reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Tak się dalej zastanawiając to może lepiej kupić już fotelik 15-36 tez waży 13kg za rok może byc już 14
Mam też pytanie czemu jedne foteliki jak np. Cybex nie mają pasów a inne wtym przedziale je posiadają?
 
reklama
Maria dziecko i fotelik przepinasz pasem samochodowym. Ja mam Cybex Solution X i rozwiązanie z pasami samochodowymi bardzo mi odpowiada, bo z pasów fotelikowych non stop ręce wyjmowała.


Mam pytanie odnośnie bazy MC easy-base, ostatnio doczytałam że stosuje się ją do samochodów bez zaczepów isofix, na jakiej zasadzie jest montowana? przepina się ją pasem samochodowym?
 
Maria dziecko i fotelik przepinasz pasem samochodowym. Ja mam Cybex Solution X i rozwiązanie z pasami samochodowymi bardzo mi odpowiada, bo z pasów fotelikowych non stop ręce wyjmowała.


Mam pytanie odnośnie bazy MC easy-base, ostatnio doczytałam że stosuje się ją do samochodów bez zaczepów isofix, na jakiej zasadzie jest montowana? przepina się ją pasem samochodowym?


Dzięki moja ma 2 lata i waży 13kg będe musiała jechać i przymierzyć cybex i zobaczymy:-)
 
Witam. Mój kłopot z kupnem fotelika polega na tym, że synek ma 6 miesięcy, ale waży już 10 kg (apetyt bardzo mu dopisuje). Do tej pory jeździł w foteliku 0-13, ale główka zaczyna wystawać ponad fotelik i nóżki bardzo sztywno opierają się o oparcie siedzenia w samochodzie. Sądzę, że jest to moment, w którym należałoby zmienić fotelik. Pytanie tylko jaki będzie odpowiedni dla tak "małego-dużego" dziecka??? Zależy nam na bezpiecznym podróżowaniu z Maluchem, choć budżet jaki możemy poświęcić na fotelik ograniczony jest maksymalnie do 1000 zł. W aucie (audi a3, 5-cio drzwiowe) posiadamy zaczepy isofix.
 
Witam ja mam pytanie szukam dla swojej dwuletniej córki fotelika w przedziale od 9-18kg. Wcześniej mieliśmy maxi-cosi 0-13kg jedyny minus tego fotelika był taki że moje dziecko strasznie się w nim pociło, dlatego patrze teraz na materiał z czego jest zrobiony. Fotelik jaki możemy kupić cenowo to góra 500zł. Patrzyłam na fotelik Osann Safety
Fotelik Osann Safety ONE 9 - 18 kg i Ramatti Chicco i ewentualnie maxi-cosi Co o nich myślicie?

Proponuję przejrzeć testy adac:
Foteliki samochodowe testy ADAC 2007-2011

Poszukać modeli w odpowiednim przedziale wagowo cenowym z oceną minimum 3, a następnie poszukać sklepu, który ma je w swojej ofercie, pojechać i osobiście wybrać najlepszy.

pozdrawiam
 
Witam
Mam pytanie zwłaszcza do "pana fotelika" .
Chodzi mi o fotelik dla córki 2 letniej. Córka jest raczej szczupła (12-13 kg) ale wysoka.
Samochód Saab 9-3 z systemem Iso-fix.

Interesuja mnie zwłaszcza fotele 9-36, ze wskazaniem na modele
Cybex-Pallas fix i fix 2 oraz Kiddy Guardianfix Pro -oba systemem Iso-fix.
Iso-fix raczej konieczny ponieważ auto ma skórzaną tapicerkę i kanapa nie jest płaska.
Dodam że mieszkam w UK i nie mam raczej możliwości żeby w/w modele przetestować-muszę kupić na internecie.
Który z modeli pan poleca, a może ma pan jakąś inną alternatywę.
Dziekuję z góry
Pozdrawiam

Witam,

Alternatywa Britax Evolva 123 Plus oraz Recaro Young Sport (niedawno moi nasi klienci dachowali z YS i dziecko wyszło bez szwanku). W przypadku wyboru pomiędzy Kiddy a Cybex zdecydowanie lepszy będzie Cybex bo ma regulację odsadzenia osłony tułowia czego brak w Kiddy.

Skoro jest Isofix to Cybex Pallas 2 fix wydaje się być dobrym pomysłem - szkoda, że nie ma Pan jak tego sprawdzić...

Poza tym podpowiem, że jest lista kompatybilności Pallasa z róznymi samochodami - w połowie opisu fotelika znajdzie Pan informacje na ten temat:
Cybex Pallas 2 Fix

jeżeli Pan nie znajdzie to proszę podać rocznik.

pozdrawiam
 
Tak się dalej zastanawiając to może lepiej kupić już fotelik 15-36 tez waży 13kg za rok może byc już 14
Mam też pytanie czemu jedne foteliki jak np. Cybex nie mają pasów a inne wtym przedziale je posiadają?

Jeżeli dziecko do czasu 15kg będzie podróżowało w innym bezpiecznym foteliku to nie widzę przeciwwskazań - bo chyba nie ma Pani na myśli wożenia dziecka 13kg w foteliku od 15?

Żadne foteliki 15-36 czy to Cybex czy Maxi Cosi nie posiadają pasów, ale proszę wskazać modele, które ma Pani na myśli to je omówimy...
 
reklama
Mam pytanie odnośnie bazy MC easy-base, ostatnio doczytałam że stosuje się ją do samochodów bez zaczepów isofix, na jakiej zasadzie jest montowana? przepina się ją pasem samochodowym?

Tak - Easy Base 2 montujemy pasem samochodowym. Po mocnym dopięciu uzyskujemy całkiem niezły bunkier :tak:
No i wpinanie i wypinanie fotelika do bazy to czysta przyjemność, a dodatkowo za każdym razem przez x czasu mamy pewność dobrze zamontowanego fotelika. (z biegiem czasu zauważyłem, że rodzice popadają w rutynę i montując fotelik setny raz robią to znacznie luźniej niż za piątym razem)

poozdrwiam
 
Do góry