reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Zapytam jeszcze o ten system Top Tether w Romerze. Czy żeby korzystać z tego fotelika konieczne jest, żeby samochód posiadał specjalny zaczep do mocowania?
 
reklama
Zapytam jeszcze o ten system Top Tether w Romerze. Czy żeby korzystać z tego fotelika konieczne jest, żeby samochód posiadał specjalny zaczep do mocowania?

W Romerze Safefix Plus TT, Trifix jest niezbędny.

W Romerze Duo Plus jest on jako opcja i nie ma konieczności jego użycia.

Mimo wszystko dobrze jak fotelik 9-18 poza isofix posiada jeszcze jeden punkt taki właśnie jak np TopTeher lub podpora stabilizująca.
 
Witam
Mam zamiar zakupić fotelik dla dziecka.
Moje typy to kategoria wagowa 15-36kg:

CYBEX SOLUTION X2 FIX
SUNSHINE KIDS MONTEREY 2
RECARO MILANO
JANE MONTECARLO R1
CYBEX SOLUTION
CASUALPLAY PROTECTOR FIX
czy może jakiś model ROMER

dodam, że posiadam Renault Kangoo z systemem mocowaniaISOFIX na środku i mam nie lada problem z wyborem. Czy foteliki z systemem ISOFIX można mocować w autach bez tego mocowania? Zwracam też uwagę na to, że foteliki bez tego mocowania są tańsze i praktyczniejsze. Autem jeździ min 3 osoby + dziecko, więc czy mocowanie fotelika na środku będzie komfortowe. ( Dla sprawdzenia zamontowałam swój stary fotelik na środku i zauważyłam że mocowanie te jest jak najbardziej potrzebne. Przy wchodzeniu na siedzisko nr4 " http://cybex-online.com/index.php?id=998&L=9" fotele muszą być przysunięte do przodu.
Prosze mi powiedzieć który z tych fotelików jest najlepszym wyborem, a który nie koniecznie. Jeżeli można to w kolejności od najlepszego.

Dziękuję i proszę o odpowiedź,

pozdrawiam,
Iwona
 
każdy z tych fotelików spełnia wymogi bezpieczeństwa. Jak masz iso-fix w samochodzie to lepiej kupić fotelik z systemem iso-fix z możliwością montowania również pasami bezpieczeństwa bo są bardziej uniwersalne. Ja mam cybex pallas 2 fix bo mam 13m-cznego synka :-D.Ma 4 pkty w ADAC i wizualnie przyciąga wzrok. Jak mały będzie miał 15 kg to zdejmuję nakładkę i plastikową podstawe i mam Solution x2 fix który również możesz montować z iso-fixem lub bez. Zarówno Cybex X2 fix jak i Montecarlo R1 Jane ( podobno po hiszpańsku mówi się Hane ale może specjalista od hiszpańskiego nam pomoże jak poprawnie wymawiać) są w podobnej cenie. Z tym, że o foteliki Cybex teraz trudno. W sklepach stacjonarnych drogo kosztują ale w sklepach internetowych można zdecydowanie taniej kupić. Genaralnie rzecz gustu - moim zdaniem ważne żeby można było zdejmować i prać pokrycie bo w końcu fotelik ma długo dziecku służyć. Mnie się bardzo oba podobają.
 
Dzień dobry
Chciałam się poradzić odnośnie zmiany fotelika.
Otóż drugi fotelik wybrałam zgodnie z Pana zaleceniami ;)
Muszę przyznać,że założony przez Pana temat bardzo mi pomógł i myślę,że nie tylko mi.
Obecnie mam fotelik firmy Britax Eclipse w przedziale 9-18kg (9 mcy-4 lata) i chciałam zapytać kiedy powinna zmienić ten fotelik??
Moja córka ma co prawda dopiero 2 lata i 8 miesięcy, ale jest dość duża jak na swój wiek. Ma dość długie nóżki które wystają już poza fotelik. Nie wiem zupełnie czym się kierować. Proszę o pomoc.
 
witam,własnie zastanawiam sie nad wyborem fotelika 9-18 i potrzebuje porady eksperta.
moj synek ma 8mc wazy 8,5kg wiec teoretycznie miesci sie w fotelik ktory mamy (maxi cosi cabriofix) jednakze jest mu ciasno ,i niewygodnie ,nogi ma juz na oparciu ,nie mowiac o tym ,ze w grubszej kurtce poprostu sie nie zmiesci ,ponadto wydaje mi sie ,ze fotelik nie jest w pełni stabilny mały bawi sie pasem ktory przytrzymuje fotelik tak długo ,ze pas w koncu wisi na krawedzi :/ myslałam ,zeby kupic fotelik 9-18 bo niedługo wyjezdzamy w dalsza podróż i chcialabym ,zeby mały był bezpieczny i miał komfort z jazdy .
zastanawiałam sie nad fotelikiem montowanym tyłem do kierunku jazdy poniewaz duzo czytałam na ten temat i wydaje mi sie ,ze jest to najbezpieczniejsza opcja (czytałam ,ze małe dziecko nie ma wystarczajaco mocnego kregosłupa aby wytrzymac zderzenie w foteliku montowanym przodem ) nie ma zbyt wielkiego wyboru tak wiec zastanawiam sie pomiedzy be safe izi combi a maxi cosi mobi (z przewaga cenowa mobi) aczkolwiek jestem w stanie zapłacic wiecej jesli inny fotelik bedzie bezpieczniejszy . martwi mnie tez fakt dosyc dlugiego montazu fotelikow poniewaz mamy 2 auta i czesto fotelik jest przekladany w tej sytuacji prosze o rzetelna porade eksperta poniewaz musze zamowic fotelik jak najszybciej bo czas mnie goni .pozdrawiam i czekam na odpowiedz .
 
