reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam serdecznie
Chciałam się dowiedzieć ,czy wybór fotelika jaki chcę dokonać będzie słuszny ,ponieważ nie chcę fotela z pasami zdecydowałam się na Cybex Pallas 9-36 ,myślałam o Kiddy ,ale okazało się że przód który osłania dziecko, tak ot się zakłada bez żadnego zapinania ani blokady ,a Cybex posiada regulację trzy stopniową ,chcę zaznaczyć że posiadam samochód Ford MK 3 2007 r ,chciałam się spytać miłego doradcę czy te foteliki pasują do kanap w tego typu samochodzie i czy będę z niego zadowolona czy nie.

Witam - czemu odrzuca Pani fotele z uprzężami ? Akurat w Mk3 Isofix chyba nie był w standardzie - czy w Pani aucie jest Isofix ?

Co do pytania "czy te foteliki pasują do kanap w tego typu samochodzie i czy będę z niego zadowolona czy nie" odpowiem:

Akurat temat Mondeo Mk3 wałkowaliśmy kilka stron wcześniej dosyć dokładnie - niestety kanapa jest dziwnie wyprofilowana u zbiegu oparcia i siedziska dzięki czemu większość fotelików nie leży na niej stabilnie.

Mondeo w wersji Mk3 przerabiałem wielokrotnie i Maxi Cosi Tobi siedział tam najlepiej...

Co do Pani zadowolenia to: jeżeli bezpieczeństwo Pani dziecka da Pani powód do zadowolenia tudzież np dobrze zamontowany Maxi Cosi Tobi to tak będzie Pani bardzo zadowolona. Co do zadowolenia dziecka - za każdym razem jest to kwestia indywidualna, ale foteliki z osłoną typu impact shield stanowią znacznie większe ryzyko spowodowania frustracji u dziecka niż te z klasycznymi pasami.

Niestety nie odpowiem czy Pallas będzie w pełni kompatybilny z Mondeo gdyż ta kanapa jest strasznie dziwna i tylko przymiarka może rozwiązać te wątpliwości...

W przypadku Kiddiego nie ma absolutnie potrzeby by impact shield był czymś blokowany - pas bezpieczeństwa jktóry trzyma shielda jest wystarczającą gwarancją.

pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Witam - czemu odrzuca Pani fotele z uprzężami ? Akurat w Mk3 Isofix chyba nie był w standardzie - czy w Pani aucie jest Isofix ?

Co do pytania "czy te foteliki pasują do kanap w tego typu samochodzie i czy będę z niego zadowolona czy nie" odpowiem:

Akurat temat Mondeo Mk3 wałkowaliśmy kilka stron wcześniej dosyć dokładnie - niestety kanapa jest dziwnie wyprofilowana u zbiegu oparcia i siedziska dzięki czemu większość fotelików nie leży na niej stabilnie.

Mondeo w wersji Mk3 przerabiałem wielokrotnie i Maxi Cosi Tobi siedział tam najlepiej...

Co do Pani zadowolenia to: jeżeli bezpieczeństwo Pani dziecka da Pani powód do zadowolenia tudzież np dobrze zamontowany Maxi Cosi Tobi to tak będzie Pani bardzo zadowolona. Co do zadowolenia dziecka - za każdym razem jest to kwestia indywidualna, ale foteliki z osłoną typu impact shield stanowią znacznie większe ryzyko spowodowania frustracji u dziecka niż te z klasycznymi pasami.

Niestety nie odpowiem czy Pallas będzie w pełni kompatybilny z Mondeo gdyż ta kanapa jest strasznie dziwna i tylko przymiarka może rozwiązać te wątpliwości...

W przypadku Kiddiego nie ma absolutnie potrzeby by impact shield był czymś blokowany - pas bezpieczeństwa jktóry trzyma shielda jest wystarczającą gwarancją.

pozdrawiam serdecznie
witam ponownie

Zadowolona --napisałam w ogólnym sensie ,najbardziej chodzi mi o bezpieczeństwo dziecka ,opis jaki znalazłam na stronie e-FOTELIKI tyczy się tego że osłona jest lepszym rozwiązaniem ,niż pasy ........"Unikalną, nowo opracowaną osłonę biodrową fotelika Pallas (zgłoszoną do urzędu patentowego) można przesuwać do przodu i do tyłu, tak by optymalnie dopasować ją do dziecka. Zapewnia ona większą swobodę ruchu dla tułowia, jak również większe bezpieczeństwo w porównaniu z tradycyjnymi 5-punktowymi szelkami bezpieczeństwa, szczególnie w czasie zderzenia czołowego."
Zauważyłam również ,że w większości rodzice zapinają pasy dzieciom raczej luźniej ,żeby nie krępowały dziecka :-(.Nie chcę się kiedyś sama złapać na tym .
Zmartwiło mnie to że ,kanapa mondeo jest dziwna ( a taka wygodna :-)) jeśli jadnak się zdecyduję to konieczna będzie przymiarka .
Chcę wiedzieć czy ta osłona jest naprawdę bezpieczna ,bo z tego co widzę w testach wypadł dobrze ,ale jakoś jest mało przekonywujący dla naszego społeczeństwa .
Wiem że nie ma takiego idealnego fotela ,no chyba żeby to była kapsuła :-),ale chciałbym wybrać jak najbezpieczniejszy fotelik, szkoda tylko że Cybex nie robi w przedziale 9-18kg tak jak Kiddy ,co do kiddy to przymierzałam tam dziecko i ta osłona naprawdę jest tylko przytykana w te rowki i jak przycisnęłam ręką to dosłownie gniecie dzieciaka ,pomyślałam że przy mocniejszym hamowaniu ,dosłownie przygniecie dziecko ,nie wiem czy dobrze myślę ,ale takie odniosłam wrażenie .
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi :-)
 
