reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Nie wiem, ale wiele razy słyszałam, że na metodę naturalną wpływa alkohol, nie przespana noc i wiele innych dość codziennych czynników. Ja przestałam się nad tą metodą zastanawiać bo mi się kojarzy z życiem w "habicie"
 
reklama
Makro, jakoś nie czuję się ograniczona. :-) Gdybyś uwaznie przeczytała moje wypowiedzi w tym wątku z pewnoscią dowiedziałbyś się, że jestem mamą trzylatka, do którego jeszcze czasem wstaje w nocy, moje życie nie jest jedynie pasmem sukcesów a i stres w domu i w pracy towarzyszy mi na codzień. Czasem zdarza mi się nawet zachorować, czy napić lamke wina, puszkę piwa, posiedzieć do późnej nocy. Zakonnica nie jestem, w habicie nie chodzę. Czy "słyszałas" te rewelacje od osób stosujących NPR? Bo dziwnym zbiegiem okoliczności takie bzdury rozpowiadają osoby, które o metodach rozpoznawania plodności bladego pojęcia nie mają, w tym głównie lekarze ginekolodzy, którzy niestety nie mają bladego pojęcia czym chociazby jest szczyt objawu śluzu, czy jak interpretuje się wykres przebiegu temperatury.
Alma - podręcznik możesz kupić przez internet. Wystarczy, ze w przeglądarkę wpiszesz choćby - "INER" czy "LMM". Wyskoczą ci adresy stron promujących NPR i tam znajdziesz info o podrecznikach i kursach. Poza tym dobrze zaopatrzone księgarnie diecezjalne tez miewają podręczniki.
 
Dziewczyny mam siostrzenicę , która ma 16 lat, wychowuje się bez matki i właśnie zastanawiam się nad przeprowadzeniem rozmowy z nią na temat antykoncepcji. Czy uważacie ,że to dobry pomysł, czy nie za szybko? Co jej powiedzieć i co jej polecić?Jak to zrobić czy mi wypada i czy przeprowadzałyście już taka rozmowę?:baffled:
 
.Myślę że 16 lat to bardzo odpowiedni wiek do rozmów o antykoncepcji,choć najlepiej byłoby już zaczynać taką rozmowę w momencie gdy dziewczynka dostanie pierwszy okres. Najlepiej to wybadać ile już wie na ten temat bo w dzisiejszych czasach może się okazać ze wie już na ten temat bardzo dużo ;-) . I może wybrać się wspólnie do ginekologa na rozmowę.
 
Co dziewczynki byscie mi poradzily Czy po porodzie istnieja jakies srodki antykoncepcji Jesli bym chciala na nowo zaczac wspolzycie z moim mezczyzna ale zeby nie grozilo ze po raz 2 bym mogla zajsc??
 
16 lat to troche za pozno:-p. Ze mna mama rozmawiala jak tylko dostałam pierwsza miesiączke.

Mysia3005 ja brałam cerazette ale zle sie po nich czułam.
 
Moja mama ze mna wcale nie rozmawiala o antykoncepcji. Z drugiej strony to jej sie wcale nie dziwie, bo pewnie nie miala zielonego pojecia o tym. Wiecej dowiedzialam sie z ksiazek i od kolezanek. teraz sa zupelnie inne czasy i przede wszytskim jest w czym wybierac:-):-)
Mysia chyba nigdy nie bedziesz miala 100% gwarancji. :-:)-(
 
Witam! Mam w tej sprawie chyba cos do powiedzenia:-)Przez dwa lata uzywalam metody naturalnej jako antykoncepcji, z powodzeniem, sporadycznie uzywalismy prezerwatywy. Powiem tylko, ze seks uprawialismy praktycznie codziennie, oprocz dni plodnych. W trakcie stosowania tej metody mialam problemy z gospodarka hormonalna, dwa razy nie mialam okresu ponad dwa miesiace dlatego zdecydowalam sie na tabletki, ktore bralam 2 lata, nastepnie swiadomie je odrzucilam i zaszlam w ciaze. Od razu po porodzie (nie karmilam synka piersia) wrocilam do tabletek. Moj poglad jest nastepujacy : jesli na serio nie planuje sie dziecka, lepiej zdac sie na metody typu tabletki, spirala, plastry itd. Metody naturalne pozostawilabym dla kobiet ktore sa gotowe na ewentualna (przepraszam, jesli kogos razi to slowo_ "wpadke". Dzis wiem, ze gdybym myslala tak jak teraz KIEDYS to na pewno stosowalabym antykoncepcje hormonalna a to, ze wczesniej nie zaszlam w ciaze uwazam za "fart".
 
reklama
Do góry