reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak usypiać maluszka... ?

reklama
Tak, są 2 poziomy głośności. Na początku troszke żałowałam, że ten obrazek się nie kręci ale po czasie wiem, że tak jest lepiej. Mój mały aby usnąć musi patrzyś się w jeden punkt a jeśli mu puszcze coś co się rusza to on sie rozbudza zamist usypiać bo śledzi ruszający się punkt. Więc w sumie lepiej, że obrazek stoi w miejscu. U mnie uspokajacz się sprawdza, nawet w nocy jak małemu zdarzy się przebudzić to mu włączam i odlatuje...

U nas w dzień jeszcze pomaga przy usypianiu głaskanie po nóżkach...
 
U nas jest różnie. Przedwczoraj zasnęła sama w przeciągu 5 sek ze smokiem w pyszczku :tak: wczoraj już przy cycu. Ogólnie wieczorem nie mamy większego kłopotu, tylko te późniejsze pobudki aby pogłaskać po główce...
Choć zauważyłam że im cieplej i bardziej duszno w pokoju tym jest gorzej. Niestety nie możemy zostawić otwartego okna na noc bo dom jest przy dość ruchliwej ulicy, drzwi też nie otworzysz bo tata czasem późno wraca, a jego drzwi od toalety hałasują przeraźliwie (niestety nie da się nic z tym zrobić). No więc Asia śpi w samym body, bez okrycia a i tak czasem lekko spocona.:-( Macie jakąś radę?
Sprawy nie ułatwia fakt, że mała wychowana w zimnie - 20 stopni w pokoju to często był max.
 
D wczoraj obniżył łóżeczko. Zamiast do siebie jak to jest od 2 miesięcy ,położyłam go na noc do łożeczka i spał.Budził się oczywiśćie na karmienia ale nie marudził:-)
 
No więc Asia śpi w samym body, bez okrycia a i tak czasem lekko spocona.:-( Macie jakąś radę?
Sprawy nie ułatwia fakt, że mała wychowana w zimnie - 20 stopni w pokoju to często był max.

Dziunka może klimatyzator kupcie? U mnie podobna sytuacja, okna nie mogę otworzyć a u nas w bloku nawet w zimie było 24 stopnie bez grzania więc naprawdę trudno wytrzymać.
W dzień włączam wiatrak duży w pokoju tak żeby nie wiał na nas tylko mieszał powietrze i jest trochę lepiej. Ale na noc jest za głośny...



Ja wczoraj próbowałam ją położyć do łóżeczka bo była rozbawiona, nie chciała piersi. Ale jak tylko odkładam, to jest minuta harcowania i zabawy a potem od razu jęczenie i ryk. I ten ryk łóżeczkowy jest od samego urodzenia -ja nie wiem, może powinnam pójść z niąna jakąś psychoterapię ;) ?
Jak się w nocy obudzi w łóżeczku i zobaczy gdzie jest to płacz rozpaczliwy od razu. W ogóle ostatnio ma jakieś koszmary, bo często przez sen się bardzo rozpłakuje...
 
a ja dzisiaj zmieniam tryb spania Pawełka z 3 drzemek zmieniamy na 2 ... po ostatnich problemach z uspaniem moze to bedzie roziazanie ...

dzis Pawełek spał od 8.30 do prawei 10 pozniej od 13 do 13.40 narazie jest ciagle radosny i grzecznie bawi sie... zaraz tata z pracy wróci to sie pobawi to go troche rozbudzi a jak bedzie senny zrobie kąpiel wczesniej :) mam nadzieje ze do 19 da rade jutro podroż nas czeka to jak połozy sie spac o 19 to o 5 powinien byc wyspany ;]
 
cleo to gratulacje:-)

moja już przestaje krzyczeć po nocach (po tygosdniu) i zasypia sama..
na dodatk coś zmieniamy..
ja ją karmię a później D usypia.... bo mała jak jej już wyszedł górny ząbek straszliwie mnie przygryza... i ją odstawiam i odchodzę z bólem:-(
a uśpić ktoś musi....
 
yh jak maly wstal przed 14 to nie było trzeciej drzemki z mysla ze o 19 godzinie padnie ... wiec... ok. 16 przysypial wiec zabawy...zabawy...zabawy... rozbudził sie :) pozniej po 17 kąpiel bawil sie jak szalony ... zjadł pobawil sie z tata i o 19.30 czas spania ...zero :| krzyk jak zwykle... nie wiem o co mu chodzi :/ dopiero po godzinie kołysania noszenia spiewania ...padł ... :|
 
reklama
Do góry