może trochę nie na temat ale może komuś się przyda...
co do isofixa w fordzie, też nie miałam, miałam jedynie miejsce na niego, oryginalne częście w salonie forda do focusa, nie wiem jak do innych kosztowały 60zł :)
 
Witam,
pewnie malo oryginalnie, ale tez rozwazam zakup fotelika. Czy dokladniej fotelikow - jestem mama blizniakow :-), maluchy zaczynaja juz wyrastac z gondolek. Samochod do ktorego planuje wstawic foteliki to Audi A6 kombi, bez isofixa, jednak najpewniej za jakis czas przesiadziemy sie do innego kombi (postaram sie zeby juz z isofixem). W zwiazku z tym prosze o porade, co kupic zeby bylo bezpiecznie, wygodnie i kompatybilnie z tym autem i jak najwieksza czescia innych kombi. Jak poprzedniczka - rozwazalam Cybex Pallas lub jakies blizej nieokreslone Recaro, czy to sie sprawdzi :eek:? Podobno tamten (Cybex) isofix latwo sie rozklada i umozliwia tym samym opcjonalny montaz w autach bez tego systemu.
Prosze o podpowiedz :)
 
Witam serdecznie, mam pytanie do naszego eksperta. Otóż po przestudiowaniu testów ADAC, forów itd. mój wybór zawęził się do trzech foteli - Romer king plus (mój faworyt), maxi cosi tobi i ewentualnie bebe confort axiss (pomimo trzech gwiazdek kusząca możliwość obracania fotelika). Domyślam sie który fotelik pan poleci, jednak chciałabym poznać opinie na temat:
1) fotelika bebe confort, czy możliwosć jego obracania nie wpływa ujemnie na jego bezpieczeństwo?
2) w moim mieście nie mam możliwości obejrzenia romera a obawiam się czy będzie pasował do samochodu który dopiero kupię - tj.renault scenica II. Przeglądałam zdjęcia kanapy tylnej(po przeczytaniu pana posta o mondeo) i ta kanapa wygląda podobnie. Czy mógłby pan powiedzieć który z tych 3 fotelików będzie pasował do scenica? I czy wyprofilowanie kanapy pozwoli na stabilne zamocowanie romera?
z góry dziękuję za odpowiedź
daria
 
Witam,

Bardzo proszę o pomoc w wyborze fotelika 9-18kg.

Fotelik przede wszytkim ma być bezpieczny( wszystkie z wybranych mają 4pkt). Fotelik będzie dosyć często przekładany z auta (BMW 520 2007) do auta (Kia Soul 2009). Wybrałam 4 foteliki:

Maxi Cosi Pearl
Roemer Safefix Plus
Roemer Safix Plus TT oraz
Besafe Izi Comfort X3.

Który z nich jest najlepszy? Może ma Pan inne propozycje?

Proszę mi pomóc dokonać wyboru.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Ania
 
Witam! Ja również zastanawiam się nad wyborem fotelika dla naszej córci. Mąż jest bardzo zainteresowany fotelikiem Recaro Young Sport :) ja chciałabym mieć jakąś alternatywę w wyborze może ktoś mógłby mi doradzić jakiś ciekawy model.
 
ulalalalala - chwilkę mnie nie było i tyyyyyle pytań.

Obiecuję, że jutro postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania ( najpóźniej niedziela )

pozdrawiam
 
reklama
Witam ponownie
Zamówiłam już tan fotelik ,ciężko było bo nikt ze sprzedających nie wiedział czy pasuje do mondeo czy nie ,pewnie w poniedziałek będę już go mieć ,jak tylko dam go do samochodu to poinformuję WAS ,czy pasuje ,wiem kupiliśmy na (pałę ) jak to się mówi ,ale u nas nigdzie nie było można przymierzyć ,bo po prostu ich nie ma :-(,ale mamy możliwość zwrotu w ciągu 10 dni :-)
Pozdrawiam
 
Do góry