reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak usypiać maluszka... ?

Kilolek hahaha takie są te nasze dzieci ;D
U mnie mały znowu ma fazę na zasypianie na rączkach a był moment, że znowu usypiał sam. Teraz usypiam go na rękach, krążąc po pokoju w lekkim "podskoku", takim podrygu hahaha. Nigdy nie byłam fanką lulania bo wydawało mi się, że dzieci zasypiają bo im niedobrze od tego machania, ale od dwóch dni mały jak przestaną podrygiwać, rzuca mi się na rękach jak zacznę podrygiwać przestaje. Do tego mamy w niani piękne melodyjki, mały zasypia na 2 melodyjce bo mi się nigdy nucić za długo i spiewać nie chciało, a teraz widzę, że kiedy zaczynam nucić, śpiewać mały szybciej "odlatuje" ;D
Do niedawna z kąpielą czekałam do ostatniej chwili, po czym mleko i spanie a teraz mały zmęczony ok 19 więc my szybko kąpiel bo Synuś spiący a on po kąpieli i kaszce odzywkuje siły witalne i przeważnie ok 21 zasypia. Oj czasami miałam dość bo głodna byłam, wykąpać bym się chciała a muszę go usypiać. W przerwach na usypianie wkracza tatuś i się znowu wygłupiają i znowu usypianie hehehe
Po wczorajszym incydencie (więcej na zdrowiu) Synek może mi na głowę wejść , mogę go godzinami usypiać itd a ja jestem oazą spokoju. Tak się wczoraj przestraszyłam, że szok!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Widzę że wszystkim dzieciom się spanko poprzestawiało...na gorzej dla mam:-Dkiedys drzmał co 2 godziny a teraz trochę rano,na spacerze czasem wcale !! wiecorem jest padnięty ,oczka trze,marudzi i się zaczyna wieczorny cyrk...che mu się spać a ciamajda nie zasnie.A więc muszę go zmęczyć fikaniem na łóżku,wdrapuje sie na mnie,przewraca,śmiechy ,chichy, łaskotki...i zasypia okolo 21:30 lub prawie o 22 :00.
 
u nas wczoraj Pawęł poszedl spac ok.18.30 no i spal na noc... zjadl 180ml mleka pozniej o 22.30 przez sen dalam kolejne 180ml ... o 2.30 wstał na mleko 180ml :D i o 5.30 przebudzil sie juz całkiem ale zjadł 100 ;P i dopiero 8,30 tylko 80 ml ... hmmm moze na noc bedzie jadl wiecej i powoli przestawimy sie na spanie całych nocek ... cieszy mnie to bo zazwyczaj mimo ze karmiłam przez sen o 23 to wstawał 1.30-2/ 3.30-4/ 5.30-6 wstawał juz
:)
 
Nasze spanko wygląda tak:
pobudka o 5 :( bo tata wstaje do pracy do 6 Jasiek sie bawi tata wychodzi to ciach butla i spanie do 7.30
pozniej o 10 drzemka różnie do 11 lub 11.30
nastepna ok.14-15 też godzinka albo 1,5 i póżniej spanko na noc
o 20.30 butla 180ml z dodatkiem kleiku i pobudka jedna albo wcale jak jedna to ok.2-3. Mi takie wyjscie odpowiada ale niestety musze w nocy go brac do nas do łóżka ale od dzis próby z przybliżeniem łóżeczka na maksa do łóżka zaobaczymy.
 
tadaaaam, nie musze juz usypiac paroweczki na rekach:) od jakiego tygodnia zasypia sam z mama obok:) czasem na naszym lozku na lyzeczke ale stwierdzilam ze nie po to od urodzenia spi w swoim lozeczku zeby teraz z nami spal...wiec uspypia sie w lozeczku trzymajac mnie za reke:) alez sie ciesze ze nie musialam stosowac jakis drastycznych metod:/
 
tadaaaam, nie musze juz usypiac paroweczki na rekach:) od jakiego tygodnia zasypia sam z mama obok:) czasem na naszym lozku na lyzeczke ale stwierdzilam ze nie po to od urodzenia spi w swoim lozeczku zeby teraz z nami spal...wiec uspypia sie w lozeczku trzymajac mnie za reke:) alez sie ciesze ze nie musialam stosowac jakis drastycznych metod:/

GRATULUJEMY !!!!

U nas metoda z przysuniętym łóżeczkiem dość dobrze sie sprawdza tylko teraz tak gorąco, że nikt z domu nie może spać.
 
u nas od 2-3 dni usypianie na noc masakra ... tzn zawsze ok.19 spal juz na noc ale sie po 30 min budzi roześmiany i spac nie chce :D wiec zabawy zabawy i jeszcze raz zabawy aby wymęczyć troche :D i pozniej tez ciezko z usypianiem no ale przzynajmniej spi do 8 :D pozatym chyba wiem co mu jest ze taki niedobry ... wychodzi druga jedynka dolna :) juz 2mm dzieli ja od wyjscia :D
 
U nas także ząbkowanie się zaczęło ponownie. W nocy mały pojękiwał, popłakiwał. Wstawałam do niego 6 razy. Oliwieruś także niecierpliwi się bardzo, jest rozdrażniony, jak widzi mamę nie chce być na rączkach u nikogo. Tatuś po pracy może być.
Nam wychodzą 4 górne zęby naraz, chociaż wydaje mi się, że szybciej wyjdą dwójki górne niż jedynk górne. Ząbkowanie na 1000% ponownie się zaczęło - widzę to także po ilości kupek, codziennie jest ich kilka. Wróciłam wstecz do czerwca do moich zapisek (wtedy wychodziły nam dolne jedynki) tam kupek było (jeszcze zapisywałam) po 5-6 dziennie.
 
reklama
U nas 2 zęby i cisza. Patryk zasypia później o 1-2h. Odkrył spanie na brzuchu.Kłade go na boczek , mija 5 min a Patryk spi jak żaba :)
 
Do góry