reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

jak to dobrze, że nie jestem tu sam :) nic dodać nic ująć...

Pozatym często podróżujemy z mezem - w tygodniu moim,w weekend męża autem,
wiec przydałbysie bardziej mobilny fotelik. taki który bez problemu moznaby przekładać z auta do auta.

w takim razie BeSafe nie jest dla Państwa - ten fotelik Was wykończy :)
 
reklama
Pana wiedza jest naprawdę imponująca ! :)

chciałbym :)

ale skoro mój mentor "wie prawie wszystko o fotelikach" to w takim razie ja wiem tyle co nic :)))))))

fakt faktem mam fioła na tym punkcie i staram się jak mogę ;)

W odległych planach mam wprowadzenia bezpiecznych patroli fotelikowych bo to co widuje na ulicach przywraca mnie o zawrót głowy - Polacy muszę się jeszcze wiele nauczyć niestety...

W planach mam również wyjazd do ADAC-u na szkolenia ale to jeszcze ze 20 lat muszę na to oszczędzać - instytut bardzo się ceni...

kolega bitabob również nam pomógł domknąć temat - pozdrawiam

dobranoc
 
Witam,
przebrnęłam przez wszystkie posty w tym wątku i jestem w chwili obecnej bardzo zdezorientowana. Muszę kupić fotelik 15-36kg. Chciałabym kupić najbezpieczniejszy fotelik, ale niestety fundusze mają też niemałe znaczenie. Waham się pomiędzy Solution X (CYBEX) i Monterey Booster (SUNSHINE KIDS). Ale może jakiś inny fotelik w podobnej cenie jak ww. jest godny uwagi? Wyboru nie ułatwia też fakt, iż w przeciągu pół roku będę zmieniała samochód i nie wiem czy będzie wyposażony w system isofix (obecny tego systemu nie posiada) grrr! Proszę pomóc mi w wyborze.
:-)
Pozdrawiam
emka84
 
Witam,
przebrnęłam przez wszystkie posty w tym wątku i jestem w chwili obecnej bardzo zdezorientowana. Muszę kupić fotelik 15-36kg. Chciałabym kupić najbezpieczniejszy fotelik, ale niestety fundusze mają też niemałe znaczenie. Waham się pomiędzy Solution X (CYBEX) i Monterey Booster (SUNSHINE KIDS). Ale może jakiś inny fotelik w podobnej cenie jak ww. jest godny uwagi? Wyboru nie ułatwia też fakt, iż w przeciągu pół roku będę zmieniała samochód i nie wiem czy będzie wyposażony w system isofix (obecny tego systemu nie posiada) grrr! Proszę pomóc mi w wyborze.
:-)
Pozdrawiam
emka84

Witam - odpowiedź jest prosta :)

Jeżeli jest opcja przymiarki to najlepiej wybrać ten fotelik, który będzie najlepiej pasował do kanapy.

Skoro auto będzie zmienianie to również istnieje ryzyko, że w następnym nie będzie aż tak kompatybilny jak w poprzednim aucie, ale na pocieszenie powiem że z fotelikami 15-36 najrzadziej zdarzają się problemy z niekompatybilnością, więc proszę się zbytnio nie martwić.

Zarówno Cybex jak i Monterey to bardzo dobre fotele - w Cybex jest delikatnie regulowany zagłówek do tyłu, ale np fotel Sunshine jest większy i ma gratisowe dwa uchwyty na kubki - różnią je w sumie detale więc polecam. W tej cenie oferują naprawdę dużo. Dodatkowo wg mnie Sunshine jest bardziej masywny i ma troszkę bardziej rozbudowane powierzchnie chroniące dziecko.

aaaah i właśnie - Sunshine dodatkowo ma opcje mocowania do systemu ISOFIX ( złącze ISOFAST), więc jeżeli fundusze mają znaczenie to chyba Sunshine będzie jak znalazł... ( pod warunkiem iż będzie pasował do auta )

Jest też świetny produkt Cybex Solution X Fix = Zwycięzca roku 2009 w teście niemieckiej organizacji Stiftung Warentest (6/2009), ale jeżeli nie wiadomo czy będzie w przyszłości w aucie system Isofix to Sunshine Kids jest idealny gdyż jest relatywnie tani oraz spełnia Pani oczekiwania.

