reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

reklama
Witam
Poszukuję fotelika 9-18 dla mojego niespełna rocznego dziecka(siedzi samodzielnie)
Cena nie gra roli. Chodzi mi o 110% bezpieczeństwa dla mojego malucha. Fotelik musi pasować do trzech różnych aut:
Opel Astra II
Opel Vectra B
VW Passat B5
Głównie poruszamy się Oplem Astrą II, rzadziej Vectrą, od święta Passatem. Dwa pierwsze środki transportu nie posiadają isofix. Rozważałam Juno Fix'a Cybex i Chicco Xpace, ale w testach zaznaczona jest opcja Isofix. Przypuszczam więc, że te foteliki montowane na pasach nie spełnią swej roli w 100%. Co więc może mi pan polecić? Dziecko należy do szczupłych i wysokich.
Pozdrawiam
 
Czy chodziło o np Britax First Class plus:
http://dino.sklep.pl/nowy/britax-first-class-plus-trendline018-kg-2011-p-10483.html
lub BeSafe iZi Combi X3
http://dino.sklep.pl/nowy/fotelik-besafe-izi-combi-x3-isofix-018-kg-2013-p-15383.html
A może któryś z tych co ma w ofercie Dino:
http://dino.sklep.pl/nowy/foteliki-uniwersalne-018-kg-c-5_160.html?page=1&sort=20a
mogę odwiedzić Dino, Mama i ja lub Smyka i wybierać z ich oferty.


Kilka postów wcześniej już je wymieniałem
RecaroPolaric (ISOFIX)9-18 kg3433420081049 PLN


HTS BesafeiZi Kid X3 Isofix0-18 kg444-32011bd.


HTS BesafeiZi Combi X3 ISOFIX0-18 kg343-420111591 PLN
by fotelik.info

z britaxów ew max way lub multi tech II, pozdrawiam
 
Witam
Poszukuję fotelika 9-18 dla mojego niespełna rocznego dziecka(siedzi samodzielnie)
Cena nie gra roli. Chodzi mi o 110% bezpieczeństwa dla mojego malucha. Fotelik musi pasować do trzech różnych aut:
Opel Astra II
Opel Vectra B
VW Passat B5
Głównie poruszamy się Oplem Astrą II, rzadziej Vectrą, od święta Passatem. Dwa pierwsze środki transportu nie posiadają isofix. Rozważałam Juno Fix'a Cybex i Chicco Xpace, ale w testach zaznaczona jest opcja Isofix. Przypuszczam więc, że te foteliki montowane na pasach nie spełnią swej roli w 100%. Co więc może mi pan polecić? Dziecko należy do szczupłych i wysokich.
Pozdrawiam

Jaki fotelik dla takiego dziecka ? Odpowiedź to praktycznie co drugi post w tym wątku, nawet powyżej widać kilka pozycji rwf :tak:

Odnośnie tych aut to niestety nie mam dobrej informacji - nie ma mowy o wytypowaniu rozwiązania przez internet, sugeruję wybrać odpowiedni sklep i po kolei sprawdzić w nim każde auto pod kątem kompatybilności z bezpiecznym fotelikiem i wybrać ten który będzie dawał się stabilnie zamontować w każdym z nich. (niestety wiem, że to nie łatwe, ale inne opcji nie widzę)

Nie ma czegoś takiego jak nie spełnianie roli w 100% dla fotelików bez isofix - jeżeli mamy bezpieczny fotelik bez isofix odpowiednio dobrany do dziecka i auta i poprawnie zamontowany to spełni on swoją rolę w 100% obiecuję ;-)
 
Witam,

mam pytanie dotyczące nowego fotelika Romer Versafix.

Z tego co wyczytałem to ma się chyba pojawić w marcu w sprzedaży, czy są duże różnice w konstrukcji w stosunku do Trifixa (poza sposobami mocowania), interesują mnie także wymiary wewnętrzne w porównaniu z King Plusem - czy są one porównywalne, bo nie moge znależć takich danych, są tylko wymiary zewn. , a sądząc po nich wydaje się , że Versafix jest trochę węższy - ale może to być mylne.
Czy jest znana orientacyjna cena tego fotelika , sądzę że raczej nie będzie niska, i czy wart będzie wydania większej gotówki? - jak dla mnie ogromną zaletą jest możliwość mocowania 3 sposobami - pas, isofix, isofix+TT

Pozdrawiam
 
Witam,

mam pytanie dotyczące nowego fotelika Romer Versafix.

