reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam,

Tak jak zawsze czyli albo coś z fotelików rwf np Britax Max Way lub Multitech 2, jeżeli przodem to również jak zawsze Romer King Plus lub MC Tobi. Odnośnie samego auta to niestety nie kojarzę montażu więc nic nie podpowiem, najlepiej przymierzyć...

Pozdrawiam

Witam.
Mogłabym zadać dokładnie to samo pytanie, której dotyczy powyższa odpowiedź. Przeczytałam poradnik na początku (na cały wątek raczej brak mi czasu), porównałam testy (obok tych z ADAC sugeruję się tymi z fotelik.info, gdzie jest ocenionych więcej modeli) i wciąż nie wiem, co wybrać...

Dla uzupełnienia - syn ma 11 miesięcy, waży nieco ponad 9kg, a 1,5 miesiaca temu mierzył 84cm - obecny fotelik renoluxa 0-18kg, który od samego początku mnie nie przekonywał, miał zostać aktualnie obrócony przodem do kierunku jazdy, ale po tym, jak pogłębiłam wiedzę w temacie, idzie do natychmiastowej wymiany (syn jeździł w nim krótko, bo najpierw miał kołyskę z romera - na szczęście).
Auto: opel vectra B (przed liftem), z 1998 roku, z tego co wiem, bez isofix

I powiem tak: zaproponowane tu britaxy przekraczają założone przeze mnie ramy finansowe (niestety - 1000 zł - a to i tak chyba nie najgorzej. przy czym nie pogniewam się o coś tańszego - byle było wystarczająco dobre).
Romer King Plus i MC Toby biorę pod uwagę, ale w równym stopniu co Chicco Key Plus (jakby nie spojrzeć, kosztuje mniej, a w testach ma tę samą ocenę. O firmie chicco słyszałam jak dotąd same dobre opinie, a poza tym zakładam, że skoro fotelik przechodzi testy, to chyba są one obiektywne i żaden fotlik nie dostanie 4, jeśli na nią nie zasługuje? Swoją drogą foteliki, które oceniono nisko i które zachowują się na testach jak te, co można zobaczyć na załączonej na poczatku stronie to chyba w ogóle nie powinny być dopuszczone do użytku
shocked.gif
).
W tej samej kategorii znalazłam również Jane Exo z ISOFIX - również na czwórkę (a jakoś nikt nigdzie go nie rekomenduje :confused:); chociaż nasz samochód, z tego co mi wiadomo, isofixu nie posiada, więc chyba nie warto przepłacać za system, którego zalet nie będziemy w stanie wykorzystać (o ile w ogóle da się go zamontować w aucie bez isofixu???)?

No i kwestia druga - wolałabym jednak fotelik z grupy 9-36 (tak, wiem że nie jest to rozwiązanie idealne, ale i w tej grupie są foteliki oceniane na czwórkę - swoją drogą na 5 to tylko cybexy i to w jednym - wprawdzie najważniejszym - parametrze).
I tak zastanawiam się nad
Concord Transformer Pro - cena na granicy; w dodatku dość sceptycznie podchodzę do tego nowego zabezpieczenia-zamiast pasów (takiego samego jak w wysoko ocenianym cybexie), ale coraz bardziej mnie przekonuje właśnie ta wysoka ocena bezpieczeństwa w fotelikach z takim rozwiązaniem; ostatecznie zdecyduję zapewne jak będę mogła zobaczyć na żywo w tym swoje dziecko
Kiddy Guardian oraz Kiddy Guardianfix Pro 2 - pierwszy trochę tańszy, drugi droższy (dlaczego- sama nie wiem), ale na pewno da się zamontować w samochodzie bez isofixu (chyba że stąd różnica w cenie?); obydwa objęte programem wymiany powypadkowej (choć mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby). I tych Kiddy jest chyba jeszcze kilka godnych uwagi? Przynajmniej w testach mają oceny na 4.

Polecane przez niektórych Recaro Young (sport) czy Chicco Neptun (tu zachęcająca jest cena) nie wzbudziły mojego zaufania - pierwszy kosztuje niemało, a obydwa w testach wypadają tylko na tróję....


