reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Dla wszystkich zainteresowanych kategorią 0-18 rwf, znalazłem na YT pewien filmik z udziałem oczekiwanego britaxa maxfix :-D

Wygląda bardzo obiecująco - w sprzedaży ma się pojawić podobno w marcu...

[video=youtube;YQAHH_dNkOo]http://www.youtube.com/watch?v=YQAHH_dNkOo[/video]
 
reklama
Witam. Obecnie poszukuję bezpiecznego fotelika dla mojej córki w kat. wagowej 9-18. Mamy samochód opel vectra b z roku 1996. Zależy mi na bezpieczeństwie dziecka. Na fotelik możemy przeznaczyć kwotę do 800 zł. Bardzo proszę o poradę.
Pozdrawiam
 
Witam. Obecnie poszukuję bezpiecznego fotelika dla mojej córki w kat. wagowej 9-18. Mamy samochód opel vectra b z roku 1996. Zależy mi na bezpieczeństwie dziecka. Na fotelik możemy przeznaczyć kwotę do 800 zł. Bardzo proszę o poradę.
Pozdrawiam

Witam,

Tak jak zawsze czyli albo coś z fotelików rwf np Britax Max Way lub Multitech 2, jeżeli przodem to również jak zawsze Romer King Plus lub MC Tobi. Odnośnie samego auta to niestety nie kojarzę montażu więc nic nie podpowiem, najlepiej przymierzyć...

Pozdrawiam
 
Witam!!
Przebrnęłam już przez cały wątek. Wybrałam wstępnie King plus lub Mc Tobi. Na dniach chcę zakupić fotelik. Byłam na przymiarce w sklepie, ale wydawało mi się, że King plus trochę się rusza.Tzn. niewiele, po prostu nie jest "przyspawany" do kanapy... i teraz nie wiem czy tak może być czy jednak nie. Może ma ktoś jakiś filmik pokazujący jak poprawnie wygląda montaż i ile może się ruszać ten fotelik. Ewentualnie może ktoś mi dokładnie opisze... Oczywiście na obsługę sklepu nie można zbytnio liczyć, bo Pani odpowiada zdawkowo...ehhh. MC Tobi nie przymierzałam, bo Pani była mało zadowolona że musi przynosić foteliki, wiec zrezygnowałam, bo straciłam cierpliwość do tej obsługi...
 
Witam!!
Przebrnęłam już przez cały wątek. Wybrałam wstępnie King plus lub Mc Tobi. Na dniach chcę zakupić fotelik. Byłam na przymiarce w sklepie, ale wydawało mi się, że King plus trochę się rusza.Tzn. niewiele, po prostu nie jest "przyspawany" do kanapy... i teraz nie wiem czy tak może być czy jednak nie. Może ma ktoś jakiś filmik pokazujący jak poprawnie wygląda montaż i ile może się ruszać ten fotelik. Ewentualnie może ktoś mi dokładnie opisze... Oczywiście na obsługę sklepu nie można zbytnio liczyć, bo Pani odpowiada zdawkowo...ehhh. MC Tobi nie przymierzałam, bo Pani była mało zadowolona że musi przynosić foteliki, wiec zrezygnowałam, bo straciłam cierpliwość do tej obsługi...

Witam serdecznie,

Miło mi, że zanim zapytała Pani jaki fotelik - przejrzała Pani wątek bo odpowiedź padała już tysiąc razy, dziękuję. :tak:

Jakie auto? (marka model rocznik), co to za sklep? (ta informacja przyda się żeby inni mogli go już omijać).

Ciężko wirtualnie określić co to znaczy lekko ruszał bo:
a) może był kompatybilny, ale nie na maxa zamontowany (czy Pani ze sklepu kucnęła przed nim i zadziałała ciałem celem jak najmocniejszego dociągnięcia?)
b) może coś w aucie przeszkadza fotelikowi (np profil kanapy) pod warunkiem, że został na maxa zamontowany.

Szkoda, że przemiła Pani odwiodła Panią od instalacji Tobiego gdyż wtedy miała by Pani pogląd na sytuację (z reguły Tobi pasuje tam gdzie nie pasuje King), ale nikt nie da gwarancji, że tamta Pani robi to poprawnie :szok:

Postaram się jakoś pomóc, ale może warto odwiedzić inny sklep?

PS
Działanie ciałem na fotelik wymaga znalezienia się w aucie jak niżej na obrazku :)
Zobacz załącznik 539832
 
Dziękuję za szybki odzew.
Mamy Toyotę Avensis Kombi 2007r.
Sklep to sieć "smyk". niestety wyboru u mnie w mieście nie ma zbyt duzego jeśli chodzi o sklepy z fotelikami.
Pani ze sklepu tylko mówiła jak się montuje (montował mój mąż) ale nie powiedziała, żeby np. docisnąć kolanem fotelik. Teraz myślę, że fotelik nie był na 100% poprawnie zamontowany, tj. nie był dociśnięty na maxa.
Pani przyniosła za to jakiś Chicco na isofixie - ale ten to w ogóle był jakiś mało stabilny...
Dziś jeszcze pojadę do innego sklepu, mam nadzieję, że będą mieli te modele. I obsługa będzie lepsza.

