reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Pozwolę sobie uzupełnić Twoją wypowiedź e-foteliki i zarazem zaoszczędzę gie-oska przerzucania setek stron w necie. Opinie użytkowników na temat Sunshine Kids Monterey można znaleźć na bangla.pl - opinie o produktach dla dzieci Po za tym jest tam zamieszczony test użytkowy, obejrzenie wymaga rejestracji. Dodam jeszcze że fotelik użytkuje mój siostrzeniec więc wiem jak fotel sprawuje się na co dzień. Jednak mimo wszystko warto sprawdzić w samochodzie bo na przykład w renault clio nie można wysunąć zagłówka na maksymalną wysokość (brakuje ok 5cm).
 
reklama
Korzystając z okazji że pojawiłeś się z powrotem na forum chciałbym Cie spytać e-foteliki o Maxi Cosi Mobi. Miałeś może do czynienia z tym fotelem w praktyce? Ja za około miesiąc będę zmieniał fotelik 0-13 na grupę wyżej i prawdę mówiąc chciałbym aby moja córka jak najdłużej podróżowała tyłem do kierunku jazdy. Wiem z doświadczenia że mimo wszystko podróżowanie przodem obciążone jest większym ryzykiem urazu u dziecka niż tyłem. Problem polega na tym że mieszkam w małym mieście i mogę sprawdzić ten fotel w zupełnie innym miejscu niż pozostałe z listy, wiąże się to z dodatkowym wyjazdem (ok 120km). Nie jestem pewien czy po prostu warto się nad nim zastanawiać i gnać taki kawał drogi.
 
Cześć - bardzo podoba mi się Twoje podejście! Im dłużej tyłem tym lepiej!

Miałem do czynienia z Mobim przez 2 godziny i powiem Ci, że jest genialny (czytaj bezpieczny) oczywiście tylko dobrze zamontowany, a to niestety nie jest takie proste i pewnie mało w którym sklepie ktoś Ci w tym pomoże.

Znam doskonale montaż tego fotela i gdybyś go gdzieś kupił chętnie Ci wszystko wyjaśnię...

Z ciekawostek powiem Ci, że mimo iż ten fotel nie ma ocen z testów to dwie znane postacie z kręgów bezpieczeństwa właśnie go używają ;)

Jak coś to pisz na priv to podam Ci mój numer i Ci opowiem co nieco o tym fotelu...
 
Witam. Mam pytanie odnośnie fotelika Babyactive Carlo. Jak wypadł w crash testach bo ja sama znaleźć nie mogę :sorry2:
 
Mamy jeszcze trochę czasu to zmiany fotelika ale poki co zaczynam sie juz rozgladac nad kolejnym... myślelismy nad recaro ale chyba w cenie do 1000zl mozna znalesc cos lepszego?? cos na isofix i bez niego??
 
Witam. Mam pytanie odnośnie fotelika Babyactive Carlo. Jak wypadł w crash testach bo ja sama znaleźć nie mogę :sorry2:

Na to pytanie odpowiedziałem już na priv, ale dla wiadomości innych rodziców firma nie należy do zbyt bezpiecznych i nie brała nigdy udziału w testach...

Mamy jeszcze trochę czasu to zmiany fotelika ale poki co zaczynam sie juz rozgladac nad kolejnym... myślelismy nad recaro ale chyba w cenie do 1000zl mozna znalesc cos lepszego?? cos na isofix i bez niego??

Oczywiście, że można znaleźć coś BEZPIECZNIEJSZEGO ( Recaro np recaro young sport są dobre, ale w wyższych przedziałach wagowych ich max ocena nie przekracza 3 gwiazdek w testach ADAC)

W tej kwocie spokojnie można szukać fotela z ISOFIX.
 
Witam tak się teraz zastanawiam czy mój Kuba ma bezpieczny fotelik oglądałam teraz kiedyś Uwage i to co zobaczyłam to masakra jak zachowuje się fotelik podczass wypadku:szok:. Jak kupowałam to przyznam się nie zwracałam uwagi na to czy miał jakieś testy:zawstydzona/y: mamy Graco Junior waga 15-36 kg. Jeśli on nie nalezy do bezpiecznych to na jaki bym mogła mu zmienimć.
 
reklama
Chcemy kupić fotelik Britax Evolva 1-2-3-Maxim,czy to bezpieczny fotelik?

Dobry wieczór...

Niestety Evolva nie wpadł jeszcze w ręce instytutu ADAC (zdobył wiele innych nagród), ale dla mnie wyrocznią jest ADAC dlatego nie jestem w stanie dać Ci pewnej odpowiedzi.

Jedno jest "raczej" pewne - Zarówno Britax jak i Romer przed rozpoczęciem produkcji tego fotela oddali go na testy do ADAC w celu sprawdzenia go przed wypuszczeniem na rynek - gdyby wyszło coś złego podczas testu to podejrzewam, że fotel ten nie został by przez nich wyprodukowany.

Niestety testy w ADAC przeprowadzone na zlecenie producenta nie mogą być podane do opinii publicznej, więc na ten moment gwiazdek, ani wyniku testu nie znamy i decydując się na ten fotel można polegać tylko na sprawdzonej marce.

Postaram się postawić w sytuacji kupującego:

Gdybym musiał wybrać ten fotelik to byłbym spokojny o swoje dziecko gdyż posiadam bardzo duże zaufanie do firmy Britax i Romer i wg mojej opinii ten produkt należy do bezpiecznych - niestety wiara w markę to jedyne czego możemy się trzymać gdyż jak już wspominałem ADAC nie brał go jeszcze pod lupę...

Gdybym mógł wybrać inny fotel (sprawdzony w ADAC) wybrał bym inny.

Nie wspomnę o tym, że najbezpieczniejsze grupy wagowe to: 0-13, 9-18, 15-36

Grupy typu: 0-18, 9-36 itp to tzw multigrupy (pozwalają oszczędzić parę złotych), ale wg mojej jeżeli sytuacja nie zmusza to nie warto w nie wchodzić i lepiej pozostać przy powyższych.
 
Do góry