reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Microlife MT 16C2 a jako zapas mam As Polonia rtęciowy owulacyjny. Na Allegro mozna dostać jeszcze starszy model MT 1622. Oba elektroniczne z dokladnością do dwóch miejsc po przecinku, koszt do 25zł. Rtęciowy ok. 6zł.
 
reklama
Zakupiłam sobie termometr As Polonia rtęciowy owulacyjny 5,98zł i od dwóch dni mierzę temperaturkę i czynię obserwacje.

Ciekawa jestem bardzo jak będzie wyglądał mój wykres :tak:
 
Zarejestrowałam się na "28 dni" :tak: pod takim samym nikiem jak tutaj:

28dni

Tylko jeszcze nie umiem się poruszać na tym portalu, chciałabym Cię dodać do przyjaciółek na "28 dni", jeśli nie masz nic przeciwko :zawstydzona/y: ale nie wiem jak :zawstydzona/y:

Właśnie wyczytałam, że pomiar temperatury pod językiem jest mniej dokładny :-( a ja właśnie w ten sposób mierzę tempkę :no: i co teraz :confused: Mierzyć tak dalej czy może po dwóch dniach pomiarów zmienić i mierzyć w waginie :confused:

Irlandia mogę zadać Ci pytanie na priv ??
 
Śmiało, chetnie we wszystkim pomogę. Ja też mam ten sam nick na 28 dni. Wystarczy, że odnajdziesz mnie na 28 dni, na forum w wyszukiwarkę wpisz mój Nick, zaznacz, ze szukasz użytkowniczki i kliknij "szukaj". Potem na mój Nick i pojawi się moja strona. Tam masz "Dodaj do przyjaciółek" I gotowe. :tak:
 
Witam :-)

Mam wielką chęć dołączyć do Was :happy:, bo od jakiegoś czasu coraz częściej myślę o NPR...przed ciążą z Amelką mierzyłam tempke, prowadziłam obserwacje i robiłam "uproszczone" wykresy...
Moja wiedza na ten temat jest jednak żadna w porównaniu z Twoją Olu :zawstydzona/y:, dlatego będę sobie śledzić ten wątek i może od następnego cyklu zacznę samoobserwacje :rolleyes2:...mam tylko pytanie -- czy nie byłoby dla Was problemu gdybyście nt uwag o funkcjonowaniu 28 dni wymieniały się na tu forum a nie na priv :confused: Może przy okazji doszkoliłabym sie :zawstydzona/y: Ale oczywiście zrozumiem jeżeli wolicie omawiać coś poza forum :tak:
 
Witaj monika3!

Ja jestem swieżuteńką uzytkownczką 28 dni - www.28dni.pl i wybrałam ten portal bo był w podpisie u Oli :tak::-D i spodobał mi się sposób wyświetlania wykresu i wpisywania swoich danych. Poza tym jest tam masa użytkowniczek, które mają szeroką wiedzę na temat NPR, zawsze można kogos poprosic o interpretację wykresu i o pomoc.
Pierwszy miesiąc od rejestracji jest za darmo, jesli po upływie miesiąca nie dokona się wpłaty to najważniejsze funkcje czyli możliwość wpisywania danych, tworzenia wykresów temperaturowych zostanie zablokowana. Po zastanowieniu jednak stwierdziałam, że dobrze jest mieć dostęp do ludzi którzy znaja się na mnpr i zdecydowałam się zarejestrować z myślą dalszego opłacania swojej obecności na 28 dni.

A na dobry początek polecam:

O pomiarach temperaturowych:
http://28dni.pl/pomoc/jak_rozpoczac_obserwacje
http://npr.pl//index.php/content/view/51/53/

Jak badać szyjkę macicy:
http://forum.28dni.pl/discussion/14/obserwacja-szyjki-macicy/

Obserwacja śluzu:
http://npr.pl//index.php/content/view/36/53/

i jeszcze to:
http://www.npr.pl/

Serdecznie pozdrawiam!
też Monika :tak:

 
Fakt opłat na 28 dni wynika z obecności ekspertów - nauczycieli metod NPR, którzy służą pomoca w interpretacji cykli i ogromną wiedzą w zakresie zarówno odkładania poczęcia jak i ułatwiania go. Sama wkrótce planuję zrobić kurs użytkownika metody Roetzera a potem angielskiej. W przyszłości chcę zrobić kurs nauczycielski. Zdecydowanie mnie to wciągnęło. Tak jak pisała gdzieś NikaMD samopoczucie po hormonach się zdecydowanie poprawia. To tak jakby mi ktoś zdjął z oczu jakieś klapki...
Pod wieloma wykresami toczą się ciekawe dyskusje, można się wiele dowiedzieć. Sama musze czasem nieźle główkować, bo jeż się rozeszło jaki zawód "uprawiam". Nie jestem jedyna z medycznej branży. Są tam lekarki, które dla poznania własnego ciała, czasem nawet jako przyszle ginekolożki też prowadzą obserwacje. Poza tym tam są nie tylko mamy czy przyszłe mamy. To portal, gdzie spotyka się dziewczyny dla których NPR to styl życia i nie jest to bynajmniej związane z religią, czy etyką. One zwyczajnie nie akceptują ingerencji w organizm hormonów. Tak czy inaczej to inny portal niż choćby BB, ale i jednen i drugi ma swój czar i urok. :tak:
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie co do wkładki domacicznej tzw. „spirali” czy któraś z was miała kiedyś i coś może mi o niej opowiedzieć ?
Ja stosowałam już wiele metod, różne rodzaje tabletek, plastry i zastrzyki. Nic nie umiem do siebie odpasować, albo libido spada poniżej zera, albo piersi mnie bolą, albo jestem wiecznie zmęczona itd....
Lekarz podsunął pomysł o wkładce z miedzią, bo widocznie metody hormonalne nie są dla mnie.
Czy macie jakieś doświadczenia ?
 
Do góry