reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam, przeczytałam prawie cały wątek o fotelikach, a nie zauważyłam modelu który biorę pod uwagę.
Jest to fotelik Coto Baby Bolero 0-25 kg, polskiej firmy więc oczywiście w testach ADAC nie ma tego modelu. Czy zetknął się pan z takim fotelikiem? Może pan udzielić jakichś informacji o bezpieczeństwie?

Zależy mi na foteliku w którym dziecko będzie jak najdłużej jechało tyłem do kierunku jazdy, jednak samochód którym będę się najczęściej przemieszczać to Renault Clio II z 1998 roku. Raczej nie ma Isofixa, więc fotelik musi być przypinany pasami.
Od czasu do czasu fotelik będzie też zmieniał pojazdy, no ale Clio jest nadrzędne. I tak się zastanawiam, czy fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy w ogóle wejdzie do tego auta?

A jak to jest z testami bezpieczeństwa, skoro te foteliki montowane tyłem są bezpieczniejsze, dlaczego w testach tego nie widać i te montowane przodem otrzymują tyle samo albo i więcej gwiazdek?
Oprócz Fotelika Coto Bolero biorę pod uwagę Maxi Cosi Mobi oraz Recaro Polaric.
Córa skończyła 9 miesięcy i waży 9 kg, nie potrzebujemy fotelika na już stąd moje poszukiwania, dosyć długie przyznam szczerze.

Póki co, nie mam możliwości sprawdzenia z samochodem.

Coto Baby - niestety nie znam tego cuda.

Co do fotelika RWF i Clio to kwestia testów.

Mam też pewną nowinę - w końcu w Polsce pojawiły się foteliki 9-25 RWF od Britaxa, na które wiele osób czekało - jako jedyni mamy dostępne foteliki Britax Max Way oraz Multi Tech 2 w naszych sklepach od ręki.

Widziałem Max Waya w Yarisie więc szansa jest, ale bez przymiarek nie polecam zakupu.

Czy tyłem są bezpieczniejsze?, te z wysokimi notami tak, ale niestety głównie te 0-13 i tu padają jedyne 5 gwiazdek.

Mimo wszystko mając fotelik np 9-25 4 gwiazdkowy i 9-18 4 gwiazdkowy to zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie RWF bo znacząco zmniejszy obciążenia działające na ciało dziecka - tu warto poczytać artykuły na fotelik.info

Pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Witam

Chciałabym prosić o poradę w celu wybrania fotelika dla mojego synka, stoje przed wyborem zakupu fotelika z przedziału 9-36 albo firmy Caretero DIABLO XL bądź EasyGo Maxima? Mój budżet domowy jest skromny dlatego nie moge pozwolić sobie na zakup drogiego fotelika, chciałabym wydac nie więcej niż 500zł.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
 
Witam serdecznie, proszę o poradę - stanęłam przed wyborem fotelika 9-18 kg i mam dylemat : cybex juno fix czy besafe Izi Combi X3 isofix.... za tym osatnim przemawia montowanie tyłem do kierunku jazdy... aktualnie najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo maluszka, ważny jest też jego komfort - zdarzają nam się dalekie podróże. Jezdzimy Oplem Insignią rocznik 2011, czasem zdarza się też samochodem dziadków : Toyota Corolla z 1999 r - brak isofix niestety. Proszę o jakąś poradę... z góry serdecznie dziękuje - przede wszystkim interesuje mnie komfort jazdy maluszka i bezpieczeństwo - nasz maluszek ma 9 miesięcy, 10 kg i nie mieści sie w swoim Maxi Cosi Cabrio fix. Pozdrawiam :)
 
Mini test w gazecie - raczej bym się nim nie sugerował.

Lepiej pozostać przy klasyku czyli ADAC - tam Jane Exo oraz Strata są czwórkowe.

W przedziale do 700 złotych dobrym produktem jest Cybex Solutionx X2 Fix.

Pozdrawiam

Szkoda, że nie sprawdził Pan wyników testu ADAC na rok 2012 przed odpowiedzią na mojego posta.
A to dlatego, ponieważ w ww. teście wspomniany przeze mnie Jane Montecarlo uzyskał 4 gwiazdki.
No cóż, pozostaję przy swoim wyborze: Jane Montecarlo R1

EDIT:

w załączeniu wklejam zrzuty z najnowszego magazynu MOTOR.
Mnie to tylko utwierdza w przekonaniu odnośnie zakupu JANE







 
Witam

Chciałabym prosić o poradę w celu wybrania fotelika dla mojego synka, stoje przed wyborem zakupu fotelika z przedziału 9-36 albo firmy Caretero DIABLO XL bądź EasyGo Maxima? Mój budżet domowy jest skromny dlatego nie moge pozwolić sobie na zakup drogiego fotelika, chciałabym wydac nie więcej niż 500zł.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Witam - tych modeli nie znam. Znacznie poniżej 500zł jest model 9-36 NANIA Beline SP - dostał trójkę w ADAC, jeżeli może być ciut drożej to Britax Evolva 123 jest godny polecenia.

