reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Wszytsko było w porzadalu miałam kontrolne usg co dwa tygodnie było ok wiec nie martwiłam się na zapas bo byłam pewna.................i ta pewnośc po 17 tygodniach mnie opuściła.........

Co do samej spiralki to nikt nie mógł jej zlokalizowac zaraz jak tylko mój gin wykrył ciąze kaazał mi jechać na takie specjaloistyczne USg wczesnego wykrywania wad płodu bo gdyby okazało się ze ona gdzieś do dzidzi ię dostała wtedy najgorsze............................
te trzy dni wlokły się jak flaki z olejem a ja cały czas ryczałam w obawie czy wszystko ok

Jesli chodzi o wkłądkę to ja z tego wszystkiego nie pamietam nazwy ale to chybanie była mirena jak będę u gina to spytam

Także i to USg dwukrotne nie wykryło jej wiec opcji sa rózne alebo wypadła alebo gzieś spadła na dno macicy i tam sobie juz do końca mojego zywota będzie a to w niczym nie przeszkadza

I tak sie skończyła moja przygoda ze spiralką
Oczywiście cieszę się na druga dzidzie ale chciąłam jeszcze troszke poczekac odchować no coz los rózne figle płata
 
reklama
Mnie tez lekarz nie zbadał przed przepisaniem tabletek, ale naszczęście biore je już 8 miesięcy i nie mam żadnych skutków ubocznych.Nawet w odchudzaniu mi nie przeszkadzają.
 
hcoś wam powiem - na temat badań hormonalnych przed braniem pigułek - tak naprawde te badania nie mają sensu. wszystkie pigułki mają w składzie syntetyczny estrogen (wszystkei taki sam), drugi skłądnik - progestagen może być różny. ale badania hormonalne nie powiedzą któe tabletki dac, bo w wyniku badąn nie napisane jest jak kobieta bedize sie czła po podaniu dango progestagenu. a poziom hormonów zmienia sie cały czas, wiec z którego dnia cyklu lekarz ma brac badanie?
i tak naprawde lekarze co zlecja badania hormonane przed pigłkami, i tak przypisuje na chybił trafił albo według przyjaźni z firmą farmaceutyczną.
żeby sprawdzić cykl hormonaly kobiety, to trzeba by wybokać ze 4 serie badąń w 1 cyklu.

a badania jakie powinno się wykonac przed podjęciem decyzji o pigułkowaniu:
- bilirubina
- ALAT, ASPAt
- czas krwawienia i krzepnięcia
- cytologia
- badanie piersi (moze być USG, czasami wystraczy palpacyjne)
- względnie morfologia

badania te trzeba powtarzac przynajmniej raz do roku

przeciwskazaniem do brania pigułek sa mięśniaki macicy (wtedy można brac pigułki jednoskłądnikowe, np cerazette) i palenie papierosów
 
dziewczyny mam pytanie...

od 21.07 mam zalożona spiralke, w ostatniej chwili przed zabiegiem jednak sie zdecydowałam, że niechce mireny, boje sięb tych hormonów, że będe tyć itd. i mam zwykła wkładne z miedzi na 10 lat.

no i mam pytanie odnośnie tych niteczek, jak wy je sprawdzacie, jaką polecacie metode itd?
bo pani doktor nic mi nie powiedziała,
2 dni po zabiegu jak sprawdzałam to czułam
w 3, 4, dniu nie
w 5 tak
i teraz juz od 6 dnia po zabiegu znow nie
tez tak macie?????:confused::confused:

w poniedzialek ide do lekarza, ale wolalabym cos wczesniej wiedziec
dodam ze zaraz po zabiegu mialam robione usg i niby wkladka jest na miejscu
nic mnie nie bolało i nie boli
czasem sie tylko czuje jakbym miała zawroty głowy, ale to pewnie od pogody i zmeczenia


pozdrawiam
 
Hey dziewczyny.
dawno mnie tu juz nie bylo i w sumie nie jestem juz posiadaczka Mirenki:tak::-) i bardzo sie z tego ciesze bo moje obawy co do Mireny byly sluszne,nie chodzi oto ze jest nie dobra badz sie zawiodlam ale po prostu jestem jednym z tych paru procent kobiet, ktorych organizm nie przyjal wkladki.I tak oto jestem na tabletkach i czuje sie juz okey a jutro ide do lekarza z prosba o skierowanie mnie na badania hormonow bo mam znowu problemy niestety:no:. Zobaczymy jak to bedzie ale na tabletkach czuje sie oki jak na razie i zaczynam brac juz 3 opakowanie
pozdrawiam
 
Ja także stosowałam Diane przez jakis czas...jako srodek na poprawę skórki i włosków spoko...jako środek o działaniu antykoncepcyjnym też ok...ale za to testy wątrobowe wyszly fatalnie!!!!!

Zmieniłam na inne tabletki i juz testy wychodziły spoko


W sumie to nie polecam Diane...jak coś jest lekiem to niech nim pozostanie i niech będzie stosowane na to na co jest przeznaczone
 
Ja brałam Diane przez rok czasu.Głównie jako lek przeciw trądzikowy i na uregulowanie miesiączki i na pozbycie sie strasznych bóli brzucha w czasie okresu.Z trądzikiem pożegnałam sie raz na zawsze,a męczyłam sie z nim dość długo i nic nie pomagało.Miesiączka była regularna w trakcie brania tabletek,bo wiadomo,ze to jest taka sztuczna miesiączka wywołana odstawieniem leku.Ale jak tylko przestałam brać miesiączka znów pojawiała się bardzo różnie.Cykle cały czas mam nie regularne.Brzuch też nie bolał mnie w czasie brania tabletek,ale po odstawieniu bóle wróciły.Nie tyłam przy tych tabletkach,psychicznie czułam się zupełnie normalnie,libido ani trochę nie spadło.Najgorsze jednak było to,że zawsze jak miałam tydzień przerwy kiedy dostaje sie miesiączkę to musiałam przeleżeć 3 dni w łóżku z potwornym bólem głowy,który był nie do zniesienia i na który nic nie pomagało.Wyłam z bólu.I z tego powodu wolałam tabletki odłożyć.
Jeśli chodzi o rozmiar biustu.W czasie brania tabletek mój biust był nie tyle większy co pełniejszy i taki jakby nabrzmiały.A to dla tego,ze zatrzymywała mi sie woda w organizmie.Jak przestałam brać tabletki to biust wrócił do normy.Także od tabletek na pewno nikomu nie urośnie biust:-p
 
witam,
nie mam osobistych doswiadczeń z wkladką ale moja koleżanka miała taką wkładkę i bardzo sie skarżyła ponieważ miała bardzo obfite i bolesne miesiączki.
pozdrawiam,
m.
 
reklama
no właśnie wracając do tego tematu jakie sa mniej więcej koszty?? i czy zabieg jest odczuwalny - bolesny?
 
Do góry