reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
koleżanka miała mirenę - założenie bolało ja strasznie - mówiła ze o mało co nie zemdlała ( na szczęście ból był chwilowy ) . po jakims czasie z niej zrezygnowała bo miała dziwne bóle macicy.

ja od zawsze uzywam tabletek i jestm z nich zadowolona - wcześniej miałam logest przez wiele lat ale ostatnio zmieniłam na cilest- i to jest to świetnie sie po nich czuję , mam ochotę na sex . moze tylko minimalnie przytyłam - ale u mnie to akurat plus .
 
reklama
Witam

Dziewczyny chciałabym dolączyć do waszego wątku... juz dwa razy bylam w ciazy ale obie ciaze nie skonczyly sie radosnie :( i obecnie biore tabletki yasminelle od poczatku marca (to sa moje 2 tabletki pierwsze to harmonet) ale przyznam sie ze mam obawy co do stosowania hormonow poniewaz boje sie ze przez nie nie bede mogla miec dzieci niby gin mowi ze to nie prawda ale ja naleze do pechowych ludzi .. z drugiej striny boje sie ze zachoruje na jakiegos raka poniewaz mam nadzerke a gin powiedzial ze dopoki nie urodze dziecka nic z nia nie zrobi ... coraz wiecej mam argumentow za nie braniem anty a jest tylko jedyny argument za tym zebym je brala to taki ze nie moge zajsc w ciaze dopoki nie przeniesiemy sie do wlasnego domu bo obecnie wynajmujemy placimy duzy czynsz i splacamy kredyt ktory wzielismy na wykonczenie domu wszystkie pieniadze wlasnie ida na to ... a do tego od kwietnia mam zaczac prace w ktorej min. przez pol roku nie moge zajsc w ciaze
niby latwo podjac decyzje jak ktos to czyta tylko my z mezem zaczynamy juz 3 rok od kiedy jestesmy malzenstwem a ja tak bardzo pragne dzidzusia te 2 ciaze ktore stracilam jeszcze badziej mnie ukierunkowuja w tym zeby miec dzidzusia ....

wiem ze to co pisze moze nie jest problemem ze ludzie maja gorsze problemy ale ja mam wlasnie takie i jest mi ciezko ..
 
Witaj
Ja niestewtuy nie stosuję tej metody antykoncepcji ale jestem ciekawa jej poniewaz rozmyslam nad tym zeby ja zaczac stosowac ... a obecnie stosuje tabsy ... a przy implancie przynajmniej watroba sie nie rozwali :)
 
Po pierwsze: to nie prawda, że przed ciąża z nadżerką nie można nic zrobić. W dzisiejszych czasach nadżerkę można usunąć ciekłym azotem, co znacznie skraca czas gojenia i wymaga tylko krótkiej abstynencji. W jednym cyklu wymrażasz w drugim cyklu możesz się starać.
Po drugie: jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czy stosować antykoncepcję hormonalną a twój lekarz nie potrafi ich rozwiać to ją odrzuć. Masz równie skuteczne sposoby na odłożenie poczęcia a dodatkowo będziesz mogła zobaczyć jak Twój organizm zachowuje się bez hormonów. Czasem taka samoobserwacja pozwala zdiagnozować co poszło nie tak w poprzednich ciązach. Mając silną motywację do odłożenia poczęcia szybko nauczycie się z partnerem zasad wybranej metody. Potem już rozpoznanie czasu płodnego nie sprawi Wam żadnego problemu.
Chęć posiadania dziecka jest zupełnie normalna u młoedj kobiety. Problem polega na tym, że biorąc antykoncepcję nie jesteś w stanie do końca kontrolować swojej płodności. Z termometrem i podręcznikiem do metody sprawa wygląda zupełnie inaczej.
Proponuję spróbować, w końcu nic nie tracisz - to tylko ok. 20zł za dorby termometr i trochę czasu na wybranie i nauczenie się jednej metody. Ja odkładam już rok i to bardzo skutecznie. Też nie mogę mieć teraz drugiego dziecka, choć bardz bym chciała. Samoobserwacja pozwala mi na pełną kontrolę mojego ciała, zwyczajnie wiem, co się z mną dzieje. Na tabletkach nie wiedziałam nic i dodatkowo dochodziła frustracja, bo nie wiedziałam, dlaczego czuję się źle.
 
Po pierwsze: to nie prawda, że przed ciąża z nadżerką nie można nic zrobić. W dzisiejszych czasach nadżerkę można usunąć ciekłym azotem, co znacznie skraca czas gojenia i wymaga tylko krótkiej abstynencji. W jednym cyklu wymrażasz w drugim cyklu możesz się starać.
Po drugie: jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czy stosować antykoncepcję hormonalną a twój lekarz nie potrafi ich rozwiać to ją odrzuć. Masz równie skuteczne sposoby na odłożenie poczęcia a dodatkowo będziesz mogła zobaczyć jak Twój organizm zachowuje się bez hormonów. Czasem taka samoobserwacja pozwala zdiagnozować co poszło nie tak w poprzednich ciązach. Mając silną motywację do odłożenia poczęcia szybko nauczycie się z partnerem zasad wybranej metody. Potem już rozpoznanie czasu płodnego nie sprawi Wam żadnego problemu.
Chęć posiadania dziecka jest zupełnie normalna u młoedj kobiety. Problem polega na tym, że biorąc antykoncepcję nie jesteś w stanie do końca kontrolować swojej płodności. Z termometrem i podręcznikiem do metody sprawa wygląda zupełnie inaczej.
Proponuję spróbować, w końcu nic nie tracisz - to tylko ok. 20zł za dorby termometr i trochę czasu na wybranie i nauczenie się jednej metody. Ja odkładam już rok i to bardzo skutecznie. Też nie mogę mieć teraz drugiego dziecka, choć bardz bym chciała. Samoobserwacja pozwala mi na pełną kontrolę mojego ciała, zwyczajnie wiem, co się z mną dzieje. Na tabletkach nie wiedziałam nic i dodatkowo dochodziła frustracja, bo nie wiedziałam, dlaczego czuję się źle.

