reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Chciałabym zapytać Pana e-fotelik o jeszcze jedno a propos Romerów:
gdyby Pan miał do wyboru Romer safefix plus i Romer safefix plus TT, to który by Pan wybrał. Zakładając oczywiście, że jest możliwość montażu TT w moim aucie.
Z góry dziękuję za odpowiedz

Witam,

Gdybym miał TT w aucie wybrałbym:

1. Trifix
2. Safefix TT

Pozdrawiam
 
reklama
Dziękuję za szczegółowe informacje. Samochód rocznik 2005, sedan. Jestem zdecydowana zakupić Romera model Safefix plus, niestety w Bielsku-Białej nie znalazłam go w sklepie aby przymierzyć do samochodu. Czy ma Pan doświadczenie z tym fotelikiem w tym konkretnym modelu Toyoty Corolli? Jeżeli chodzi o King Plus to mam możliwość aby sprawdzić go w aucie.

Serdecznie pozdrawiam!

Niestety nie pamiętam tego modelu więc nie podpowiem...
 
witam, zastanawiam się nad zakupem fotelika w przedziale 9-18kg. Zainteresowana jestem fotelikami: Romer King plus, Maxi Cosi Tobi. Ewentualnie Jane Exo. Czy beda one pasować do HONDY CIVIC 97r. HATCHBACK???
prosze o odpowiedz.

Exo nie znam, z Kingiem różnie bywa (osobiście spotkałem się z pewną niestabilnością), Tobi był ok, ale najlepiej sprawdzić osobiście.
 
chciałabym zakupić bezpieczny fotelik dla mojej 15 miesięcznej córeczki.

Jeżdżę BMW serii 1 118d 2008 r (hatchback). Mój mąż jeździ Mercedesem C 220 2008 r (sedan). Zależy mi na tym aby fotelik można było montować w obu samochodach, a najlepiej żeby montaż był stosunkowo łatwy.

Dodatkowo chciałam się zapytać o fotelik Teutonia Tario, którego używam obecnie. Nie znalazłam go nigdzie w testach a sprzedawca poinformował nas, że ma najwyższe miejsce w testach. Podobno dostał 5 punktów. To zresztą był jeden z czynników dla których go kupiliśmy.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Witam,

Foteliki 9-18 omawiamy co drugi post więc nic nowego nie powiem, odnośnie sprawdzenia kompatybilności w obu autach - na odległość niemożliwe, najlepiej sprawdzić osobiście w obu samochodach.

Teutonia w adacu chyba jej nie było, lecz polecam lekturę na stronie fotelik.info - tam są wyniki testów wielu różnych organizacji i rzeczywiście wygląda to dobrze:

TeutoniaTario0-13 kg454432008bd.

pozdrawiam
 
Witam,

dziękuję za informacje.
W dniu dzisiejszym oglądałam foteliki w sklepie. BMW ma isofix, Mercedes nie. Musimy zatem wybierać spośród fotelików mocowanych pasami. Zastanawiamy się pomiędzy Roemer King Plus a Maxi Cosi Tobi. Jakaś podpowiedź lub inna propozycja?

Pozdrawiam
 
Szukam odpowiedniego fotelika dla mojej córeczki, która ma 9 miesięcy skończone i waży 9 kg. Sama siedzi od 6. miesiąca. Raczkuje od 8.miesiąca i chodzi za rączki. Także jest silnym dzieckiem. Aktualnie mamy fotelik, który jest do 10kg i niestety nie był on testowany w ADAC - dlatego chce jak najszybciej wymienić go na bezpieczny fotelik samochodowy.

Czytam już od kilku dni o różnych fotelikach i zastanawiam się czy :
1. kupić fotelik 0-13 - w którym zdaje sobie sprawe ze nie pojezdzi zbyt dlugo (no wlaśnie ciekawe ile ? ) - a nawet jeśli kilka miesięcy to może warto - dla bezpieczeństwa i pozycji tyłem do kierunku jazdy (zaznaczam, że nie chce jej jeszcze wozić przodem)
Jeśli 0-13 to jaki? żeby starczył na jak najdłużej ?
kupić fotelik 9-18 - tutaj moim typem jest Roemer King Plus - ale jest to fotelik do przewożenia dziecka przodem - co z tego co czytam jest mniej bezpieczne od tych montowanych tyłem - więc kupując go w tej chwili i tak nie będę mogła go jeszcze użyć

2. Kupić fotelik 9-18 montowany tyłem - np. BeSafeiZi Combi X3 ISOFIX
i zacząć go używać od teraz - bo jest on montowany tyłem więc jest z założenia bardziej bezpieczny - czego właśnie nie widać w testach :/


To co mnie najbardziej nurtuje to:
1. Foteliki montowane tyłem np. wspomniany BeSafe iZi Combi X3 Isofix ma ocene 4 (ADAC) a fotelik montowany przodem CybeX Juno-Fix ma ocene 5 (ADAC w bezpieczeństwie - bo ta ocena jest dla mnie najistotniejsza). Nie widzę więc odzwierciedlenia w testach, że fotelik montowany tyłem jest bezpieczniejszy ?
2. Czy jeśli kupiłabym fotelik CybeX Juno-Fix który wypada w testach na 5 i jest w przedziale 9-18 to mogłabym już zacząć wozić córkę (9miesięcy) przodem do kierunku jazdy ze względu na osłonę tułowia ? czy wtedy jej głowa, szyja, kręgosłup jest bezpieczny ?


Moją największą rozterką jest to w czym córeczka powinna jeździć teraz zanim będzie gotowa do jazdy przodem do kierunku jazdy... czyli kiedy ?
 
wlasnie ze nie mam mozliwosci sprawdzic osobiscie fotelikow. szczegolnie zalezy mi na Romerze:( i liczylam na Pana..:( a moze inni uzytkownicy Romera wiedza cos na ten temat?
 
teraz to mogę dostać po nosie... Ale zastanawiam się który z fotelików jest w tym wypadku bezpieczniejszy.... UZYWANY 2 LETNI z 4 gwiazdkami, czy tez NOWY ale mający powiedzmy 3 gwiazdki za cenę 300zł......
 
reklama
Witam
Jestem zmuszony kupić nowy fotelik dla mojej córeczki z przyczyn ode mnie nie zależnych :)
Córka ma skończone 5 miesięcy i waży 8,5kg... Fotelik będzie użytkowany w VW Passat B5 kombi 2003 rok. Jaki fotelik będzie najlepiej pasował do tego auta?
Co kupić czy zostać jeszcze przy foteliku 0-13 czy ewentualnie mogę kupić już fotelik 9-18?
Proszę o propozycje fotelików?
 
Do góry