reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

witam serdecznie moja córeczka ma roczek i waży 13,5 kg chcemy kupić fotelik 9-18 jestem zainteresowana kupnem maxi cosi tobi i romer king plus jeżeli pan by zaproponował coś innego to bardzo bym prosiła chodzi mi przede wszystkim o bezpieczny fotelik dziękuję za odpowiedz .
 
reklama
Witam
mam 8 miesięcznego syna który ma w swoim wieku już 10 kg i 80 cm czytać ...duże ..na serio duże bobo- jak na swój wiek...reacro young profi rozciągnięty na maksa...główka na równi z krawędzią fotelika...samochód Skoda fabia htb( z 2005 r) co robić dalej bo nie jestem pewny.....co prawda siedzi stabilnie i w sumie dużo już sam wstaje ale nie wiem czy te nast foteliki ( w dużej mierze jednak siedzące) się dla niego nadają
zastanawiam się nad king plus, tobi, juno (mieszane odczucia odnośnie poduchy)..czy lepiej (bardziej rozciągane) coś z 9-36?? ( pallas 2 / guadian pro 2 )...czy go potrzymać z dala od samochodu do pierwszych urodzin....trudne acz wykonalne
proszę o pomoc
ps. isofix co prawda jest..TT ofc brak ale nie chcę fotela z isofix...bo dziadkowie i moi rodzice go w samochodach go nie maja a fotelik co jakiś czas kiedyś będzie jednak przenoszony miedzy samochodami
ps2 pasy nie mają żadnego trybu samochodowego i już profi było stosunkowo ciężko opleść jak należy
 
Dziekuję za pochwale, ale szczerze powiem ze jest to dla mnie dosc uciazliwe gdyz, kazdy produkt tak wnikliwie wybieram... Co trwa troche... Nieraz i poł roku :-D hahaah

po tych wszystkich Pana postach, zdecydowalam jednak ze doloze te 300zl i kupie nowy, no i zawsze na drugie dziecko bedzie. znalazlam sklep gdzie bede mogla przymierzyc mc tobi. bo pewnie on bedzie pasowal a romer king plus w rzeczywistosci wydaje sie mocniejszy w wykonaniu, ale pewnie jak pan pisal nie podejdzie. I czesto tak czytam ze fotele profilowane to wada Hond.
Kwestia tylko tego czy bedzie to Tobi, czy Priori XP lub SPS. Bo na 2 lata nie chce zbyt duzo wydawac...

Bo nastepny chce juz kupic Romer kidfix jak juz tu Pan go jakiejs kolezance polecal. Oczywiscie ten bedzie nowy bo na dluzej starczy.
Pozdrawiam

No i słuszny wybór - te 300zł w skali 2 lat to nie aż tak dużo, a zawsze +1 gwiazdka w adac...

Powodzenia!
 
Witam,
Mam pytanie do Pana Piotra. Na zakup fotelika 9-18 mam jeszcze około 4 miesiące ale już rozglądam się i czytam. W grę wchodzą firmy ROMER i MAXI COSI.
Modele :
ROMER KING PLUS lub KING TS
ROMER DUO PLUS
MAXI COSI TOBI

Fotelik będę montował w samochodzie Honda Accord 99 bez isofixa. Pytania dotyczą głównie modelu DUO. Biorę go pod uwagę bo za jakiś czas mogę zmienić samochód na nowszy i isofix będzie jak znalazł. Czy model DUO posiada dodatkowy zagłówek taki jak mają KING i TOBI bo na zdjęciach produktu go nie widzę? Czy 4 gwiazdki DUO odnoszą się również do montażu za pomocą pasa bezpieczeństwa? No i czy warto dopłacać do modelu DUO(poza isofix posiada znaczące różnice?-nie wiem czy system antyprzechyleniowy działa gdy fotelik zamocowany jest za pomocą pasów) czy jednak kupić tańszego KING-a bo na razie fotelik będzie zamontowany za pomocą pasa.
Dziękuję i Pozdrawiam,
Ł.