Żeby nie przeciągać - który fotelik z przedziału 9-36, Pana zdaniem, jest najbardziej godny polecenia?
Oczywiście będę robić wyprawę po sklepach, żeby przymierzyć dziecko do fotelika i przede wszystkim fotelik do auta (o właśnie - jak ocenić czy fotelik "siedzi" jak powinien - boję się, że niefachowi sprzedawcy trafiają się w tej dziedzinie częściej, aniżeli by wypadało), ale chciałabym mieć swoje "typy"...
 
reklama
Witam, Baaardzo proszę o poradę. Potrzebuję fajnego, bezpiecznego fotelika dla dziecka prawie 4-letniego, waga 18 kg w przedziale 15-36 kg do auta Ford Focus rocznik 2005. Auto jest bez isofix, choć zastanawiamy się nad montażem tego systemu. Napewno w przeciągu kilku lat wymenimy auto na auto, które isofix posiadać będzie. Czy foteliki, które są montowane poprzez isofix mogą być montowane za pomocą samych pasów i będą równie bezpieczne?
Zastanawiam się nad fotelikami:
Jane MonteCarlo R1,
Concord Tarnsformer T,
Concord Transformer Click,
Maxi-Cosi RodiFix,
Maxi-Cosi AirProtect.
Czy ma Pan ewentualnie jakiegoś faworyta spośród tych foteli (który oczywiście pasowałby do wymienionego auta :) czy może jakiś inny z tego przedziału jest Pana faworytem? Bardzoo dziękuję za wszelką pomoc. Budżet to ok 600 zł.
 
działa:)

Mam ten sam problem i bardzo proszę o radę bo już kompletnie baranieję od oglądania testów czytania opini czytania testów itd.

mam kilka typów chicco x-pace isofix- ma 4 w testach jest na isofixie i na pasach i na tym dodatkowym pasie ( podobnie do trifiksa romera, ale gdzieś czytałam że chicco nie polecają

maxi cosi Mobi tyłem do kierunku jazdy i byłby na dłużej bo to kategoria 9-25 ale.. duży nieporęczny trudny w montażu i nie ma testów

maxi cosi priori lub tobi bo znajomi mają i sobie chwalą

no i na koniec cybex juno fix- ale.. niby w testach wypadł bardzo dobrze bo chroni główkę ale czy może pan mi wytłumaczyć jak sie zachowuje ta poduszka w trakcie zderzenia działając na klatkę piersiową i brzuch Czy nie powoduje urazów ( bo tam są przecież tkanki miękkie a w teście widziałam że dziecko bardzo mocno leci brzuszkiem i klaką na tą blokadę Czy nie uszkodzi ona wątroby albo czy nie zgniecie żeber? I czy ten fotelik można przesunąć do funkcji spania Bo czytaąłm że raczej nie bardzo i dziecku wisi główka na tej blokadzie.


Dodam ze mamy toyotę corollę 2003 e12 i jest isofix i możliwość przypięcia tego 3 pasa. Zależy mi też na możliwości odsuniecie fotela do pozycji spania no i mam możliwości finansowe do 1000 zł Bardzo proszę o radę podpowiedź
 
Są sprzedawcy i sprzedawcy - jedni nie mają pojęcia o niczym, porady puszczają na chłopski rozum, inni coś tam wiedzą, ale często szerzą błędne stereotypy, kolejni dużo wiedzą, potrafią pomóc chodź nie zawsze i jeszcze ostatnia grupa czyli certyfikowani wychowankowie Pana Pawła Kurpiewskiego, którzy to dostali solidną porcję wiedzy i zanim otrzymali stosowany certyfikat musieli zdać niełatwy egzamin teoretyczny oraz praktyczny i myślę, że najlepiej kupować foteliki w sklepach, w których personel był na szkoleniach fotelik.info

Poza tym jeżeli ktoś nie ma dostępu do takich sklepów to najlepiej wertować serwis Pana Pawła od deski do deski bo naprawdę jest to niezłe kompendium wiedzy i odpowiedź na każde pytanie z tego wątku spokojnie można znaleźć właśnie tam!

Sama gwiazdka może być nic nie warta gdy dziecko nie pasuje do fotelika, a fotelik do auta. (w takim wypadku wolę gwiazdkę mniej, ale z fotelikiem odpowiednim do dziecka i dającym się stabilnie zamontować w aucie).

Powodzenia i czekam na feedback :tak:

Tak więc zdecydowaliśmy zostać przy ultimaxie pod warunkiem, że wymienią na taki bez uszkodzeń i bez latającego zagłówka. O dziwo po oddaniu fotelika do reklamacji już następnego dnia dostałam informację, że dostaliśmy nowy w zamian za tamten bez żadnego słowa sprzeciwu. I tutaj zagłówek owszem, można obniżyć naciskając, ale trzeba użyć do tego naprawdę sporo siły i dziecko tego nie zrobi samo... Konstrukcja zagłówka nie pozwala całkowicie wyeliminować tego problemu, gdyż po pochyleniu zagłówka do przodu zwalnia się jego blokada umożliwiając regulację, a można to zrobić np. naciskając właśnie na boki zagłówka. Ale teraz blokada spełnia swoją funkcję, więc jest ok.
A zdecydowaliśmy się zostać przy tym modelu ponieważ nie znalazłam niczego lepszego. Ten jest fotelikiem bardzo stabilnym i dobrze zamocowanym. Po dociągnięciu pasów nawet nie drgnie, co się rzadko spotyka w fotelikach montowanych pasami. Poza tym ocenę z bezpieczeństwa ma dokładnie tę samą (3) jak niemal wszystkie foteliki montowane tyłem a złe oceny dostał głównie z powodu skomplikowanego montażu bazy. Ale najważniejsze że ma za sobą testy z wynikiem, który go nie dyskwalifikuje, na ochronę przy uderzeniach bocznych i co najważniejsze - dziecko pojeździ jeszcze długo tyłem:) A na tym bardzo mi zależało:) Jeszcze raz dziękuję za cenne rady i pozdrawiam!
 
Powodzenia i czekam na feedback po kolejnych próbach! :tak:

Witam!!
Dziś pojechaliśmy przymierzyć BeSafe izi comfort. Pani w sklepie wytłumaczyła jak go zamontować, po paru minutach udało nam się go poprawnie zamontować - był stabilny, nie ruszał się. Mąż powiedział, że lepiej mu się go montuje niż King plusa. W związku z tym, że i mi i mężowi przypadł do gustu, staliśmy się posiadaczami BeSafe'a.
Niestety, King Plus dziwnie się ruszał - o czym wcześniej pisałam, nie za bardzo mnie to przekonywało - a był moim faworytem. Mam nadzieję, że dobrze wybraliśmy. Ale obyśmy nie musieli się o tym przekonywać :)

Mam jeszcze pytanie. Jeździmy głównie po mieście - gdzie najlepiej zamontować fotelik na tylnej kanapie? Gdzieś czytałam, że środek kanapy jest najbezpieczniejszy, czy to prawda?

Pozdrawiam.
 
No to my dziś załatwiliśmy sprawę od ręki ;-)
Trafiliśmy do pierwszego sklepu (no drugiego - bo odesłano nas do drugiej filii, jako że kiddy rozchodzą się ponoć jak ciepłe bułeczki i ostał się im już tylko jeden egzemplarz, a ja jako człek ciekawy, musiałam go zobaczyć w swoim aucie - siedział całkiem dobrze, ale miał małe ale....)

Mierzyliśmy

MC Priori - od razu odrzuciłam, bo 1. trochę jednak latał, 2. klamra pasów pokryta plastikiem :no: 3. testy na trzy. Nawet niska cena nie pomogła

Romer King Plus - do naszego auta zdecydowanie nie pasuje. Koniec.

Kiddy Priori Guardian
(za którym leciałam na drugi koniec miasta); leżął pięknie, syn siedział w nim stabilnie (nawet mi się ta poducha z przodu podobała :tak:), ale jak sama próbowałam go zapiąć, to już pojawił się problem z prawidłowym naciągiem pasa (pewnie trening czyni mistrza ;-)), a w dodatku smyk zaczął protestować i zdecydowanie odpychać tę poduchę (a może ściskałam go za mocno?) - efekt: fotelik zapięty ciut krzywo, nie do końca stabilnie.
Wniosek - każdorazowe zapinanie pasa może być uciążliwe, zwłaszcza, że wystarczy drobny błąd, aby fotelik nie gwarantował pełni bezpieczeństwa, na które go stać.

No i MC Tobi...
Leżał jak ulał, sztywny jak beton. Wygodny. Wskaźnik zapięcia pasów i łatwe ich luzowanie przy wypinaniu (znacznie ułatwia życie). Cudowne pochylenie. Łatwy montaż (przynajmniej dla mnie).
Wszystko to złożyło sie na to, że.... Wróciliśmy w nowym foteliku :-):tak::tak:
I to w przedziale 9-18, a nie jak wcześniej zakładałam 9-36.
Jestem bardzo zadowolona z dokonanego wyboru (a wczoraj pewnie bym w to nie uwierzyła).

