reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam,

jestem kolejną osobą, przed którą stanęło to trudne zadanie :),
proszę o doradzenie w wyborze fotelika:
- wymagania: dobre wyniki testów, do jazdy przodem (żona zbytnio się stresuje, gdy kieruje, a dziecko siedzi tyłem - cóż poradzić:), 9-18kg, samochód mazda 3 (I generacji, sedan, jest isofix i uchwyty pasa na tylnej półce - TT?), możliwość pochylenia fotelika do spania, dostępność w sprzedaży,
- wstępnie rozważam jane exo (raczej basic, ze względu na cenę - chyba, że konkretny argument przekona mnie, że warto dopłacić do exo), cybex juno-fix (wysokie noty w testach, ale mam obawy, czy ta poduszka nie jest uciążliwa dla dziecka - wentylacja, miejsce na ręce), romer king plus (ze względu na to, że polecany jest na wielu forach - w sumie nie widzę, aby znacznie wyróżniał się w testach adac na tle pozostałych "czwórkowiczów", tym bardziej, że jego test robiono dosyć dawno temu).
Ogólnie skłaniam się ku mocowaniu isofix, które w moim przekonaniu jest stabilniejsze, niż mocowanie pasami.

Bardzo chętnie poznam opinie osób używających w/w "sprzętów" (popierające lub odrzucające wybór), propozycje innych modeli oraz oczywiście proszę o poradę eksperta:)
 
reklama
Witam serdecznie,

czy ktoś z Was może coś napisać o foteliku Jane Montecarlo R1?
Kilka tygodni temu widziałem w tygodniku MOTOR jakiś mini test fotelików i wspomniany Jane uzyskał wysoką notę.

Ewentualnie jaki możecie polecić fotelik w przedziale 15-36 kg? Auto: Xsara Picasso, ISOFIX jest, budżet ~700 złotych.

pozdr.
 
witam
Również stanęłam przed wyborem fotelika dla synka w przedziale 9-18 kg. Zastanawiam się nad modelem Chicco xpace tylko że bez Isofix ponieważ w moim samochodzie nie ma możliwości takiego montażu. W testach z Isofix wypadł dobrze i zastanawiam się czy bez tego montażu jest tak samo dobry?? Nie mogę znaleźć opinii na temat tego modelu może coś państwo podpowiecie?? Brałam też pod uwagę fotelik Maxi Cosi priori sps. Wiem że bezpieczeństwo jest ważne ale z kolei nie jestem w stanie kupić drogiego fotelika, mam budżet do 500 zł. Może jakieś inne pozycje są godne uwagi w tym przedziale cenowym??
pozdrawiam
 
Witam, przeczytałam prawie cały wątek o fotelikach, a nie zauważyłam modelu który biorę pod uwagę.
Jest to fotelik Coto Baby Bolero 0-25 kg, polskiej firmy więc oczywiście w testach ADAC nie ma tego modelu. Czy zetknął się pan z takim fotelikiem? Może pan udzielić jakichś informacji o bezpieczeństwie?

Zależy mi na foteliku w którym dziecko będzie jak najdłużej jechało tyłem do kierunku jazdy, jednak samochód którym będę się najczęściej przemieszczać to Renault Clio II z 1998 roku. Raczej nie ma Isofixa, więc fotelik musi być przypinany pasami.
Od czasu do czasu fotelik będzie też zmieniał pojazdy, no ale Clio jest nadrzędne. I tak się zastanawiam, czy fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy w ogóle wejdzie do tego auta?

A jak to jest z testami bezpieczeństwa, skoro te foteliki montowane tyłem są bezpieczniejsze, dlaczego w testach tego nie widać i te montowane przodem otrzymują tyle samo albo i więcej gwiazdek?
Oprócz Fotelika Coto Bolero biorę pod uwagę Maxi Cosi Mobi oraz Recaro Polaric.
Córa skończyła 9 miesięcy i waży 9 kg, nie potrzebujemy fotelika na już stąd moje poszukiwania, dosyć długie przyznam szczerze.

