reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak usypiać maluszka... ?

reklama
Czy jest tu jakieś dziecko, które nie ma drzemki w ciagu dnia?? Moja ostatnio sie buntuje zeby iśc spać, nawet spacer w wózku nie zawsze pomaga. Wiem, ze ona nie da rady wytrzymać od 6-7 rano do 19-20 bez tej drzemki, a jak mi zaśnie o 17 to później o której na noc ja położyć. Przeciez nie zaśnie przed 22.00 .
 
Ale jak nie chce to nie potrzebuje może? ALbo się przestawia na drzemkę popoludniową?

Moja Asia zasypia przeważnie ok 11 i śpi 2 godziny. Ale czasem jest tak że śpi tylko 40 minut i zasypia znowu o 15. Albo tak jak przedwczoraj zasnęła na drugą drzemkę o 16:30 i spała, uwaga, do 19:30, trzy godziny:szok: a i tak zasnęła o 20:30 na noc:tak: A co chwilę podczas tej drzemki sprawdzałam czy oddycha:zawstydzona/y:

Także u nas rożnie ale usypiamy ją czesto popołudniu ok 17 i już rzadko się zdarza żeby poszła spać później niż o 21. Czesto pada na "Barwach szczęścia ":-)


EDIT: w sobotę spała 40 min rano, a potem w chuście z jakieś 20 i była jak nowa co mogą potwierdzić Marta z Sandrą:tak: czyli wystarczyła jej godzinna drzemka w ciągu całego dnia:tak:
 
Ilona mimo wszytsko próbowałabym kłaść ją i może zaśnie :) Sen jest bardzo ważny , nawet ta drzemka w ciągu dnia:)
Czytałam ,ze dzieci w wieku naszych powinny spac od 1-3 godzin w ciagu dnia- najlepiej jedna drzemka
 
a ja teraz obieralam ziemniaki i przyszla mi do glowy mysl, ze jezeli naprawdę nie da Ci się jej polozyc, a polozy się ok 17-18 i potem bedzie problem z zasnieciem na noc, po prostu kiedy zasnie Ci pozno na drzemkę pozwol jej spac krotko, do godzinki np. albo pol godzinki (w zaleznosci ile wynosi jej zazwyczaj drzemka). Wtedy bedzie zregenerowana troszkę a nie wyspana.
Pamietam ze jakis czas temu Olis mial bardzo wczesnie drzemkę i dosyc krotką, skonczyla się chyba o 11. Wieczorem był juz bardzo spiący ale chcialam go przetrzymac. Zmienialam mu pieluszkę ok 18 przy muzyce na podłodze, przyszedł mąż, dał mu dziubka i głaskał podczas mojej czynnosci po głowce, Olis znienacka zasnął w sekundę. Pozwoliłam mu spać trochę chyba z 40 min, potem się cos wybudził i jęknął a ja zaczęłam normalnie funkcjonować, tak ze Olis się obudził na dobre, ale z racji tego ze był niedospany, polozył się normalnie spać ok 20-21.
 
Maja zawsze chodziła spać ok 11.00 , spała 1h czasami 1,5 i do wieczora miala energie. Dziś ja przetrzymałam w łóżeczku, co kilka sekund wchodziłam do pokoju i kladłam ja na podusi, ona wstawala, ja kładłam i tak chyba z pół godzinki. Widać było, ze nie chce jej sie spać, ale w końcu zasneła. Wiem, ze nie wytrzyma do wieczora bez drzemki bo zdarzały sie takie dni, drzemka wypadła o 17.00 i później godz 22.00 a ona w żywiole hehehe

Ciekawa jestem co przyniesie wiosna/lato, moja krolewna nie ma czasu na spanie, jedzenie , zmiane pieluchy, wszystko robi w biegu, jest bardzo żywiołowa i ciekawa świata. No , ale żeby poznawać swiat trzeba sie wyspać :-)
 
Ula u mnie takie coś nie zdałoby egzaminu bo obudzenie dziecka szybciej z drzemki to tak jakby je obudzić w środku nocy. Dziewczyny ryczą, marudzą, są nie do zniesienia.

Ilona a jakbyś ją kładła godzinę później, albo nawet dwie?(na tą drzemkę)
 
Maja zawsze chodziła spać ok 11.00 , spała 1h czasami 1,5 i do wieczora miala energie. Dziś ja przetrzymałam w łóżeczku, co kilka sekund wchodziłam do pokoju i kladłam ja na podusi, ona wstawala, ja kładłam i tak chyba z pół godzinki. Widać było, ze nie chce jej sie spać, ale w końcu zasneła.

Ilona ale ona tak poprostu wstawała i nie plakała ?
Rany Alicja by narobiła rabanu i histerii na cały blok gdybym ją do łóżeczka położyła, a każda próba położenia by to tylko pogarszała.. :))))

Dziś w nocy tak kaszlała od północy do rana, że prawie nic nie spała. Kaszlała i jęczała. Ciekawe jak dziś bedzie...
 
reklama
Ilona ale ona tak poprostu wstawała i nie plakała ?
Rany Alicja by narobiła rabanu i histerii na cały blok gdybym ją do łóżeczka położyła, a każda próba położenia by to tylko pogarszała.. :))))

Dziś w nocy tak kaszlała od północy do rana, że prawie nic nie spała. Kaszlała i jęczała. Ciekawe jak dziś bedzie...


Nie płakała, gadała, śmiała sie , wygłupiała itp itd. Ona jest przyzwyczajona do łóżeczka od maleńkości ;-) Wie, ze tam jest jej miejsce do snu. Łóżeczko=spanie, bo ja jej inaczej tam nie wkładam. No czasami zdażyło sie ze posiedziała w ciagu dnia 2min jak musiałam lecieć do pieca dołożyc ;-)

edit: dzis zasneła ok 14.00 , wstała przed 15.00 i poszła spać po 20.00 bez problemu. Czyli drzemka ok godz 14.00 jeszcze może byc-chociaż może to efekt spedzenia wiekszości dnia na świerzym powietrzu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry