reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Tak więc zdecydowaliśmy zostać przy ultimaxie pod warunkiem, że wymienią na taki bez uszkodzeń i bez latającego zagłówka. O dziwo po oddaniu fotelika do reklamacji już następnego dnia dostałam informację, że dostaliśmy nowy w zamian za tamten bez żadnego słowa sprzeciwu. I tutaj zagłówek owszem, można obniżyć naciskając, ale trzeba użyć do tego naprawdę sporo siły i dziecko tego nie zrobi samo... Konstrukcja zagłówka nie pozwala całkowicie wyeliminować tego problemu, gdyż po pochyleniu zagłówka do przodu zwalnia się jego blokada umożliwiając regulację, a można to zrobić np. naciskając właśnie na boki zagłówka. Ale teraz blokada spełnia swoją funkcję, więc jest ok.
A zdecydowaliśmy się zostać przy tym modelu ponieważ nie znalazłam niczego lepszego. Ten jest fotelikiem bardzo stabilnym i dobrze zamocowanym. Po dociągnięciu pasów nawet nie drgnie, co się rzadko spotyka w fotelikach montowanych pasami. Poza tym ocenę z bezpieczeństwa ma dokładnie tę samą (3) jak niemal wszystkie foteliki montowane tyłem a złe oceny dostał głównie z powodu skomplikowanego montażu bazy. Ale najważniejsze że ma za sobą testy z wynikiem, który go nie dyskwalifikuje, na ochronę przy uderzeniach bocznych i co najważniejsze - dziecko pojeździ jeszcze długo tyłem:) A na tym bardzo mi zależało:) Jeszcze raz dziękuję za cenne rady i pozdrawiam!

Bardzo się cieszę, że sprawa została rozwiązana pomyślnie - bardzo dziękuję ze feedback i ciekawe informacje. Jak będę w świecie dziecka to przyjrzę się mocniej temu modelowi - być może mnie zainteresuje na tyle, że pojawi się u nas :tak:

Pozdrawiam serdecznie!
 
reklama
Witam!!
Dziś pojechaliśmy przymierzyć BeSafe izi comfort. Pani w sklepie wytłumaczyła jak go zamontować, po paru minutach udało nam się go poprawnie zamontować - był stabilny, nie ruszał się. Mąż powiedział, że lepiej mu się go montuje niż King plusa. W związku z tym, że i mi i mężowi przypadł do gustu, staliśmy się posiadaczami BeSafe'a.
Niestety, King Plus dziwnie się ruszał - o czym wcześniej pisałam, nie za bardzo mnie to przekonywało - a był moim faworytem. Mam nadzieję, że dobrze wybraliśmy. Ale obyśmy nie musieli się o tym przekonywać :)

Mam jeszcze pytanie. Jeździmy głównie po mieście - gdzie najlepiej zamontować fotelik na tylnej kanapie? Gdzieś czytałam, że środek kanapy jest najbezpieczniejszy, czy to prawda?

Pozdrawiam.

Witam,

No i świetnie, stabilnie i bezpiecznie - to najważniejsze więc oczywiście wybór bardzo dobry!

Odnośnie miejsca to środkowe miejsce tylnej kanapy to najbezpieczniejsze miejsce w aucie pod warunkiem, że zezwala na to instrukcja danego fotelika oraz jest on tam równie stabilny jak na skrajnych. (drugie najbezpieczniejsze to miejsce za pasażerem).

Pozdrawiam i życzę bezpiecznych podróży! Dziękuję za feedback. :tak:
 
No to my dziś załatwiliśmy sprawę od ręki ;-)
Trafiliśmy do pierwszego sklepu (no drugiego - bo odesłano nas do drugiej filii, jako że kiddy rozchodzą się ponoć jak ciepłe bułeczki i ostał się im już tylko jeden egzemplarz, a ja jako człek ciekawy, musiałam go zobaczyć w swoim aucie - siedział całkiem dobrze, ale miał małe ale....)

Mierzyliśmy

MC Priori - od razu odrzuciłam, bo 1. trochę jednak latał, 2. klamra pasów pokryta plastikiem :no: 3. testy na trzy. Nawet niska cena nie pomogła

Romer King Plus - do naszego auta zdecydowanie nie pasuje. Koniec.

Kiddy Priori Guardian
(za którym leciałam na drugi koniec miasta); leżął pięknie, syn siedział w nim stabilnie (nawet mi się ta poducha z przodu podobała :tak:), ale jak sama próbowałam go zapiąć, to już pojawił się problem z prawidłowym naciągiem pasa (pewnie trening czyni mistrza ;-)), a w dodatku smyk zaczął protestować i zdecydowanie odpychać tę poduchę (a może ściskałam go za mocno?) - efekt: fotelik zapięty ciut krzywo, nie do końca stabilnie.
Wniosek - każdorazowe zapinanie pasa może być uciążliwe, zwłaszcza, że wystarczy drobny błąd, aby fotelik nie gwarantował pełni bezpieczeństwa, na które go stać.

No i MC Tobi...
Leżał jak ulał, sztywny jak beton. Wygodny. Wskaźnik zapięcia pasów i łatwe ich luzowanie przy wypinaniu (znacznie ułatwia życie). Cudowne pochylenie. Łatwy montaż (przynajmniej dla mnie).
Wszystko to złożyło sie na to, że.... Wróciliśmy w nowym foteliku :-):tak::tak:
I to w przedziale 9-18, a nie jak wcześniej zakładałam 9-36.
Jestem bardzo zadowolona z dokonanego wyboru (a wczoraj pewnie bym w to nie uwierzyła).

I zawdzięczam to super fachowej obsłudze - pani naprawdę znała się na rzeczy, montując fotelik prawie weszła do niego, żeby go docisnąć, pasy dociągałyśmy we dwie - żeby było jak najsztywniej. No naprawdę świetna sprawa.
Także, gdyby ktoś chciał wiedzieć, gdzie naprawdę warto kupić fotelik, to mówię

:tak::tak::tak:

Dziękuję mimo wszystko za podpowiedzi wyczytane tutaj i w polecanych serwisach - bardzo się przydały
[/CENTER]

Fajnie, że się Pani rozpisała - bardzo wielu klientów zdecydowanych na 9-36 podczas przymiarek zmienia zdanie i przekonuje się bardziej zawężonych kategorii co zdecydowanie jest z reguły lepszym rozwiązaniem.

Co do poduch to jak Pani smyk ;) niektóre dzieci po prostu ich nie tolerują :-D dlatego tym bardziej należy je przymierzać.

Cieszę się że trafiła Pani na dobry sklep i fachową obsługę i również przyłączam się i polecam ! :tak:

Pozdrawiam!
 
Witam,No i świetnie, stabilnie i bezpiecznie - to najważniejsze więc oczywiście wybór bardzo dobry!Odnośnie miejsca to środkowe miejsce tylnej kanapy to najbezpieczniejsze miejsce w aucie pod warunkiem, że zezwala na to instrukcja danego fotelika oraz jest on tam równie stabilny jak na skrajnych. (drugie najbezpieczniejsze to miejsce za pasażerem).Pozdrawiam i życzę bezpiecznych podróży! Dziękuję za feedback. :tak:
Bardzo dziękuję za wszelkie porady i podpowiedzi.Przejrzałam instrukcję, niestety jest tam tylko info, że fotelik montowany na 3-pkt pasy... Może poszukam jeszcze w necie jakieś dodatkowe informacje. Dziękuję.Pozdrawiam.
 
Bardzo dziękuję za wszelkie porady i podpowiedzi.Przejrzałam instrukcję, niestety jest tam tylko info, że fotelik montowany na 3-pkt pasy... Może poszukam jeszcze w necie jakieś dodatkowe informacje. Dziękuję.Pozdrawiam.

No to skoro instrukcja zezwala na montaż 3 punktowymi pasami i nie dyskwalifikuje środkowego miejsca to znaczy, że można :tak: Tylko koniecznie proszę sprawdzić czy jest równie stabilnie.