pozdrawiam
 
Mój siostrzeniec (5 lat) jeździ w Sunshine Kids Monterey Boster. Fotel naprawdę sprawia (i taki jest) solidne wrażenie. Dzięki ruchomemu (nazwijmy to zawiasem) połączeniu siedziska z oparciem, łatwo dopasować go do kąta nachylenia kanapy. Dobrym rozwiązaniem jest podgumowany spód fotelika, dzięki temu nie przesówa się na boki. Obrazowo mówiąc, w swoim samochodzie mam dość "śliską" tapicerkę, mimo to fotelik nie ślizga się. Miałem ten problem z Kiddy Comfort Pro 9-36kg gdzie tapicerka zachodzi na spód fotelika, który na domiar zlego wykończony jest twardym plastikiem. Fotel w czasie jazdy nieznacznie się przesuwał w ten sposób luzując pas samochodowy. A z tego co wiem ruchy na boki maja wpływ na bezpieczeństwo w tego typu fotelach, przy zderzeniach bocznych. Zastosowanie isofast jeszcze bardziej niweluje zbędne ruchy. Z użytkowego punktu widzenia to isofast jest nieco kłopotliwy (miękkie paski), ale przy odrobinie cierpliwości łatwo go zapiąć. Tapicerka po 8 miesiącach używania przez rozbrykanego chłopca, wygląda jak nowa. Fotelik użytkujemy w dwóch autach, renault clio i ford focus mkI. Tylko w clio (małe auto, boczne ścianki kabiny zwężające się ku górze) nie można wysunąć zagłówka maksymalnie w górę, brakuje około 5cm. Tak czy inaczej stosunek ceny do jakości i fakt dobrej oceny w teście przemawia na tak. O innych się nie wypowiadam bo nie używam. Ale każdy dobrze dopasowany fotel, z dobrymi notami ADAC będzie odpowiedni.
 
Witam,

W pierwszej kolejności chciałam pogratulować założenia niesłychanie pomocnego wątku !

Nasz wybór padł na fotelik 9-18 Romer Safefix Plus,lecz zastanwiamy się nad opcją z Top tether , i tu moje pytanie czy jest to możliwe do zastosowania w aucie : Seat Altea 2006? Czy ten fotelik bedzie dobrze kompatybilny z kanapa naszego samochodu? Niestety w promilu 100 km nie mamy mozliwości zobaczenia danego fotelika więc jestem z dana na wasza opinie;-) Zastanawialiśmy sie także nad BebeConfort Iseos ISOFIX, ale po przeczytaniu danego wątku fotelik ten zszedł na dalszc plan.

Dziękuje.
Pozdrawiam.
Monika.
 
reklama
Witam,

W pierwszej kolejności chciałam pogratulować założenia niesłychanie pomocnego wątku !

Nasz wybór padł na fotelik 9-18 Romer Safefix Plus,lecz zastanwiamy się nad opcją z Top tether , i tu moje pytanie czy jest to możliwe do zastosowania w aucie : Seat Altea 2006? Czy ten fotelik bedzie dobrze kompatybilny z kanapa naszego samochodu? Niestety w promilu 100 km nie mamy mozliwości zobaczenia danego fotelika więc jestem z dana na wasza opinie;-) Zastanawialiśmy sie także nad BebeConfort Iseos ISOFIX, ale po przeczytaniu danego wątku fotelik ten zszedł na dalszc plan.

Dziękuje.
Pozdrawiam.
Monika.

Dzień dobry

Bardzo trafny wybór - jeżeli mają Państwo system ISOFIX oraz TOP TETHER to będzie bunkier. Jeżeli tylko ISOFIX to Safefix Plus z podpórką stabilizującą i też będzie forteca.

Obejrzałem kanapy tego auta w internecie i wyglądają bardzo "kompatybilnie" - są bardzo delikatnie profilowane. Jedynie zamki pasów są trochę wysokie, ale przy fotelu ISOFIX nie ma to najmniejszego znaczenia.

Generalnie uczciwy sprzedawca powinien zgodzić się na ewentualny zwrot towaru w przypadku niekompatybilności lecz proszę się nie martwić - uważam, że na 95% ten fotel będzie idealnie pasował do tych kanap.

Dodatkowo przejrzałem listę kompatybilności Romer Safefix i Seat Altea znajduje się na niej.

Proszę sprawdzić czy mają Państwo system Top Tether - ISOFIX raczej powinien być, ale to również trzeba zweryfikować = sprawdzenie zajmuje dosłownie kilka sekund. Gdyby miała Pani problemy z poszukiwaniami to proszę napisać - podpowiem gdzie i jak szukać.

pozdrawiam
 
Do góry