Póki co, nie mam możliwości sprawdzenia z samochodem.
 
...i po sprawie. Zdecydowałem się na zestaw fotelików. Zakupiłem Maxi Cosi Priori w przyszłości za ok 2 lata kupię następny 15-36 z regulacją np SC monterey. Uznalem, że brak pozycji spoczynkowej w 9-36 i to, że fotelik musiałby wytrzymać 10-12lat są poważnymi argumentami przeciw. NIe widze też możliwości wsadzenia dziecka +6lat w zimowych ciuchach do recaro czy innego 9-36(no może cybex lub kiddy guardian) Czas pokaże czy miałem rację.Dzięki wszystkim za dyskusję i rady.

Dziękujęmy za informację zwrotną - bardzo dobry wybór, osobiście też zawsze polecam rozwiązanie 9-18 + 15-36 i jak widać po Pana przykładzie nie musi być aż tak drogo.

Pana zestaw zamyka się w kwocie 800zł czyli tyle co przeciętnie kosztuje niezły fotelik 9-36.

Pozdrawiam, bezpiecznych podróży.
 
Witam,
jak większość z Was stanąłem przed wyborem fotelika.
Przedział wagowy (9-18 kg) do samochodu Toyota Corolla z systemem ISOFIX bez TT.

Przeglądając wyniki testów ADAC 2012 wybór był dla mnie oczywisty - Cybex Juno-Fix. Fotelik jako jedyny dostał 5 w zakresie bezpieczeństwa
Zaciekawiła mnie jednak wypowiedź eksperta. Dlaczego wybierając teoretycznie między Cybex JF, a Trifixem wybór padł na ten drugi. Prośba o szczegóły - co wpłynęłoby na taką decyzję skoro fotelik dostał najwyższe noty ?

Pozdrawiam

Witam,

Nie ukrywam, że bardzo cieszę się iż padło takie pytanie.

Cybex Juno Fix - ocena składowa za bezpieczeństwo 5 fakt, ocena końcowa 4
Romer Trifix - ocena składowa za bezpieczeństwo 4 fakt, ocena końcowa 4

Idąc dalej - cena Trifixa dwukrotnie większa więc patrząc na te informacje moja teza wydaje się być bezsensowna

Zatem dlaczego moim skromnym zdaniem Trifix bije na głowę Juno Fixa?
- obecnie jest to największy fotelik z kategorii wagowej 9-18,
- jego obsługa zaczynając od montażu, regulacji zagłówka, pozycji spoczynkowej itd zasługuje na medal,
- tutaj już moje własne zdanie (chociaż Pan Paweł Kurpiewski również woli klasyczne rozwiązania od Impact Shieldów), zdecydowanie bardziej wolę klasyczne uprzęże od poduszek zwanych osłonami tułowia (nie chcę teraz rozpisywać się dlaczego bo można na ten temat napisać elaborat),
- pozycja spoczynkowa w Tifix i jej regulacja jest o dwa nieba lepsza niż w Juno Fix,
- Trifix po poprawnym montażu to istna forteca (stabilność buknra), czego nie można powiedzieć już o Juno

To tak po krótce pierwsze rzeczy, które mi przychodzą do głowy - na żywo żaden rodzic nie ma złudzeń, różnica między nimi jest jak między skodą a mercedesem.

Oczywiście chcę być obiektywny więc dodam też aspekty na plus dla Juno:
- składowa 5 za bezpieczeństwo (tutaj właśnie zasługa osłony tułowa, która zmniejsza obciążenia działające na szyję i głowę dziecka),
- cena,
- do montażu wystarczy isofix i pasy,

I minusy Trifixa:
- cena,
- trójka za substancje szkodliwe tapicerek,
- tapicerkę trzeba prać ręcznie,
- do montażu potrzebny jest system isofix i toptether (minus ale plus gdyż system topteher daje nam tu bardzo dużo),

Oczywiście jest moja opinia tak więc każdy zastanwiający się niech pojedzie do sklepu i sam porówna obie propozycje.