A w razie wątpliwości to polecam telefon do producenta zamiast doktora google ;-)

Pozdrawiam
 
Witam.
Ja mam pytanie odnoscie czasu uzytkowania fotelika 0-13kg. Mam fotelik Bebe Confort Creatis Fix, czyli fotelik calkiem dobry jak na czasy, w ktorych byl testowany przez ADAC. Jednak jest to fotelik kupiony w polowie 2009 roku i byl juz uzytkowany przez 3 dzieci (na pewno jest bezwypadkowy i "dobrze traktowany"). Obecnie jestem w ciazy i rozwazam czy dalsze uzytkowanie takiego fotelika bedzie bezpieczne. Bede wdzieczna za obiektywna opinie w tej sprawie.
 
Witam.
Ja mam pytanie odnoscie czasu uzytkowania fotelika 0-13kg. Mam fotelik Bebe Confort Creatis Fix, czyli fotelik calkiem dobry jak na czasy, w ktorych byl testowany przez ADAC. Jednak jest to fotelik kupiony w polowie 2009 roku i byl juz uzytkowany przez 3 dzieci (na pewno jest bezwypadkowy i "dobrze traktowany"). Obecnie jestem w ciazy i rozwazam czy dalsze uzytkowanie takiego fotelika bedzie bezpieczne. Bede wdzieczna za obiektywna opinie w tej sprawie.

Generalnie większych przeszkód nie widzę, ale warto zwrócić uwagę na starzenie się materiałów = Pan Paweł Kurpierwski nie zaleca używania fotelików dłużej niż 5 lat. link do artykułu:
fotelik.info/pl/faq/index.html#faq14

Więc z uwagi na to warto też rozważyć wymianę tego fotelika na nowy bo niedługo stukną mu piąte urodziny, a nikt przecież nie jest w stanie określić czy np 4 letni fotelik a 5 to duża różnica...

Oczywiście to już dmuchanie na zimne, ale w przypadku bezpieczeństwa dzieci zawsze wolę skrajne bezpieczeństwo niż lekkie ryzyko.

pozdrawiam serdecznie
 
Witam.
Poszukuję fotelika montowanego tyłem bez isofix w przedziale wagowym 9-18 kg czy takie są dostępne? Jeśli tak w jakim przedziale cenowym? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
 
Witam;
bardzo prosze o pomoc w zakupie nowego fotelika; moj synek - 4 lata i 16 kg potrzebuje nowy fotelik; niestety mam auto bez isofixa i ogladajac wszystkie testy juz.... zglupialam, bo wiekszosc fotelikow jest z isofixem; duzo tez jest testow z lat ubieglych.... odleglych;
bylam zainteresowana grupa wagowa 9-36 kg ze wzgledu na to,z e dziecko jest przypinane 5-punktowymi pasami, ale czytam,z e te foteliki sa mniej bezpieczne, niz 15-36 kg; pasy 5-punktowe mnie interesowaly, bo moje dziecko jest dosc drobne (wysokie, ale drobne); nie wiem jaks ie ma bezpieczenstwo przypinania dziecka pasami samochodowymi;
bardzo prosze o rade i pomoc - jakie foteliki sa warte polecenia ze wzgledu na bezpieczenstwo;
chodzi mi tez o uzytkowanie, bo moj synek spi najczesciej podczas jazdy, wiec... musi to byc tez fotelik i bezpieczny i wygodny;
z gory dziekuja
 
reklama
Witam.
Poszukuję fotelika montowanego tyłem bez isofix w przedziale wagowym 9-18 kg czy takie są dostępne? Jeśli tak w jakim przedziale cenowym? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Witam,

9-18 z reguły są przodem do kierunku jazdy, kilka postów wyżej wałkowaliśmy już foteliki tyłem do kierunku jazdy z grup 0-18, 9-25 i znajdzie tam Pani modele, które polecamy. (bez isofix również).
 
Do góry