reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

ja mam pytanie odnośnie roemera TRIFIX czy warto w niego zainwestować?nigdzie jeszcze nie ma opini, ani nie można go zobaczyć na żywo:(chcemy kupic fotelik 9-18kg do skody fabi z isofixem i tt
 
reklama
Witam
Przebrnalem prawie przez caly watek ( od 22 strony ). Wiele ciekawych opinii i porad.
Tu moje pytanie do eksperta i do uzytkownikow forum.
Posiadam Forda Mondeo MK3 hatchback, rocznik 2005. Niestety bez Isofix, co w duzym stopniu zaweziloby moje poszukiwania fotelika dla corki ( poki co 9m, 8kg ) do Roemera King Plus. Jednak po przymiarce w sklepie mam mieszane uczucia. Fotelik, lapiac za podstawe, ruszal sie w fotelu, choc sprzedawca twierdzil ze juz lepiej nie bedzie.
Zastanawialem sie nad Pallasem 2 (9-36), ale nie wyobrazam sobie jazdy corki do 3 roku zycia w pozycji "strzalki" ( rece odchylone na boki ). Recaro Young Sport po analizie watku jakos do mnie nie przemawia. Britax evolva 1-2-3 plus​ tylko 3 gwiazdki w ADAC.
Czy ktos posiada Mondeo i Roemera i jak stabilnie siedzi na kanapie ?
Srzedawca jakos mnie nie przekonal ze lepiej sie nie da.
Ewentualnie co w zamian do tego samochodu ?

Pozdrawiam.
 
Witam wszystkich.
Pozwolę sobie opisać swoje wątpliwości. Nie wiem dlaczego w Polsce nie są dostępne fotliki dla dzieci starszych (Grupa 1/2) montowane tyłem do kierunku jazdy. Foteliki takie są Szwecji standardem. Np:
BRITAX MAX-WAY

czy

Multi tech 2 - den nya generationens kombistol från Britax

Norwegowie potrafią wozić tak dzieci do 5-6 roku zycia.

http://www.tryggtrafikk.no/Bildeserie+-+barn+over+ett+år+bakovervendt.b7C_wJfW2D.ips

Nie rozumiem tez dlaczego ADAC nie bierze tych fotelików pod uwagę w testach.

Przecież to najbezpieczniejszy sposób wożenia dzieci. Jest dostępny BeSafe izi combi, ale ten fotel to kosmos pod względem zajmowanego miejsca. A te dwa ponoć mniej miejsca zajmują.

Generalnie polecam portal http://www.carseat.se/

Właśnie się dowiedziałem, że Britax MaxWay czy MultiTech 2 jest dostępny tylko pod zamówienie. Czas oczekiwania 4-5 tygodni. Cena ok 1800PLN.

Czyżby najbeżpieczniejszym rozwiązaniem będzie Cybex Pallas i Kiddy Guardian Pro?
 
Witam serdecznie wszystkich,jestem ojcem 6 miesiecznego Michałka i jak większość rodziców stanąłem przed wyborem fotelika dla mojego królewicza.Jak to w dobie kryzysu mój portfel jest skromny a ceny fotelików przyprawiają mnie o zawrót głowy,kiedy oglądam ich ceny.Wiem,że nie da się kupić tanio bezpiecznego fotelika za małe pieniądze i jest to dla mnie duży problem.Mój syn waży 9.5 kg i ma 74 cm wzrostu.Chciałbym prosić o pomoc w słusznym wyborze,bo powiem szczerze nie stać mnie na zakup fotela za 800 zł,dodam że posiadam auto volvo v 40 z 1998r.Z góry dziękuję wszystkim osobą chętnym mi doradzić i serdecznie pozdrawiam.

Witam - proponuje zrobić tak:

Wejść na fotelik.info w zakładkę testy - znaleźć odpowiednią grupę wagową, wybrać kilka bezpiecznych modeli w odpowiednim przedziale wagowym (ocena nie mniej niż 3) a następnie pojechać do sklepu, który będzie miał je w swojej ofercie, przymierzyć je do auta, dziecko do fotelika i dokonać wyboru.

