reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
M.Nastki a jakie jeszcze zabezpieczenie używasz oprócz mireny i dlaczego?

ja dziś dzwoniłam i mają jednak otwarte w sobote, od 10-12 i całe szczeście, bo w tygodniu nie mam jak tam podjechać. Kurcze tylko kobieta się mnie pytała czy mam powyżej 25 lat, ja powiedziałam że 24 to powiedziała okey, ale w sumie w sierpniu dopiero skończe :baffled: mam nadzieje że się nie przyczepią,.

Współczuje dolegliwości.
 
reklama
Wisienka ja biore teraz dodatkowo tabletki-femoden bo mialam okropne bole w podbrzuszu i plamienia mialam na przemian z krwawieniami:baffled: a teraz jest oki ale tak na prawde tez nie wiem na jak dlugo:confused:.pozdrawiam
a przy okazji to nie wiem dlaczego pytali sie ciebie ile masz lat?
 
witam

Tak weszłam do was troszke z ciekawości zasięgnąc języka o spiralkach.Nie po to bym sobie chciała założyć..

Ja własnie po pierwszym porodzie sobie założyłam był to dramat bo lekarz musiał mnie uśpić zeby ją założyć cosik nie mogła wskoczyc a ja ju zpotwornie wyłam z bolu.Przez 4 miesiące wszystko było ok chodziłam na kontrolne usg była sobibie super na miejscu jednak do czasu.......................Teraz własnie oczekuję drugiego dzidziusia bo owa wkładeczka postanowiła spłatac nam figielka a skoro byłam zabezpieczona wiec nie myslałam o tym.
Najgorzy byl strach o dzidzię bo dowiedziłam sie o tym fakcie dopiero w 17 tc wiec kawał ciązy miałam za sobą bez zadnych oznak nic kompletnie na to nie wskazywało.
Także ja juz drugi raz w zyciu sie nie dam namówic na spiralkę a teraz wogóle mam uraz psychiczny az boje sie pomysleć co będzie po porodzie kiedy przyjdzie powrócić do normalnoosci może sie odblokuję ale wiećej dzieci to juz nie zniosłabym.
pozdrawiam
 
IZOLDZIA wlasnie o tym ja pisalam . Dlatego mialam troche strachu. Spiralka jest super ale teraz wiem by lepiej uwazacna siebie. Napisz moze jak to bylo ze . Czy czulas cokolwiek czy moze nic... Dowiedzialas sie na kontrolnym czy poszlas do lekaza bo cos bylo nie tak??? Moja pani doktor mowila ze niema sensu zabespieczac sie podwujnie bo mirena i tak jest juz super bezpieczna wiec sie posluchalam. Moze warto dolorzyc te nasze sprawdzone prezerwatywy??? Durex to ma teraz taki wybor ze jeszcze dodatkowo dobze robia! Wypustki fale i takie tam Hi hi.
Nierozumiem jednak jednego. Jak to mozliwe by podczas zakladania spirali usypaic. Ten lekaz pewnie robil to poraz pierwszy bo wkladanie spiralki prawie nieboli. nawet jak poczytaz te forum to sama dojdziesz do wniosku ze nietylko ja tak mysle. Ps. Mozliwe ze spiralke nalozona ci zlei dlatego zaszlas w cize. Zasiegnij opini innego lekarza. Niewiem jak w polsce ale u nas za taki blad lekarza musi on placic dziecku alimenty do 18 roku zycia! Moja znajoma miala spiralke i byla zle wlozona zaszla w cioze i inny lekarz to potwierdzil. Maly ma juz 4 latka i dostaje co miesiac alimenty. Poszukaj w necie moze znajdziesz cos na ten temat!
 
Ostatnia edycja:
MUMINKA u mnie był od początku problem z założeniem chodziło kurcze juz nie pamiętam dokładnie ale mam cosik inaczej niz inne kobietki.Pierwszą spiralkę to sam potwierdził że nie jest pewien jak ona tam leży wiec na drugi dzien poszlam na usg i to potwierziła do tego strasznie bolał mnie brzuch i miałam mega krwaienie a do tego przy samym zakładaniu wyłam z bólu.
Drugą zakładał mi juz w znieczuleniu takze usęłam na 15 minutek i z tą juz poszło dobrze (zrobił tak ze względu na ból jaki temu towarzyszył) po usg wyszło ze jest dobrze usadowiona i leży na miejscu.PO dwóch miesiącach byłam na kontroli i usg i dalej było ok leząła tam gdzie powinna czyli założona byla dobrze bo nawet spoko sie czułam nic mnie juz nie bolało wogóle nie odczuwałam zadnrgo dyskomfortu.No ale wszytsko do czasu .Wiesz troszke rozmawiałam z dziewczynami i lekarzami że takie rzeczy jak wypadnięcie jak najbardziej się zdarza i własnie mnie to spotkało znajomej wypadła podczas okresu tylko ona ją zauwazyła a ja nie,bo nawet ni ewiem kiedy to mogło sie stać.
Może to dziwnie zabrzmi ale za dużo zawdzięczam mojemuu lekarzowi żeby go skarzyć jest naprawde super lekarzem.Po prostu tak chyba musiało być jestem statystycznym 2% który zaszedł w ciążę.Dobrze ze dzidzi nic nie jest bo bardzo się martwiłam czy gdzies się nie wkręciła w nią.także za miesiąc Zuzia będzie z nami
 
Maz racje. Najwarzniejsze ze mala jest zdrowa. Ja mam nadzieje ze z moja spiralka niebede miala zadnych problemow i polerzy sobie jeszcze te dwa i pol roku. Potem moge planowac dziewczynke!!!:-) Ale powiem tylko tak ze nigdy zlego slowa na mirene niepowiem bo jest super i tak jak IZOLDZIA napisalas to tylko 2% i NAPEWNO sie w nich nieznajde. Pozdrawiam cieplutko!!!
 
A ja znowu mam problem:baffled:.Zaczelam wlasnie plamic i zastanawiam sie czy to normalne,mam mirenke i biore tabletki od tygodnia wiec nie powinnam:confused:
Juz sama nie wiem co sie dzieje i chyba umowie sie do lekarza znowu:-(
 
Hi hi hi. IRLANDIA ja tak z usmiechem to napisalam! Mam nadzieje ze wiara dziala coda.
A co dp plamienia to jest normalka nawet do pol roku. Poki nietowarzysza temu zadne bole niepowinnas sie za bardzo martwic ale wiadomo ze lekaz najlepiej nas uspokoi. Tak sie zastanawialam nad tymi roznymi dolegliwosciami zwiazanymi ze spiralka ze mysle ze wiele z nas czuje pewne rzeczy poniewaz jest sie nam cieszko przyzwyczaic do tego ze mamy w sobie cialo obce. Wtedy zastanawiamy sie czy to normalne plamienie bol dyskomfort... Ja tak mialam przez okolo 8 miesiecy ale potem sie przyzwyczailam i teraz mniej mysle o tym ze mam cos w sobie.:tak:
 
reklama
A ja znowu mam problem:baffled:.Zaczelam wlasnie plamic i zastanawiam sie czy to normalne,mam mirenke i biore tabletki od tygodnia wiec nie powinnam:confused:
Juz sama nie wiem co sie dzieje i chyba umowie sie do lekarza znowu:-(

M.Nastki
idź koniecznie, na pewno nie zaszkodzi a może lekarz ci coś doradzi


Muminka tak własnie mysłałam że tak myślisz :-D:-D
 
Do góry