Witam - Duo posiada dodatkowy zagłówek jednakże nie taki jak w Kingu ani Tobim - w Duo jest znacznie mniejszy (starszej generacji). Adac zawsze testuje foteliki w każdej kombinacji z isofixem i bez więc tak czwórka jest za obie opcje.

Ogólnie z racji na słaby zagłówek wolę Kinga lub Safefix Plusa.

Oczywiście w szczególności Hondę warto sprawdzić przed zakupem z danym fotelikiem z racji na długie taśmy zamków pasa.

pozdrawiam
 
jeszcze jedno moje pytanie, mam nadzieje ze ostatnie:)
Istnieja na rynku foteliki Maxi-Cosi Axiss oraz Rubi. O MC Axiss sie doczytalam ze ma tylko 3 gwiazdki natomiast oRUBIi nic nie ma. Chyba w inny sposob jest montowany fotelik w aucie, tzn rubi chyba nie ma napinacza? Czy nie byly przeprowadzane testy ADAC? Co Pan sadzi o tym foteliku? Pana zdaniem moze sie okazac lepszy niz Tobi?

Rubi to nowy twór - pewnie nie zdążył na tegoroczny ADAC - podejrzewam, że w 2013 roku go zbadają, ale to czas pokaże.

Niestety nie wypowiem się w jego sprawie gdyż nie miałem go jeszcze w swoich rękach, ale śmiem podejrzewać że firma Maxi Cosi chce nim w przyszłości zastąpić model Tobi więc być może jest dobry produtk (ja będę czekał na adac).

pozdrawiam
 
Witam,
Proszę o radę, zauważyliśmy że córce (2 lata 8 m-cy) jest od jakiegoś czasu bardzo niewygodnie w MC Pearl (na bazie familyfix); mała waży już 15 kg i po dzisiejszym zmierzeniu ma ok 96 cm wzrostu. Początkowo nastawiliśmy sie na segment 15-36 ale po przymierzeniu jej dzisiaj w sklepie do np Recaro Monza wydaje mi sie że jest jeszcze na niego za mała... z drugiej strony było jej niewygodnie również w Romerze Kingu... w miare optymalny wydawał sie Recaro Young Sport ale martwią mnie słabe oceny w testach (na takie natrafiłam, byc może nieaktualne...). Prosiłabym o rade, na jaki fotelik 'przesiąść' córcię, który z segmentu 9-18 jest możliwie niewiększy? A może od razu zdecydować sie na ostatnią grupę?
Dziekuję z góry za podpowiedzi!!!!!! :)

Witam,

Oczywiście jak zawsze - ile się da w 9-18 bo jeszcze trochę wcześnie jest. Ciężko mi zdalnie Pani doradzić bo szczerze to najlepiej było by córkę przymierzyć do kilku bezpiecznych 9-18 i 9-36 i wybrać taki, który na 100% posłuży jej do osiągnięcia tych 18kg (w uprzęży). Obecnie największy wśród 9-18 wydaje mi się romer trifix ale sporo kosztuje...

A jakie ocenia Pani fotelik MC Pearl?
 
witam,
mam pytanie odnośnie fotelika w grupie 15-36. Po przestudiowaniu adac zastanawiam się nad Jane montecarlo r1, recaro monza lub cybexem. Chcociaż wyczytałam, że romer kidfix jest ok, ale w adac go nie znalazłam.
Moje dziecko dziecko ma 2lata i 8 miesięcy, waży ok 17-17,3 kg i ma wzrostu ok 98-100cm. Obecnie mamy roemera king plus, ale w cieplejszej kurtce bardzo ciężko się zapina pasy, więc w zimowej już chyba nie dopniemy. Mamy auto Toyotę rav4 2004/2005, ale nie możemy ustalić czy jest isofix, gdyż z tyłu kanapy wystaje metalowy bolec, ale jeden. Skłaniam się ku cybexowi, chociaż nie wiem jaka jest różnica pomiędzy solution, solution x i solution 2x? patrzyłam na testy i wszystkie są ok.
Nie mogę przymierzyć żadnego z nich, gdyż w moim mieście nie znalazłam takich sklepów, dodam tylko, że tylna kanapa jest regulowana, tzn może być lekko odchylona lub prawie pod kątem 90 st.
Bardzo prosze o odpowiedź :)

