reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam,

dziękuję za informacje.
W dniu dzisiejszym oglądałam foteliki w sklepie. BMW ma isofix, Mercedes nie. Musimy zatem wybierać spośród fotelików mocowanych pasami. Zastanawiamy się pomiędzy Roemer King Plus a Maxi Cosi Tobi. Jakaś podpowiedź lub inna propozycja?

Pozdrawiam

Jeżeli King Plus będzie kompatybilny z oboma autami to zdecydowanie jestem za nim (powody omawiane x razy...)

Pozdrawiam
 
reklama
wlasnie ze nie mam mozliwosci sprawdzic osobiscie fotelikow. szczegolnie zalezy mi na Romerze:( i liczylam na Pana..:( a moze inni uzytkownicy Romera wiedza cos na ten temat?

No i słusznie, że Pani liczyła :tak: dlatego też podpowiedziałem, że w tym modelu i roczniku spotkałem się z pewną niestabilnością niestety...

Proszę się nie bać MC Tobi - po King Plusie to jeden z lepszych fotelików 9-18 montowanych pasami...
 
teraz to mogę dostać po nosie... Ale zastanawiam się który z fotelików jest w tym wypadku bezpieczniejszy.... UZYWANY 2 LETNI z 4 gwiazdkami, czy tez NOWY ale mający powiedzmy 3 gwiazdki za cenę 300zł......

:-D

Oba w tej samej grupie wagowej?

Czy na ten używany jest gwarancja absolutnie bezwypadkowej historii ?
 
Witam
Jestem zmuszony kupić nowy fotelik dla mojej córeczki z przyczyn ode mnie nie zależnych :)
Córka ma skończone 5 miesięcy i waży 8,5kg... Fotelik będzie użytkowany w VW Passat B5 kombi 2003 rok. Jaki fotelik będzie najlepiej pasował do tego auta?
Co kupić czy zostać jeszcze przy foteliku 0-13 czy ewentualnie mogę kupić już fotelik 9-18?
Proszę o propozycje fotelików?

Oczywiście w 0-13 tak długo jak to tylko możliwe i dopiero jak się dziecko nie będzie mieścić bądź przekroczy próg wagowy (co rzadko się zdarza) można pomyśleć o 9-18.

VW Passat B5 - z moich doświadczeń doskonale sprawdza się w nim King Plus (świetna stabilność).

Pozdrawiam
 
tak w tej samej grupie 9-18 kg. Tak bezwypadkowy, 3 letni, ale mający jeden uszkodzony styropian tzn. zaklejony z prawej strony głowy.

Hmmmm ciężki wybór - ten styropian mnie nie pokoi, ciężko to ocenić zdalnie.

Jeżeli oba będą równie stabilne to osobiście bym wybrał tego pewniaka 4 gwiazdkowego pod warunkiem, że uszkodzony styropian zostanie wymieniony.

Np w King Plusie są części zamienne i da się wymienić każdy element.

Może warto ujawnić modele tych fotelików to sprawdzimy oceny składowe bo być może ocena ogólna jest niższa a np bezpieczeństwo będzie na tym samym poziomie?
 
Hmmmm ciężki wybór - ten styropian mnie nie pokoi, ciężko to ocenić zdalnie.

Jeżeli oba będą równie stabilne to osobiście bym wybrał tego pewniaka 4 gwiazdkowego pod warunkiem, że uszkodzony styropian zostanie wymieniony.

Np w King Plusie są części zamienne i da się wymienić każdy element.

Może warto ujawnić modele tych fotelików to sprawdzimy oceny składowe bo być może ocena ogólna jest niższa a np bezpieczeństwo będzie na tym samym poziomie?

Uzywany to romer king plus - 3letni, lub maxi cosi tobi, natomiast nowy to maxi cosi Priori SPS. W tym foteliku martwi mnie jedynie to ze nie ma zagłowka przy głowie.
A w ogole to dziekuje za Pana pomoc:)
 
Uzywany to romer king plus - 3letni, lub maxi cosi tobi, natomiast nowy to maxi cosi Priori SPS. W tym foteliku martwi mnie jedynie to ze nie ma zagłowka przy głowie.
A w ogole to dziekuje za Pana pomoc:)

Ok - zatem w bezpieczeństwie różnica jednej gwiazdki również jest więc podtrzymuję swoją opinię. W razie gdyby decyzja padła na Kinga to mogę Pani pomóc w wymianie uszkodzonej części.

Polecam się na przyszłość :tak:
 
reklama
Bardzo proszę o pomoc w wyborze fotelika 15-36 do samochodu Honda Civic 2004 hatchback.
Najlepiej z isofixem.
Myślałam o cybex solution x2 fix z uwagi na wyniki testów, ale kilkukrotnie czytałam krytykę, że cybexy maja kiepską tapicerkę i są niewygodne.
Z góry dziękuję za pomoc.
 
Do góry