Proszę pamiętać - im dłużej tyłem do kierunku jazdy tym lepiej (bezpieczniej).

Pozdrawiam i życzę powodzenia
 
Witam wszystkich. Przepraszam ,że pójdę na skróty i nie przeczytam wszystkich stron postów w tym temacie ,ale czy będzie Pan specjalista uprzejmy i wypowie się na temat fotelików Recaro. Może nie rzuciło mi się spacjalnie w oczyale nie widziłam zbyt wielu zwolenników tej marki :happy: Z góry dziękuje za opinię.

Nie wiem za bardzo na jaką wypowiedź Pani liczy, ale spróbuję ;-)

Foteliki Recaro są wg mojej opinii najczęściej sprzedawanym produktem w Polsce i cieszą się ogromną popularnością, wiele osób kupuje Recaro bo właśnie większość osób je poleca dlatego też dużego ruchu na forum w tej materii nie widać.

Odnośnie bezpieczeństwa - są modele, trójkowe, czwórkowe (adac), więc są to dobre produkty godne polecania, ale jak zawsze znajdzie się lepszy lub gorszy model w danej grupie wagowej pod względem bezpieczeństwa, komfortu, jakości itd itp - najlepiej samemu porównać i stwierdzić w jakimś sklepie.

Wracając do bezpieczeństwa to pisałem już o tym, że nasi klienci dachowali z Recaro Young Sport (oamtc 3 gwiazdy) i dziecko wyszło bez zadraśnięcia, ale podkreślam - rodzice spędzili u nas blisko godzinę dzięki czemu potrafili poprawnie i mocno zamontować fotelik w aucie oraz dziecko w foteliku.

Pozdrawiam
 
Kupiliśmy Romer King Plus, czy pasuje - nie wiem, nie znam się. Sprzedawca zamontował, więc chyba pasuje.
Gdzie takich u nas w mieście zaleźć? Chcieli sprzedać bez wcześniejszego mierzenia, bo przecież do wszystkich pasuje.
Proszę mi jeszcze podpowiedzieć czy ten pas ma być tak poskręcany? Próbowaliśmy go wyprostować, ale po naciągnięciu tak się marszczy.
dsc4146vp.jpg

Shot at 2012-04-13
dsc4142b.jpg

Shot at 2012-04-13

To jest fotelik Romer King Plus w Mazda 3 Bl 2009

Zamontować da się wszystko nawet jeżeli nie pasuje ;-)

Niestety większość sprzedawców chce sprzedać, a to czy i jak bardzo pasuje lub nie pasuje z reguły spada na drugi plan, albo nie jest brane pod uwagę.

Pas barkowy nie powinien się tak mocno skręcać, ale z tego co widzę działa na niego zamek pasów który próbuje się obrócić gdyż jak mniemam był obracany celem skrócenia?

Jak tak to może ewentualnie proszę spróbować go odkręcić o jeden obrót ale tak żeby klamra i zamek pasa nie zaczęły wchodzić do fotelika...

Jak jest Pani z Warszawy lub okolic to proszę się ze mną umówić to rzucę okiem i może coś podpowiem...

pozdrawiam
 
reklama
ja mam pytanie odnośnie romer trifix czy warto w niego zainwestować?nigdzie jeszcze nie ma opini, ani nie można go zobaczyć na żywo:(chcemy kupic fotelik 9-18kg do skody fabi z isofixem i tt

Posiadamy już wielu klientów z Romer Trifix i są w niebo wzięci - moja jest taka, że to Mercedes wśród fotelików. Obecnie raczej żaden model nie dorasta mu do pięt, ale żeby nie było bo już gdzieś czytałem że Romer podobno płaci mi za reklamę :-D to najlepiej samemu go dotknąć, przymierzyć i przekonać się osobiście.

Mam nadzieję, że adac w maju powie nam więcej o modelu Romer Trifix, ale tu spodziewam się świetnych wyników...

pozdrawiam
 
Do góry