reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam
Przeczytalem juz parwie cale forum:)ale jako że mam jeszcze troche czasu do zmiany fotelika (dziecko ma 9 miesięcy i 8kg) narazie jeździ w foteliku tylem do kierunku jazdy(0-11). ale już się rozglądamy na jaki kolejny fotelik wymienić.Mam audi A3 98r. myślę o foteliku MC Tobi albo Romer King Plus. Problem w tym ze nie ma w okolicy sklepu z tymi fotelikami aby przymierzyc do auta(wiec zmuszony jestem kupic przez internet)Prosze ekspertow o rade jaki wybrac i czy mieliscie mozliwosc montowania tych fotelikow w/w aucie
Pozdrawiam

eeeh niestety to co dodają do kompletów z wózkami to z reguły totalny badziew i jeszcze ta ni z gruszki ni z pietruszki kategoria 0-11. Czasem jak oglądam cuda, w których jeżdżą dzieci naszych klientów to włos jeży się na głowie, a żeby było śmieszniej to często rodzić mówi, że sprzedawca zapewniał, że akurat ten fotelik jest przepraszam za słowo zajebiście bezpieczny i ma dziesięć gwiazdek :-D

No, ale jak na zestawie "5w1" z wózkiem zarabia się kilkukrotnie więcej niż na foteliku to wciska się co się da, bo gdyby rodzic otrzymał konkretną informację = nie ten fotelik nie był testowany i nie wiadomo czy zapewni bezpieczeństwo dziecku podczas kolizji to co by się stało? Ano wózek by się nie sprzedał i klops :tak:

Wystarczy wejść na allegro i posortować zakupy fotelików wg liczby ofert - same cuda w zakresie 50-200zł :szok: . Oczywiście nie każdego rodzica stać na wydatek rzędu 500zł, ale daje to pewien obraz tego co schodzi najlepiej.
Wracając do pytania: :-D
Oczywiście obecnie dziecko jest jeszcze nie gotowe do jazdy przodem, ale proponuję spojrzeć też na foteliki tyłem do kierunku jazdy np od besafe'a albo britaxa. Jeżeli postawią Państwo na fotelik klasyczny to oczywiście oba są ok, jeżeli nie ma możliwości przymiarki to szkoda bo kompatybilność wyjdzie dopiero podczas montażu. Ekspertem nie jestem :zawstydzona/y: , montowałem w a3 oba modele ale niestety nie pamiętam już, który był bardziej stabilny - najlepiej przymierzać jak zawsze...

Jeżeli Państwa A3 ma taką kanapę to w przypadku Kinga taśmy zamków pasa mogę być ciut przydługie.
Zobacz załącznik 538611

pozdrawiam
 
reklama
Witam, jestem w podobnej sytuacji co poprzednik. Moja córka jeszcze jeździ w foteliku który dostaliśmy w komplecie z wózkiem Espiro ale coraz bardziej zaczyna jej doskwierać ciasnota. Obecnie jeździ w pozycji leżącej ale chcielibyśmy kupić coś co można też przestawić do pozycji półsiedzącej lub siedzącej. Samochód to Mazda 3 z 2006r a córka ma 7 mies. Podajcie za czym się rozglądać.

Witam - poprzednikowi odpowiedziałem i myślę, że moja odpowiedź również pokrywa to pytanie, co do auta to niestety, jak zawsze przymiarka jedynie potwierdzi kompatybilność...
 
Witam,

I dla naszego dziecka przyszła pora na zmianę fotelika. Kuba ma teraz prawie 10 kg, więc interesują nas NAJBEZPIECZNIEJSZE foteliki z kategorii 9-18 kg (zgodnie z tym co opisał Pan w poradniku:)). Osobiście zastanawiałam się nad BeSafe oraz nad maxi cosi mobi (chociaż maxi cosi mobi jest przewidziany dla przedziału 9-25kg co w świetle poradnika nie jest najlepszym pomysłem). Jaki model fotelika Pan by polecił? Interesują nas foteliki montowane TYŁEM do kierunku jazdy. Pozdrawiam

Jak wyżej, albo tyłem w besafe i innych podobnych, jak ciężko będzie z przymiarkami i z dostępnością przed zakupem to coś z klasyków 9-18. Mobi - nie jest najlepszym pomysłem gdy nie mamy 100% pewności doskonałego montażu i kompatybilności - jeżeli jednak taką pewność mamy to nie mówię nie...
 
ja mam 3 na uwadze:
Besafe Izi Kid x3
Besafe Izi Combi x3
Recaro Polaric

Wszystkie na isofixie.
I nie moge się zdecydować.
Szukam jeszcze tego Recaro żeby na żywo zobaczyć i przymierzyć do auta. Niestety ciężko dostępny.

Oczywiście dobrze rzucić okiem na to:
RecaroPolaric (ISOFIX)9-18 kg3433420081049 PLN

na to
HTS BesafeiZi Kid X3 Isofix0-18 kg444-32011bd.

i to
HTS BesafeiZi Combi X3 ISOFIX0-18 kg343-420111591 PLN
z fotelik.info
a następnie znaleźć sklep mający te 3 modele i wybrać najlepszy :-D (na miejscu szybko zweryfikuje Pan informacje na który się zdecydować...) może Światy Dziecka mają je dostępne?
 