Pozdrawiam
 
Witam serdecznie, proszę o poradę - stanęłam przed wyborem fotelika 9-18 kg i mam dylemat : cybex juno fix czy besafe Izi Combi X3 isofix.... za tym osatnim przemawia montowanie tyłem do kierunku jazdy... aktualnie najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo maluszka, ważny jest też jego komfort - zdarzają nam się dalekie podróże. Jezdzimy Oplem Insignią rocznik 2011, czasem zdarza się też samochodem dziadków : Toyota Corolla z 1999 r - brak isofix niestety. Proszę o jakąś poradę... z góry serdecznie dziękuje - przede wszystkim interesuje mnie komfort jazdy maluszka i bezpieczeństwo - nasz maluszek ma 9 miesięcy, 10 kg i nie mieści sie w swoim Maxi Cosi Cabrio fix. Pozdrawiam :)

Witam - tyłem jest zawsze bezpieczniej. Jaki pierwsi w Polsce rozpoczęliśmy sprzedaż modeli Britax Max Way oraz Britax Multi Tech 2 oba tyłem do kierunku jazdy i przyznam szczerze, że po poprawnym zamontowaniu są bardzo stabilne... Proszę poczytać o nich, obejrzeć filmy bo może to jest jakieś rozwiązanie w Pani przypadku.

Pozdrawiam Serdecznie
 
Szkoda, że nie sprawdził Pan wyników testu ADAC na rok 2012 przed odpowiedzią na mojego posta.
A to dlatego, ponieważ w ww. teście wspomniany przeze mnie Jane Montecarlo uzyskał 4 gwiazdki.
No cóż, pozostaję przy swoim wyborze: Jane Montecarlo R1

Sprawdziłem by ctrl + F i wyszukaj a tu się okazało, że Jane poprawnie nosi nazwę JANÉ stąd też go nie znalazłem, tak więc dziękuję za podpowiedź - oczywiście skoro są 4 gwiazdki to chwała mu i również polecam.

Pozdrawiam
 
Witam!!
Planuję zakupić fotelik 8-18 kg dla synka. Zastanawiałam się nad Chicco x-pace. Podoba mi się możliwość zamontowania go w samochodzie posiadającym isifix i takim, który go nie posiada. Czytałam, że pan e-fotelik nie jest zbyt dobrze nastawiony do firmy chicco. Jednak czy wysoka ocena w testach ADAC nie potwierdza, że ten fotelik jest bardzo bezpieczny? Myślałam również nad Romer King Plus, ale wcale nie ma on aż tak dobrych opinii w internecie, poza tym nie zaważyłam go w testach ADAC na rok 2012 Foteliki samochodowe testy ADAC 2007-2012 Bardzo proszę o odpowiedź, foteli muszę kupić do przyszłego tygodnia
 
Witam!!
Planuję zakupić fotelik 8-18 kg dla synka. Zastanawiałam się nad Chicco x-pace. Podoba mi się możliwość zamontowania go w samochodzie posiadającym isifix i takim, który go nie posiada. Czytałam, że pan e-fotelik nie jest zbyt dobrze nastawiony do firmy chicco. Jednak czy wysoka ocena w testach ADAC nie potwierdza, że ten fotelik jest bardzo bezpieczny? Myślałam również nad Romer King Plus, ale wcale nie ma on aż tak dobrych opinii w internecie, poza tym nie zaważyłam go w testach ADAC na rok 2012 Foteliki samochodowe testy ADAC 2007-2012 Bardzo proszę o odpowiedź, foteli muszę kupić do przyszłego tygodnia

Witam,

Tak to prawda - nie darzę Chicco najlepszymi uczuciami z racji na takie wpadki:

[video=youtube;TuKYvYLUnDI]http://www.youtube.com/watch?v=TuKYvYLUnDI[/video]

po których zamiast wycofać model powstaje nowa promocja na ich zakup...

Oczywiście jeżeli ten model Pani odpowiada to ADAC 2012 wypadł pomyślnie więc oczywiście nie mam przeciwwskazań - mam jedynie urazę do marki.

Romer King Plus - test ADAC był 4 lata temu.

Jeżeli chce Pani bezpieczny fotelik Isofix, który można zamontować również klasycznie pasami to szczerze powiedziawszy nie widzę lepszej opcji niż Romer Safefix Plus.

Powodzenia w poszukiwaniach i proszę zdać relację jak już zapadnie decyzja.
 
reklama
Witam,

Tak to prawda - nie darzę Chicco najlepszymi uczuciami z racji na takie wpadki:

[video=youtube;TuKYvYLUnDI]http://www.youtube.com/watch?v=TuKYvYLUnDI[/video]

po których zamiast wycofać model powstaje nowa promocja na ich zakup...

Oczywiście jeżeli ten model Pani odpowiada to ADAC 2012 wypadł pomyślnie więc oczywiście nie mam przeciwwskazań - mam jedynie urazę do marki.

Romer King Plus - test ADAC był 4 lata temu.

Jeżeli chce Pani bezpieczny fotelik Isofix, który można zamontować również klasycznie pasami to szczerze powiedziawszy nie widzę lepszej opcji niż Romer Safefix Plus.

Powodzenia w poszukiwaniach i proszę zdać relację jak już zapadnie decyzja.

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Nie wiedziałam, że Romer Safefix plus też można montować pasami. Niestety, cena jest zaporowa. Mogę pozwolić sobie na wydatek max 1000 zł. Faktycznie, można się zrazić do chicco. Czy ewentualnie mógłby Pan polecić jakiś jeszcze fotelik, który można montować pasami oraz isofixem? Oczywiście w grę wchodzą jedynie te foteliki, które w testach ADAC osiągnęły wysokie wyniki.
Szczerze mówiąc ideałem fotelika byłby taki, który posiadałby wyżej wymienione cechy, a dodatkowo byłby montowany tyłem do kierunku jazdy...ale takich chyba nie ma :(
 
Do góry