cieszę się że mi odpisałaś ale z tą nadżerką byłam już u 2 lekarzy gin. i każdy mi mówi "musi pani wiedzieć ze jest nadżerka i to tyle" ja się pytam czy cytologie mogę obie zrobic nawet prywatnie a gin mi na to " ze nie ma potrzeby" !!!!!! że jestem mloda i ze nie ma potrzeby a z nadżerka trzeba czekać do ciąży !!! naprawde nie klamie tak mi mowia !!!! a ja sie boje ze zrobi mi sie jakies raczysko!!!
 
A czy WY dziewczyny niewiecie czy już w Polsce zakladaja ten implant???bo duzo czytałam na jego temat i jestem jak najbardziej za załozeniem go ale niestety czytałam tez ze w Polsce jeszcze niejest zakładany,Czy któraś wie czy moze juz cos sie zmieniłol na ten temat???
 
Ja miałam bodaj 21 lat, gdy miałam wymrażaną nadżerkę. Cytologie mam regularnie robioną od tego czasu. Wiek nie ma nic do rzeczy, ciąza też, zwłaszcza, że obecnie i tak planujecie odłożyć poczęcie, zatem moment jest jak najbardziej odpowiedni.
 
cieszę się że mi odpisałaś ale z tą nadżerką byłam już u 2 lekarzy gin. i każdy mi mówi "musi pani wiedzieć ze jest nadżerka i to tyle" ja się pytam czy cytologie mogę obie zrobic nawet prywatnie a gin mi na to " ze nie ma potrzeby" !!!!!! że jestem mloda i ze nie ma potrzeby a z nadżerka trzeba czekać do ciąży !!! naprawde nie klamie tak mi mowia !!!! a ja sie boje ze zrobi mi sie jakies raczysko!!!

kurcze a może zmień lekarzy, bo coś...nie znaszę kiedy lekarze tak podchodzą do tematu!!
 
dzwonilam do gina w sprawie nadzerki ale powiedzial ze nie bedzie mi jej narazie usowal najpierw zrobi kolposkopie i potem postanowimy ze jesli bedzie trzeba usunac to wtedy usunie a jak nic niepokojacego nie zobaczy to nie bedziemy zeby nie zmniejszac mi szansy na zajscie w ciaze a i tak mam tylko 50 % szansy
 
reklama
Po pierwsze: to nie prawda, że przed ciąża z nadżerką nie można nic zrobić. W dzisiejszych czasach nadżerkę można usunąć ciekłym azotem, co znacznie skraca czas gojenia i wymaga tylko krótkiej abstynencji. W jednym cyklu wymrażasz w drugim cyklu możesz się starać.
Po drugie: jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czy stosować antykoncepcję hormonalną a twój lekarz nie potrafi ich rozwiać to ją odrzuć. Masz równie skuteczne sposoby na odłożenie poczęcia a dodatkowo będziesz mogła zobaczyć jak Twój organizm zachowuje się bez hormonów. Czasem taka samoobserwacja pozwala zdiagnozować co poszło nie tak w poprzednich ciązach. Mając silną motywację do odłożenia poczęcia szybko nauczycie się z partnerem zasad wybranej metody. Potem już rozpoznanie czasu płodnego nie sprawi Wam żadnego problemu.
Chęć posiadania dziecka jest zupełnie normalna u młoedj kobiety. Problem polega na tym, że biorąc antykoncepcję nie jesteś w stanie do końca kontrolować swojej płodności. Z termometrem i podręcznikiem do metody sprawa wygląda zupełnie inaczej.
Proponuję spróbować, w końcu nic nie tracisz - to tylko ok. 20zł za dorby termometr i trochę czasu na wybranie i nauczenie się jednej metody. Ja odkładam już rok i to bardzo skutecznie. Też nie mogę mieć teraz drugiego dziecka, choć bardz bym chciała. Samoobserwacja pozwala mi na pełną kontrolę mojego ciała, zwyczajnie wiem, co się z mną dzieje. Na tabletkach nie wiedziałam nic i dodatkowo dochodziła frustracja, bo nie wiedziałam, dlaczego czuję się źle.

Bardzo mnie interesuja naturalne metody i chcialabym zaczac je stosowac juz troche sie dowiedzialam na ich temat ale tylko z netu gdyz nie mam takiego podrecznika :) a z tab. chce zrezygnowam mimo ze nawet i stracilam na wadze po yasminelle ale zauwazylam ze piersi mnie strasznie bola przez caly czas brania tabsow a w naturalnym cyklu bola mnie tylko tydzien przed miesiaczka

a teraz pytanie z innej beczki w grudniu mialam poronienie i po nim mam dlugie cykle co prawda jeden krutszy od drugiego i moje pytanie czy dlugosc cykli powoci do tych z przed ciazy i poronienia?
 
Do góry