Witam,

Romer Kidfix adac 2007 czwórka:
RÖMER Kidfix
2007
160 Euro
ja
tet_gut.gif
gut.gif
sehr_gut.gif
gut.gif
gut.gif


Jeden Bolec to mało - muszę być po dwa na fotel i z reguły metki z napisem isofix (uwaga czasem o dziwo ich nie ma).

solution - brak isofix
solution x fix - ma isofix, brak poduszek
solution x2 fix - ma isofix i poduszki

Całkiem rozsądny jest również sunshine Kids monterey, romer kid, kid plus, kid plus sict, kidfix, kidfix sict :-D (romer dużo ich naprodukował aż w głowie się kręci)
 
Witam, ja również piszę prosząc o pomoc w doborze fotelika.
Synek ma skończone 7 miesięcy, waży 9 kg i ma około 80 cm. Samochód to Skoda Octavia 2002 hatchback (jest isofix). Do tej pory woziłam dziecko w foteliku/nosidełku do 10 kg, jednak dziecko nie mieści się w nim (szczególnie barkami). Poszukuję czegoś najlepiej w przedziale 9-25 lub 0-25. Istotnym kryterium przy wyborze jest dla mnie stopień regulacji oparcia (pozycja leżąca lub półleżąca). Synek nie siedzi jeszcze stabilnie, a często spędzamy w podróży 5-6 godzin. Nie ukrywam, że dobrze by było, aby fotelik był w "rozsądnej cenie". Zastanawiam się nad Casualplay Beat S lub Beat Fix (przede wszystkim ze względu na stopień pochylenia), jestem otwarta na sugestie i opinie.
Bardzo proszę o poradę.

Eeeh odwieczny problem - z reguły w zestawach z wózkami dają "jakieś" dziwne nosidełka do 10kg, a wypadało by do 13. Dziecko 7m powinno jeszcze podróżować tyłem do kierunku jazdy jak najdłużej - niestety Causal nie znam. Z tego co znam mogę polecić besafe oraz britaxa max way i multi tech 2...
 
reklama
Witam,
Bardzo proszę o pomoc w wyborze fotelika, a właściwie fotelików, ponieważ mamy bliźniaczki. Mają teraz 10 miesięcy i ważą ponad 9 kg. Nasz samochód to Volvo V40 z 97r. na skórzanych fotelach(nie wiem czy to jakaś różnica przy montowaniu fotelika), bez systemu isofix. Niestety mamy ograniczony budżet i szukamy fotelików do 500zł za sztukę. Bardzo proszę o poradę! Na oku mamy MC Priori SPS, ale może Pan zaproponuje coś lepszego i pasującego do naszego samochodu.

Skóra w przypadku dużych lub lekkich niestabilności fotelika wzmaga czasem efekt niekompatybilności przez to że fotelik na skórze jeszcze bardziej się ślizga niż np na tapicerce materiałowej. Jeżeli fotelik jest dobrze i mocno zamontowany to niezależenie od rodzaju tapicerki powinno być dobrze, ale mimo wszystko zwracam uwagę :tak:

Do 500zł to rzeczywiście dobry typ - być może uda się też Pani gdzieś w podobnej cenie dostać jeszcze ciut lepszy produkt a mianowicie priori xp. A dodatkowo w przypadku obu warto też poszukać dedykowanego zagłówka gdyż fabrycznie go niestety nie mają...

Oczywiście to czy w V40 będzie on w pełni kompatybilny to niestety dla mnie tajemnica gdyż nie miałem przyjemności montażu tych fotelików w wymienionym aucie...
 
Do góry