reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

reklama
Dzień dobry. Niedługo przed nami zmiana fotelika gdyż synek waży już ponad 17 kg. Zamierzamy kupić nowy z przedziału 15-36kg. Dlatego zwracam się z prośbą o polecenie najlepszego fotelika w tym przedziale wagowym. Posiadamy forda focusa 2000 rok bez systemu isofix.

Z góry dziękuję za odpowiedź
 
Czekam na odpowiedź.
Jednak jedna drobna zmiana. Posiadamy Opla Astre IV z 2010 roku ale poza tym mamy służbowy samochód Skode Fabie - nie najnowszy model i raz bedziemy tym jeżdzić raz tym i moje pytanie brzmi: Jaki bezpieczny fotelik wybrać? Proszę o pomoc, bo gdzie pójde do sklepu, to chwalone są modele, które chyba panią się podobają. O Romerze - ze dziecko wpada i niewygodny, a chwalony bardzo maxi cosi Tobi. A mi zalezy na bezpiecznym foteliku, i takim , który bedzie i tu i tu pasował, aby go można przekładać. Zaraz musimy kupić fotelik i tak zalezy mi na odpowiedzi pana z wczesniejszej mojej wiadomości i tej.
 
Witam,
Proszę o poradę jaki fotelik 9-18 kg by pasował do Mazdy 626 ('99), która ma długe klamry pasów. W konkurencyjnych sklepach miałem przymiarki i wynika że pasuje Maxi Cosi Priori XP ale w drugim sklepie już tylko Maxi Cosi Tobi :). I komu wierzyć? :). Foteliki z "poduszką" np Cybex Pallas też by pasował, ale chciałbym tradaycyjny z pasami oraz do jazdy przodem (bo powiedziano mi, że mógłby pasować np Britax MaxWay, ale nie było go na stanie).
W przypadku Maxi Cosi Priori XP niepokoi mnie słabe stosunkowo bezpieczeństwo przy zderzeniach czołowych :(. Tobi wypada tu lepiej.
 
Ludzie o co tu chodzi! czemu jedne maja 3 a drugi 4?Ten rok to rocznik fotelika czy testu?
producentmodelgrupa
sort-1.gif
ocenabezp.obsl.komf.czysz.rokśrednia cenagdzie kupić?
Maxi-CosiTobi (2009)9-18 kg444432009831 PLN
Maxi-CosiTobi (2006)9-18 kg444442006869 PLN
Maxi-CosiTobi9-18 kg334542007859 PLN
producentmodelgrupa
sort-1.gif
ocenabezp.obsl.komf.czysz.rokśrednia cenagdzie kupić?
spacer.gif
spacer.gif
spacer.gif
spacer.gif
spacer.gif
spacer.gif
spacer.gif
spacer.gif
spacer.gif
spacer.gif
spacer.gif
spacer.gif
 
Bardzo proszę o pomoc w wyborze fotelika 15-36 do samochodu Honda Civic 2004 hatchback.
Najlepiej z isofixem.
Myślałam o cybex solution x2 fix z uwagi na wyniki testów, ale kilkukrotnie czytałam krytykę, że cybexy maja kiepską tapicerkę i są niewygodne.
Z góry dziękuję za pomoc.

Polecam wszystko co ma 4 gwiazdki: sunshine kids monterey booster, romer kid, romer kid plus, romer kid plus sict, romer kidfix i romer kidfix sict (oczywiście jest jeszcze cała masa dobrych produktów od maxi cosi, concorda, recaro itd itp)

Co do auta to najlepiej jest zawsze przymierzyć.
 

W tej kwocie wg mnie najlepszym wyborem jest MC Priori SPS i MC Priori XP

pozdrawiam
 
Dzień dobry. Niedługo przed nami zmiana fotelika gdyż synek waży już ponad 17 kg. Zamierzamy kupić nowy z przedziału 15-36kg. Dlatego zwracam się z prośbą o polecenie najlepszego fotelika w tym przedziale wagowym. Posiadamy forda focusa 2000 rok bez systemu isofix.
Z góry dziękuję za odpowiedź

Co do auta - jak zawsze najlepiej przymierzyć, a moim osobistym faworytem z 15-36 bez isofix jest Romer Kidfix SICT z racji na dobrą ochronę boczną.
 
Czekam na odpowiedź.
Jednak jedna drobna zmiana. Posiadamy Opla Astre IV z 2010 roku ale poza tym mamy służbowy samochód Skode Fabie - nie najnowszy model i raz bedziemy tym jeżdzić raz tym i moje pytanie brzmi: Jaki bezpieczny fotelik wybrać? Proszę o pomoc, bo gdzie pójde do sklepu, to chwalone są modele, które chyba panią się podobają. O Romerze - ze dziecko wpada i niewygodny, a chwalony bardzo maxi cosi Tobi. A mi zalezy na bezpiecznym foteliku, i takim , który bedzie i tu i tu pasował, aby go można przekładać. Zaraz musimy kupić fotelik i tak zalezy mi na odpowiedzi pana z wczesniejszej mojej wiadomości i tej.

Dzień dobry,

Muszę wiedzieć czy w obu autach jest system Isofix i Toptether? Nasz magazyn jest w Komorowie (koło Pruszkowa pod Warszawą) - Piaseczno to tylko papierki i biuro :tak: . Czasem zdarza nam się otworzyć magazyn w specjalnych wypadkach w weekend kiedy ktoś jest pod ścianą, ale nie obiecuję bo ostatnio w weekendy słabo stoję z czasem...

Mimo wszystko ustalmy to jakie systemu ma Pani w autach (niestety nie kojarzą żadnych sklepów poza Warszawą)...
 
reklama
Witam,
Proszę o poradę jaki fotelik 9-18 kg by pasował do Mazdy 626 ('99), która ma długe klamry pasów. W konkurencyjnych sklepach miałem przymiarki i wynika że pasuje Maxi Cosi Priori XP ale w drugim sklepie już tylko Maxi Cosi Tobi :). I komu wierzyć? :). Foteliki z "poduszką" np Cybex Pallas też by pasował, ale chciałbym tradaycyjny z pasami oraz do jazdy przodem (bo powiedziano mi, że mógłby pasować np Britax MaxWay, ale nie było go na stanie).
W przypadku Maxi Cosi Priori XP niepokoi mnie słabe stosunkowo bezpieczeństwo przy zderzeniach czołowych :(. Tobi wypada tu lepiej.

Witam,

Pewnie chodzi Panu od długie taśmy zamków ;-) - tak tak to częsty problem w autach z tamtych lat z tamtego kontynentu... Romer King Plus rzeczywiście może mieć ciężko - oczywiście stawiam na MC Tobi lub jeszcze lepiej RWF czyli np Max Way (najlepiej go przymierzyć). Odnośnie pasowania w różnych sklepach :-D to najlepiej wtedy samemu to ocenić - im stabilniej tym lepiej, wg mnie czysto teoretycznie MC Tobi powinien dać się tam dobrze zamontować.

Pozdrawiam
 
Do góry