Aha, i jeszcze przypomniało mi się, że ten King Plus ruszał się na boki trochę, tzn samo siedzisko (bez stelaża) jak go ruszyłam za boczne zagłówki. Moze on jakiś uszkodzony??
 
Dziękuję za szybki odzew.
Mamy Toyotę Avensis Kombi 2007r.
Sklep to sieć "smyk". niestety wyboru u mnie w mieście nie ma zbyt duzego jeśli chodzi o sklepy z fotelikami.
Pani ze sklepu tylko mówiła jak się montuje (montował mój mąż) ale nie powiedziała, żeby np. docisnąć kolanem fotelik. Teraz myślę, że fotelik nie był na 100% poprawnie zamontowany, tj. nie był dociśnięty na maxa.
Pani przyniosła za to jakiś Chicco na isofixie - ale ten to w ogóle był jakiś mało stabilny...
Dziś jeszcze pojadę do innego sklepu, mam nadzieję, że będą mieli te modele. I obsługa będzie lepsza.

Aha, i jeszcze przypomniało mi się, że ten King Plus ruszał się na boki trochę, tzn samo siedzisko (bez stelaża) jak go ruszyłam za boczne zagłówki. Moze on jakiś uszkodzony??

Smyk, to szkoda bo współpracują z fotelik.info i spodziewałem się super poziomu... :baffled:
fotelik.info/pl/galeria/fotelik_info_szkoli_smyka_warsztaty,348,4994.html

Nie dam 100% głowy, ale wydaje mi się że w takim avensisie montowałem Kinga kilka razy i przy delikatnym montażu rzeczywiście było mniej stabilnie, ale przy zadziałaniu ciałem był bunkier - trzeba to koniecznie sprawdzić.

Chicco - ja to omijam z daleka, mieli takie wpadki że aż słabo się robi.

King w obrębie swej skorupy delikatnie pracuje - proszę sprawdzić w kolejnym sklepie czy będzie tak samo bo ciężko zdalnie mi to ocenić.

Powodzenia i czekam na feedback po kolejnych próbach! :tak:
 
Witam!Niestety przymiarka do auta najwcześniej jutro.Ale zrobiłam rozeznanie w pozostałych sklepach. W jednym Pani polecała Besafe comfort (bez isofix). Bardzo zainteresowała mnie tym fotelikiem. Czy jest wart uwagi? Ocena w ADAC 4gwiazdki tylko chyba z 2003r - trochę stare. Jak on wypada w porównaniu z Kingiem i Tobim? Czy warto przymierzać? No i jeszcze może wezmę pod uwagę Recaro Young expert.Wiadomo, wybiorę ten który najlepiej będzie pasował do auta. Myślę że czeka mnie kolejna podróż do Smyka, bo w innych sklepach to mają jakieś ramatti, tuffi i inne "wynalazki" :(
 
Witam!Niestety przymiarka do auta najwcześniej jutro.Ale zrobiłam rozeznanie w pozostałych sklepach. W jednym Pani polecała Besafe comfort (bez isofix). Bardzo zainteresowała mnie tym fotelikiem. Czy jest wart uwagi? Ocena w ADAC 4gwiazdki tylko chyba z 2003r - trochę stare. Jak on wypada w porównaniu z Kingiem i Tobim? Czy warto przymierzać? No i jeszcze może wezmę pod uwagę Recaro Young expert.Wiadomo, wybiorę ten który najlepiej będzie pasował do auta. Myślę że czeka mnie kolejna podróż do Smyka, bo w innych sklepach to mają jakieś ramatti, tuffi i inne "wynalazki" :(

BeSafe jak najbardziej ok, poniżej info z fotelik.info :tak:
HTS BesafeIzi Comfort9-18 kg444432003824 PLN
HTS BesafeIzi Comfort X1 Isofix9-18 kg444432007bd.
HTS BesafeiZi Comfort X3 Isofix9-18 kg444-420111348 PLN


Jak wypada w porównaniu? Ciężko mi powiedzieć bo nie miałem z nim do czynienia na żywo - być może Pani się uda je porównać w sklepie i będzie to najlepsza opcja ;-)

Co do Young Experta to z Isofix ma tróję więc chyba są lepsze propozycje:
RecaroYoung Expert Plus Isofix9-18 kg334442007799 PLN

Pozdrawiam i powodzenia
 
reklama
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy foteliki które otrzymały dobre oceny w testach w poprzednich latach są w stosunku do tych, które otrzymały takie same oceny w 2012 roku tak samo bezpieczne, dobre czy te nowsze są lepsze? Przepraszam jeśli zadaje głupie pytanie ale jestem w tym temacie zupełnie zielona a przecież chodzi tu o bezpieczeństwo dziecka i chciałabym dobrze wybrać. Dziękuję również za wcześniejszą odpowiedź :)
 
Do góry