reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak usypiać maluszka... ?

jak ją odkładam to się sama przewraca na prawy boczek i tak śpi na początku. Ale potem zaczyna przez sen zmieniać pozycję i przez to się w ten koc zaplątuje i układa w poprzek łóżeczka.
No nic,dzisiaj spróbuję jej kocyk tylko tak przerzucić przez brzuszek, nie przykrywać nóg, żeby miała miło, ale żeby się nie plątało.

najgorsze jest to, ze ona się od razu tak rozpłakuje.. jest jeden jęk i od razu płacz żałosny

smoka akceptuje? u mnie ignas spi na brzuszku ale zanim zasnie to po pierwsze nosze go na rekach, po drugie jeszcze sie w lozeczku tysiac razy powierci no i zasypia z dupka do gory;) na kolankach, ja nie wiem jak mu tak wygodnie;) teraz np w ogole go nie przykrylam bo cieplo. agrafka chyba trzeba poczekac az alutka dojrzeje (?) do spania, nie wiem jak to nazwac, nauczyc sie spac o!
 
reklama
smoka akceptuje?

Nie.Przetestowałam 7 smoczków, ale od 2 miesięcy już dałam spokój, nawet do zabawy nie daję botojuż nie ma sensu :)

chyba trzeba poczekac az alutka dojrzeje (?) do spania, nie wiem jak to nazwac, nauczyc sie spac o!

Tak myślę :tak:. Z resztą co mi innego pozostaje :-) Dziś skubana mnie zaczęła podgryzać swoimi dwoma zębami :baffled:. Co za urwis.
 
moze i bym wam cos napisala o usypianiu bo mi maly zasypia w swoim lozeczku i to nawet w dzien, ale dzisiaj usypialismy sie po kapaniu wszedzie i w koncu po 1,5 godzinie Pawelkowi sie udalo uspac mamę!!!!!!!
ale mial ubaw jak mnie ciagnal za wlosy i obudzil!
lobuz maly
a nie mogl zasnac, bo ..... zrobil kupe nie wiem kiedy i jak i jakas taka bezwonna
przewinelam i spi
 
Ja już nie wiem jak Alę ubiera do snu...
Wydawało mi się gorąco jest - minimum 25 stopni mamy w sypialni, ale jak ją ubrałam w samego pajaca i kocyk przerzuciłam przez brzuszek tylko to po 2 godzinach miała mokrawe, ale zimne plecy... No i nie wiem czy to znaczy że tak się zgrzała, czy zimno...

Dziś śpi w cienkim bodziaku z krótkim i na to rampers krótka nogawka i krótki rękaw. I kocyk cienki też przerzucony przez brzuch - nogi gołe odkryte, żeby się nie plątały.
 
moj spi w pajacyku z bez nog :)
i przykryty cieniutkim kocykiem
ale kocyk nakładam tak po 23 jak sama ide spac, a tak spi bez przykrycia bo mu gorąco
 
u nas 24-25 st, uchylone okno, mala w bodziaku na krotki rekaw i spimy (spi ze mna) pod przescieradlem :) a i tak sie odkrywa,bo jej goraco. pozniej przykrywam
 
moja to różnie, w pajacyku ze stopkami zakrytymi i pod kocykiem/kołderką(w zależności od pogody), albo np w bodach na długi rękaw i pod kołderką(jak jest pogoda jak dzis)
albo w krótkich bodach,
 
Ja już nie wiem jak Alę ubiera do snu...
Wydawało mi się gorąco jest - minimum 25 stopni mamy w sypialni, ale jak ją ubrałam w samego pajaca i kocyk przerzuciłam przez brzuszek tylko to po 2 godzinach miała mokrawe, ale zimne plecy... No i nie wiem czy to znaczy że tak się zgrzała, czy zimno...

Dziś śpi w cienkim bodziaku z krótkim i na to rampers krótka nogawka i krótki rękaw. I kocyk cienki też przerzucony przez brzuch - nogi gołe odkryte, żeby się nie plątały.

moj spi w pajacyku z bez nog :)
i przykryty cieniutkim kocykiem
ale kocyk nakładam tak po 23 jak sama ide spac, a tak spi bez przykrycia bo mu gorąco
U nas ok 22-23stC w sypialni - do spania ubiaram ja tylko w pizamke (dlugi rekaw i nogawka) lub pajacyka i musze przyznac ze jak przykryje ja kocykiem to jej za gorąco - śpi neispokojnie poci się itd... wiec jak sama sie odkryje a widze że jej nie zimno to zostawiam albo same nogi lekko przykrywam jak w pizamce bez stóp...
 
U nas mieszkaniu w nocu około 26, 27 stopni i mały śpi body z krotkim rękawkiem i bez przykrycia. Sprawdzam przed pójściem spać (kolo 1 wnocy) czy ma ciepłe nożki, jak tak to go nie przykrywam.
 
reklama
Do góry