę zaznaczyć że posiadam samochód Ford MK 3 2007 r ,chciałam się spytać miłego doradcę czy te foteliki pasują do kanap w tego typu samochodzie i czy będę z niego zadowolona czy nie.
 
Do góry