Pozdrawiam
 
Witam,

jestem kolejną osobą, przed którą stanęło to trudne zadanie :),
proszę o doradzenie w wyborze fotelika:
- wymagania: dobre wyniki testów, do jazdy przodem (żona zbytnio się stresuje, gdy kieruje, a dziecko siedzi tyłem - cóż poradzić:), 9-18kg, samochód mazda 3 (I generacji, sedan, jest isofix i uchwyty pasa na tylnej półce - TT?), możliwość pochylenia fotelika do spania, dostępność w sprzedaży,
- wstępnie rozważam jane exo (raczej basic, ze względu na cenę - chyba, że konkretny argument przekona mnie, że warto dopłacić do exo), cybex juno-fix (wysokie noty w testach, ale mam obawy, czy ta poduszka nie jest uciążliwa dla dziecka - wentylacja, miejsce na ręce), romer king plus (ze względu na to, że polecany jest na wielu forach - w sumie nie widzę, aby znacznie wyróżniał się w testach adac na tle pozostałych "czwórkowiczów", tym bardziej, że jego test robiono dosyć dawno temu).
Ogólnie skłaniam się ku mocowaniu isofix, które w moim przekonaniu jest stabilniejsze, niż mocowanie pasami.

Bardzo chętnie poznam opinie osób używających w/w "sprzętów" (popierające lub odrzucające wybór), propozycje innych modeli oraz oczywiście proszę o poradę eksperta:)

Jeżeli jest TT i Isofix to proponuję:
- Romer Trifix
- Romer Safefix Plus TT

alternatywnie Romer Duo Plus + pas TT (minus to mniejszy zagłówek)

bez isofixowo oczywiście King Plus lub alternatywnie Maxi Cosi Tobi

Najlepiej pomacać samemu w jakimś sklepi i decyzja będzie znacznie łatwiejsza.

Co do osłony tułowia (poduszki) - tak, czasem niektóre dzieci mają problem z jej zaakceptowaniem.

pozdrawiam i powodzenia w poszukiwaniach
 
Witam serdecznie,

czy ktoś z Was może coś napisać o foteliku Jane Montecarlo R1?
Kilka tygodni temu widziałem w tygodniku MOTOR jakiś mini test fotelików i wspomniany Jane uzyskał wysoką notę.

Ewentualnie jaki możecie polecić fotelik w przedziale 15-36 kg? Auto: Xsara Picasso, ISOFIX jest, budżet ~700 złotych.

pozdr.

Mini test w gazecie - raczej bym się nim nie sugerował.

Lepiej pozostać przy klasyku czyli ADAC - tam Jane Exo oraz Strata są czwórkowe.

W przedziale do 700 złotych dobrym produktem jest Cybex Solutionx X2 Fix.

Pozdrawiam
 
reklama
witam
Również stanęłam przed wyborem fotelika dla synka w przedziale 9-18 kg. Zastanawiam się nad modelem Chicco xpace tylko że bez Isofix ponieważ w moim samochodzie nie ma możliwości takiego montażu. W testach z Isofix wypadł dobrze i zastanawiam się czy bez tego montażu jest tak samo dobry?? Nie mogę znaleźć opinii na temat tego modelu może coś państwo podpowiecie?? Brałam też pod uwagę fotelik Maxi Cosi priori sps. Wiem że bezpieczeństwo jest ważne ale z kolei nie jestem w stanie kupić drogiego fotelika, mam budżet do 500 zł. Może jakieś inne pozycje są godne uwagi w tym przedziale cenowym??
pozdrawiam

Jeżeli nie był testowany bez Isofix to odradzam gdyż historia pokazała, że potrafią być cuda - KIDDY Guardianfix Pro zupełnie skrajnie wypadł z Isofix i bez - wielka wtopa.

W tym przedziale rzeczywiście wartym uwagi jest Maxi Cosi Priori SPS lub Priori XP nieco droższy.

Pozdrawiam
 
Do góry