I zawdzięczam to super fachowej obsłudze - pani naprawdę znała się na rzeczy, montując fotelik prawie weszła do niego, żeby go docisnąć, pasy dociągałyśmy we dwie - żeby było jak najsztywniej. No naprawdę świetna sprawa.
Także, gdyby ktoś chciał wiedzieć, gdzie naprawdę warto kupić fotelik, to mówię

OPOLE - FIXONI przy ul. Książąt Opolskich
:tak::tak::tak:

Dziękuję mimo wszystko za podpowiedzi wyczytane tutaj i w polecanych serwisach - bardzo się przydały
 
Witam, Baaardzo proszę o poradę. Potrzebuję fajnego, bezpiecznego fotelika dla dziecka prawie 4-letniego, waga 18 kg w przedziale 15-36 kg do auta Ford Focus rocznik 2005. Auto jest bez isofix, choć zastanawiamy się nad montażem tego systemu. Napewno w przeciągu kilku lat wymenimy auto na auto, które isofix posiadać będzie. Czy foteliki, które są montowane poprzez isofix mogą być montowane za pomocą samych pasów i będą równie bezpieczne?
Zastanawiam się nad fotelikami:
Jane MonteCarlo R1,
Concord Tarnsformer T,
Concord Transformer Click,
Maxi-Cosi RodiFix,
Maxi-Cosi AirProtect.
Czy ma Pan ewentualnie jakiegoś faworyta spośród tych foteli (który oczywiście pasowałby do wymienionego auta :) czy może jakiś inny z tego przedziału jest Pana faworytem? Bardzoo dziękuję za wszelką pomoc. Budżet to ok 600 zł.

Witam,

Auto niestety nic mi nie mówi - przymiarki jak zawsze :tak:

Co do fotelików to polecam wszystko co w adac ma 4 gwiazdki - im nowsze wyniki testów tym lepiej.

Nie mam żadnego faworyta bo nie znam tych fotelików (poza MC AP, ale on wydaje się taki trochę mizerny) :-D

W takim budżecie hmmm Romer Kid Plus SICT, Cybex Solution X2 - z racji na poduchy boczne.

(Foteliki 15-36 z isofix z reguły można zamontować też nie używając systemu i są równie bezpieczne pod warunkiem, że potwierdził to test adac)

pozdrawiam
 
reklama
działa:)

Mam ten sam problem i bardzo proszę o radę bo już kompletnie baranieję od oglądania testów czytania opini czytania testów itd.

mam kilka typów chicco x-pace isofix- ma 4 w testach jest na isofixie i na pasach i na tym dodatkowym pasie ( podobnie do trifiksa romera, ale gdzieś czytałam że chicco nie polecają

maxi cosi Mobi tyłem do kierunku jazdy i byłby na dłużej bo to kategoria 9-25 ale.. duży nieporęczny trudny w montażu i nie ma testów

maxi cosi priori lub tobi bo znajomi mają i sobie chwalą

no i na koniec cybex juno fix- ale.. niby w testach wypadł bardzo dobrze bo chroni główkę ale czy może pan mi wytłumaczyć jak sie zachowuje ta poduszka w trakcie zderzenia działając na klatkę piersiową i brzuch Czy nie powoduje urazów ( bo tam są przecież tkanki miękkie a w teście widziałam że dziecko bardzo mocno leci brzuszkiem i klaką na tą blokadę Czy nie uszkodzi ona wątroby albo czy nie zgniecie żeber? I czy ten fotelik można przesunąć do funkcji spania Bo czytaąłm że raczej nie bardzo i dziecku wisi główka na tej blokadzie.

Dodam ze mamy toyotę corollę 2003 e12 i jest isofix i możliwość przypięcia tego 3 pasa. Zależy mi też na możliwości odsuniecie fotela do pozycji spania no i mam możliwości finansowe do 1000 zł Bardzo proszę o radę podpowiedź


Auto nic mi niestety nie mówi, ale super, że jest isofix i toptether? (jest pani pewna co do mocowania TT bo Corolla i ten rocznik budzą trochę moje wątpliwości odnośnie obecności tego systemu). Niektórzy klienci czasem mylą uchwyty bagażowe z TT... ;-)

Co do Chicco to jeżeli będzie pasował jak ulał proszę go kupić - wynik testu jest czarno na białym. Ja po prostu mam awersje do tej firmy po przez wpadki typu Chicco Proxima, a następnie zachowanie firmy względem konsumentów...

Mobi, Priori, Juna itd... Jak ma Pani Isofix i TT to warto skorzystać z tych systemów więc wszystkie odpadają.

Co do Juno - nie wiem niestety w jakim stopniu poduszka wpływa na organy, ale raczej manekin powinien być wyposażony w odpowiednie czujniki i gdyby miało by się tam coś dziać niedobrego to wątpię, że adac podpisał by się pod tym tak wysoką notą.

Jak będę miał kontakt z Pan Pawłem z fotelik.info to podpytam go o wyposażenie takiego manekina :-D

(odnośnie pozycji do spania - delikatnie można fotelik odsunąć ale jednocześnie wtedy jest on mniej stabilny - to jest moja ocena) Klasyczne foteliki ze skorupą po której to podróżuje fotelik podczas regulacji są wg mojej oceny znacznie bardziej stabilne.

Pozdrawiam
 
Do góry