Fotelik Jane Montecarlo R1 został zakupiony i zajmuje środkowe miejsce na tylnej kanapie. Synuś zadowolony i my też, że w końcu będzie mu wygodnie i bezpiecznie. Przesyłam fotki jak to wygląda: 1 - 2. Wielkość fotelika nie przeszkadza przy wsiadaniu i jest dużo miejsca. Centralne miejsce jest dobre dla pasażerów, bo mają o co głowę oprzeć w czasie snu :D.
Polecam
 
zastanawiałam sie nad fotelikiem montowanym tyłem do kierunku jazdy poniewaz duzo czytałam na ten temat i wydaje mi sie ,ze jest to najbezpieczniejsza opcja (czytałam ,ze małe dziecko nie ma wystarczajaco mocnego kregosłupa aby wytrzymac zderzenie w foteliku montowanym przodem ) .

Mogę Ci pomóc w taki sposób:
-fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy jest bezpieczny przy uderzeniu komuś w tył samochodu.
-fotelik montowany przodem do kierunku kierunku jazdy jest bezpieczny jak ktoś Ci wjedzie w tył samochodu.

Wniosek jest taki, ze każdy z nich jest bezpieczny bez wyboru, że któryś jest najbezpieczniejszy.
Sprawdź sobie wynik testów ADAC i wybierz z czołówki kilka modeli, później sprawdź informacje o komforcie, ściąganiu pokrowców do prania,a na sam koniec - ten mi się podoba.

Decyzja należy do Ciebie.
 
Witam serdecznie!

To mój pierwszy post tutaj. Stoję właśnie przed kupnem fotelika 9-18kg. Jednakże po przeczytaniu tego i innych tematów, nie wiem czy to trochę nie za wcześnie. Moja córka ma 12 miesięcy, nieco ponad 80cm, ale waży niecałe 9kg (bez stu kilku gramów). W obecnym foteliku tyłem do kierunku jazdy wydaję mi się, że już jej niewygodnie. Na pewno będzie jej ciasno w grubszym ubraniu. Tak wygląda w obecnym foteliku od wózka Tako:

Zobacz załącznik 489349

Myślałem nad wspomnianym tu fotelikiem Chicco Xpace Isofix, ale jeśli moje auto nie posiada uchwytów TT (Peugeot 307SW 2007r.) to wyklucza jego zastosowanie na Isofixie? Myślałem też o Maxi Cosi Tobi. Niestety na fotelik mogę wydać ok. ośmiuset kilku złotych... Mieszkam między Krakowem i Katowicami, czy ktoś jest mi w stanie polecić dobry sklep w okolicy, gdzie nie wcisną mi byle czego?

Pozdrawiam,
Łukasz.
 
reklama
Witam!!

Specjalnie zarejestrowałam się na forum po trafieniu na powyższy temat, bo stoimy przed dylematem, jaki fotelik zakupić dla naszego Synka. Małoletni ma 12 miesięcy, waży ok. 12 kg i ma 80 cm wzrostu. Do tej pory podróżował w nosidełku od wózka Coneco Toledo, tyłem do kierunku jazdy, który jest w przedziale 0-13 kg, jednak od jakiegoś czasu podczas siedzenia ma już mocno zgięte nóżki. Główka jeszcze nie wystaje poza nosidełko, ale wiadomo jak to z dziećmi, rosną błyskawicznie, więc przymierzamy się do nowego zakupu. Niestety naszym największym problemem jest ograniczony budżet :( Zapoznaliśmy się z rankingiem ADAC 2012 i z poradnikiem użytkownika e-foteliki.pl na tym forum. No i problem powstał, jak pogodzić bezpieczeństwo z finansami, bo na fotelik rzędu 1000 zł naprawdę nie możemy sobie pozwolić, choć to boli strasznie, że trzeba oszczędzać na bezpieczeństwie dziecka :/ Zastanawiamy się nad NANIA BELINE SP lub OSANN BELINE SP. Tak myślę, że ocena ogólna 3, to jeszcze nie tak źle, choć wiadomo, że to nie Cybex Pallas na przykład. Nasze auto to seicento, nie mamy bazy isofix. Nie szukaliśmy jeszcze nigdzie w internecie ani w sklepach innych ofert, ale może eksperci z forum, bądź forumowicze, którzy są w podobnej sytuacji polecą jakieś inne foteliki tak do 500 zł?

Pozdrawiamy, Ollie & Jimmy
 
Do góry