reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Witam kolezanki:-).jestem juz po wizycie u pani ginekolog, zrobila mi usg domaciczne i nic z tego nie wyniklo nadal nie wiadomo z czego te plamienia i krwawienia ale dostalam 3 opakowannia tabletek i jak na razie nie mam zadnego dyskomfortu.mam je brac do konca a potem zobaczymy, tak powiedziala, jak nie skoncza sie plamienia i krwawieni i bole po tych juz wtedy prawie 8 miesiacach to oni beda raczej mi doradzac zeby wyjac wkladke i pomyslec o innej metodzie.:confused:
Powiem szczerze ze jesli faktycznie nadal bede miala te bole w podbrzuszu i plamienia po skonczeniu brania tabletek to raczej sama tez bym sie zdecydowala wyjac wkladke
 
reklama
A jakie tabletki dostałaś na to?
Ja jak miałam plamienia przez 6 miesięcy (ale nie tak częste jak ty) to dostałam bodajże Cycl3Forte. Teraz już mam tylko plamienie kiedy powinien być okres. W lipcu idę na kontrolę. Na twoim miejscu chyba też rozważałabym opcję wyjęcia.
Pani doktor chciala mi dac Microgynon ale juz kiedys bralam i nie bardzo mi odpowiadaly a dokladnie to mialam krwawienie caly miesiac:baffled: ale wzielam te co przed ciaza bralam Femoden i jak na razie od wtorku zatrzymalo mi sie wszystko wiec zobaczymy co bedzie dalej:tak:
 
MamaNastki super że krwawienie ustąpiło, szkoda by było troche wyciągać jak się wydało tyle pieniędzy.

Ja dzisiaj byłam w klinice bo chciałam się dowiedzieć co i jak, jak mi któraś z Was tu poradziła, ale niestety pocałowałam klamkę :-( choć na necie jak sprawdzałam to powinna być otwarta :crazy: będe musiała zadzwonić w poniedziałek i się zapytać telefonicznie.

Dziewczyny, które zakładały w uk orientujecie się może ile trzeba czekać na założenie? i czy potem po założeniu są jakies kontrole ginekologiczne :confused:
 
MamaNastki super że krwawienie ustąpiło, szkoda by było troche wyciągać jak się wydało tyle pieniędzy.

Ja dzisiaj byłam w klinice bo chciałam się dowiedzieć co i jak, jak mi któraś z Was tu poradziła, ale niestety pocałowałam klamkę :-( choć na necie jak sprawdzałam to powinna być otwarta :crazy: będe musiała zadzwonić w poniedziałek i się zapytać telefonicznie.

Dziewczyny, które zakładały w uk orientujecie się może ile trzeba czekać na założenie? i czy potem po założeniu są jakies kontrole ginekologiczne :confused:
Wisienka ja nie placilam za wkladke bo w Uk jest taka klinika co sie nazywa Family Planning i nie placi sie za nic:tak:.Najpierw poszlam na wizyte zeby omowic co bym chciala, zapytac sie jak dziala i takie tam. A dopiero na nastepnej wizycie zalozyli mi Mirenke;-).Zalezy na jaka wizyte idziesz ale u nas okres oczekiwania jest mniej wiecej 2 tyg albo ponad miesiac.Przed zalozeniem wkladki,w zaleznosci kiedy masz wizyte czy za tydzien czy za miesiac nie mozna kochac sie wogole bo musza miec pewnosc ze nie jestes w ciazy.Ja czekalam po pierwszej wizycie jakies 2 tyg niecale i teraz juz jest oki
Zobaczymy co bedzie dalej,jesli nie chcesz wkladki mozesz zalozyc implant, tabletki darmowe daja czy normalna spiralke.Mirena tutaj to jest IUS System:-)
pozdrawiam
 
Witam wszystkich:-D. Mam Mirene od dwa i pol roku i jestem bardzo z niej zadowolona. Rzeczywiscie samo wkladanie nieboli . Mialam tez dobrze bo mialam krotkie krwawienie ( przez jakies 5 dni) i potem krotkie plamienie( okolo 15 dni) I to wszystko. Potem juz zadnych krwawien i zadnych boli. Wizyta co 6 miesiecy i zawsze bylo wszystko w doskonalym stanie. Mam tez nadzieje ze tak zostanie!!! Jest to najlepsza do tej pory antykoncepcja i szczeze ja polecam. Jedno musimy jednak zawsze pamietac. Ryzyko ciarzy jednak jakies maleniuskie jest i powinnismy zawsze sluchac swojego ciala!!! Gdy ma sie spirale niemiesiaczkuje sie a to jest najlepszy sposob by zastanowic sie czy jest sie w ciazy, ale jak tej miesiaczki niema to mozemy tylko polegac na wizytach lekarskich i we wsluchiwanie sie we wlasne cialo. Czytalam na jednym forum o dziewczynie ktora miala mirene i podczas wizyty kontrolnej okazalo sie ze jest w 18 tygodniu ciazy. Naszczescie urodzila zdrowego synka ale za to spirala przebila jej sie gdzies i usuwali jej ja operacyjnie. Niechce was straszyc poniewarz nadal uwarzam ze mirena jest swietna ale jest jednak ważne nie polegać na nia w 100% tylko w 95% i nadal wpatrywać sie w siebie a w razie co kupić se test ciążowy. Pisze to bo od kilku dni nizafajnie sie czuje. Tak jak w ciazy z moim synkiem. No i zaczelam szukac w necie cos na ten temat i znalazlam co nieco. Mam nadzieje ze to moze zmiany pogody tak na mnie dzialaja. Niechce siac paniki i leciec z tym do lekarza dlatego tez kupie jutro test i zobaczymy. Wizyte kontrolna mam za dwa tygodnie i jakos niechce czekac. Pozdrawiam Pa paski!:-)
 
Wisienka ja nie placilam za wkladke bo w Uk jest taka klinika co sie nazywa Family Planning i nie placi sie za nic:tak:.

M.Nastki no własnie byłam tam w sobote, bo chyba ty mi poleciłaś jak się nie myle, ale jak już napisałam pocałowałam klamke. :-:)-(
szczerze wam powiem, że już się nakręciłam i nie moge doczekać jak mi założą.:-):-)
widze ze jesteś mama październikowa, to mamy dzieciaczki prawie w tym samym wieku :-):-)

 
OO no prawie;-), twoje szczescie z listopada:tak:,fajnie
Wiesz co moze sprobuj zalatwic nr telefonu do nich?
u nas przyjmuja od 8 rano do 17 od pon-pt:confused:
 
Na szczescie test byl negatywny! Jednak dzisiaj rano poszlam tez do rodzinnego i okazalo sie mam za niskie cisnienie. Dostalam jakies leki i prawdopodobnie po lecie bede miala znowu normalne. Nawet nie pszypuszczalam ze tak mozna sie cieszyc z nienadcisnienia!!! Rodzenstwo dla naszego synusia planojemy dopiero po wyjeciu mireny czyli za dwa i pol roku i niech tak zostanie.
 
reklama
Ufff:tak:.To dobrze ze jest negatywny
ja dzisiaj mam jakies bole podbrzusza i chodze czesto do ubikacji az zwariowac mozna tak mialam podczas pierwszej ciazy:confused::baffled:.No nie robie testu bo mam podwojne zabezpieczenie ale czuje sie nie bardzo dzisiaj:baffled:
 
Do góry