Z tego co wyczytałem to ma się chyba pojawić w marcu w sprzedaży, czy są duże różnice w konstrukcji w stosunku do Trifixa (poza sposobami mocowania), interesują mnie także wymiary wewnętrzne w porównaniu z King Plusem - czy są one porównywalne, bo nie moge znależć takich danych, są tylko wymiary zewn. , a sądząc po nich wydaje się , że Versafix jest trochę węższy - ale może to być mylne.
Czy jest znana orientacyjna cena tego fotelika , sądzę że raczej nie będzie niska, i czy wart będzie wydania większej gotówki? - jak dla mnie ogromną zaletą jest możliwość mocowania 3 sposobami - pas, isofix, isofix+TT

Pozdrawiam

Witam,

Na ten moment nie powiem więcej niż to co znalazł Pan w naszych opisach - dopiero jak fotelik wyjdzie z fabryki to poznamy jego wszystkie dane. Wizualnie wszystkie sugestie mogą być złudne więc wolę nie teoretyzować. Jedno co ja zauważyłem to fakt, że sam Trifix lekko spuchł więc Versafix pewnie nie będzie mniejszy (myślę, że zwrócili uwagę na szybciej rosnące dzieci).
Cena myślę, że będzie gdzieś w okolicach ceny Safefixa i Trifixa. Sam fotelik tak naprawdę prawdopodobnie wygasi Duo Plusa i zgoda, że największą zaletą będą różne opcje montażu.

Pozdrawiam
 
A tu trochę z innej beczki,

Z przyjemnością informuję, że nasza firma w końcu poszerza asortyment o wózki dziecięce :-D (od początku działalności mieliśmy ciągłe zapytania od klientów, fakt długo czekaliśmy z tym ruchem, ale chcieliśmy być najlepsi w jednym, aby przejść do drugiego gdzie również damy z siebie wszystko).

W szczególności zwrócimy uwagę na wszelkie najważniejsze premiery wózków 2013 i wprowadzimy je do swojej oferty - myślę, że od początku przyszłego tygodnia będziemy gotowi.

Pragnę zwrócić uwagę, że tak jak w przypadku fotelików będzie nas wyróżniało kilka fundamentalnych rzeczy = realna dostępność (postaramy się mieć non stop wszystko od ręki dostępne w naszych magazynach), zachowamy najniższe ceny oraz darmową wysyłkę. Najwyższa jakość obsługi to nasze drugie imię więc nie wymieniłem :tak:
 
Witam.



Prawie 3 lata temu skorzystałam z porad tutajszych ekspertów i zakupiłam corce fotelik SK Monterey 15-36. Teraz szykuję się do zakupu kolejnego fotelika z tej grupy-tym razem dla syna. Tak sobie przeglądam oferty i przypatruję się testom. No i zobaczyłam, że pojawił się model Vega z Sunshine Kids...Czym one się różnią? Bo się nie znam, oczywiście...:dry:
A może pojawił się jakiś inny fotelik z isofix godny polecenia z serii tych niezbyt drogich. Skusiłabym się na te droższe, ale muszę kupić jeszcze jedną parę fotelików:baffled:

Pozdrawiam serdecznie.
 
reklama
Witam.
Prawie 3 lata temu skorzystałam z porad tutajszych ekspertów i zakupiłam corce fotelik SK Monterey 15-36. Teraz szykuję się do zakupu kolejnego fotelika z tej grupy-tym razem dla syna. Tak sobie przeglądam oferty i przypatruję się testom. No i zobaczyłam, że pojawił się model Vega z Sunshine Kids...Czym one się różnią? Bo się nie znam, oczywiście...:dry:
A może pojawił się jakiś inny fotelik z isofix godny polecenia z serii tych niezbyt drogich. Skusiłabym się na te droższe, ale muszę kupić jeszcze jedną parę fotelików:baffled:

Pozdrawiam serdecznie.

Witam,

Z niezbyt drogich póki co nie ma nic lepszego niż Sunshine :tak:

Vegi nie miałem jeszcze w rękach ale widzę że ma inny system y strap, a nie widzę latcha... (to chyba jedyna różnica którą widzę)
Zobacz załącznik 539422
jest też coś po niemiecku ;)
[video=youtube;VzlGd9bXsMQ]http://www.youtube.com/watch?v=VzlGd9bXsMQ[/video]

pozdrawiam
 
Do góry