Załamka z tymi sklepami.
W całym Wrocławiu jest tylko jeden sklep co ma Besafe Izi Combi X3.
Sprzedawcy na pytanie "jakikolwiek fotelik montowany tyłem na isofixe" zawsze reaguja tak samo:
Paaaanie, nikt tego nie kupuje. Możemy na zamówienie ściągnąć.
:(
 
Załamka z tymi sklepami.
W całym Wrocławiu jest tylko jeden sklep co ma Besafe Izi Combi X3.
Sprzedawcy na pytanie "jakikolwiek fotelik montowany tyłem na isofixe" zawsze reaguja tak samo:
Paaaanie, nikt tego nie kupuje. Możemy na zamówienie ściągnąć.
:(

Sklepów bym za to nie winił - nasze społeczeństwo dopiero raczkuje w kwestii fotelików rwf, więc automatycznie sklepy nie towarują się w mało chodliwym asortymencie... Sytuacja ciągle zmienia się więc z czasem będzie tylko lepiej ;-)
 
Zdecydowanie należy kierować bezpieczeństwem, cena nie jest najważniejsza, bo w razie wypadku przy jakiś zwykłych fotelikach mogło by dojść do tragedii. Ja mam foteliki z chicco, i jestem mega zadowolona. Wiem, że w trudnej sytuacji zapewni moim dzieciom ochronę
 
Zdecydowanie należy kierować bezpieczeństwem, cena nie jest najważniejsza

To prawda bo na rynku znajdziemy zarówno drogi badziew z fatalnymi ocenami w testach jak i 4 gwiazdkowe produkty w cenie ~300zł.

Ja mam foteliki z chicco, i jestem mega zadowolona. Wiem, że w trudnej sytuacji zapewni moim dzieciom ochronę
Pod warunkiem poprawnego montażu dziecka w foteliku i fotelika w aucie :tak:

Pozdrawiam i życzę bezpiecznych podróży
 
eeeh niestety to co dodają do kompletów z wózkami to z reguły totalny badziew i jeszcze ta ni z gruszki ni z pietruszki kategoria 0-11. Czasem jak oglądam cuda, w których jeżdżą dzieci naszych klientów to włos jeży się na głowie, a żeby było śmieszniej to często rodzić mówi, że sprzedawca zapewniał, że akurat ten fotelik jest przepraszam za słowo zajebiście bezpieczny i ma dziesięć gwiazdek :-D

No, ale jak na zestawie "5w1" z wózkiem zarabia się kilkukrotnie więcej niż na foteliku to wciska się co się da, bo gdyby rodzic otrzymał konkretną informację = nie ten fotelik nie był testowany i nie wiadomo czy zapewni bezpieczeństwo dziecku podczas kolizji to co by się stało? Ano wózek by się nie sprzedał i klops :tak:

Wystarczy wejść na allegro i posortować zakupy fotelików wg liczby ofert - same cuda w zakresie 50-200zł :szok: . Oczywiście nie każdego rodzica stać na wydatek rzędu 500zł, ale daje to pewien obraz tego co schodzi najlepiej.
Wracając do pytania: :-D
Oczywiście obecnie dziecko jest jeszcze nie gotowe do jazdy przodem, ale proponuję spojrzeć też na foteliki tyłem do kierunku jazdy np od besafe'a albo britaxa. Jeżeli postawią Państwo na fotelik klasyczny to oczywiście oba są ok, jeżeli nie ma możliwości przymiarki to szkoda bo kompatybilność wyjdzie dopiero podczas montażu. Ekspertem nie jestem :zawstydzona/y: , montowałem w a3 oba modele ale niestety nie pamiętam już, który był bardziej stabilny - najlepiej przymierzać jak zawsze...

Jeżeli Państwa A3 ma taką kanapę to w przypadku Kinga taśmy zamków pasa mogę być ciut przydługie.
Zobacz załącznik 538611

pozdrawiam

Mam tylko małe pytanie odnośnie jakichś konkretnych modeli i w jakiej kategorii szukać?
 
reklama
eeeh niestety to co dodają do kompletów z wózkami to z reguły totalny badziew i jeszcze ta ni z gruszki ni z pietruszki kategoria 0-11. Czasem jak oglądam cuda, w których jeżdżą dzieci naszych klientów to włos jeży się na głowie, a żeby było śmieszniej to często rodzić mówi, że sprzedawca zapewniał, że akurat ten fotelik jest przepraszam za słowo zajebiście bezpieczny i ma dziesięć gwiazdek :-D

No, ale jak na zestawie "5w1" z wózkiem zarabia się kilkukrotnie więcej niż na foteliku to wciska się co się da, bo gdyby rodzic otrzymał konkretną informację = nie ten fotelik nie był testowany i nie wiadomo czy zapewni bezpieczeństwo dziecku podczas kolizji to co by się stało? Ano wózek by się nie sprzedał i klops :tak:

Wystarczy wejść na allegro i posortować zakupy fotelików wg liczby ofert - same cuda w zakresie 50-200zł :szok: . Oczywiście nie każdego rodzica stać na wydatek rzędu 500zł, ale daje to pewien obraz tego co schodzi najlepiej.
Wracając do pytania: :-D
Oczywiście obecnie dziecko jest jeszcze nie gotowe do jazdy przodem, ale proponuję spojrzeć też na foteliki tyłem do kierunku jazdy np od besafe'a albo britaxa. Jeżeli postawią Państwo na fotelik klasyczny to oczywiście oba są ok, jeżeli nie ma możliwości przymiarki to szkoda bo kompatybilność wyjdzie dopiero podczas montażu. Ekspertem nie jestem :zawstydzona/y: , montowałem w a3 oba modele ale niestety nie pamiętam już, który był bardziej stabilny - najlepiej przymierzać jak zawsze...

Jeżeli Państwa A3 ma taką kanapę to w przypadku Kinga taśmy zamków pasa mogę być ciut przydługie.
Zobacz załącznik 538611

pozdrawiam

zalacznik nie dziala.
 
Do góry