reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
hej-nie polecam. to najmniej skuteczna metoda ze wszystkich. nasze cykle sa podatne na wszelkie czynniki-typu zmeczenie, przeziebienie, sposob odzywiania sie-i cala masa innych.. to wszystko wplywa na cykle-i dlatego do konca nigdy nie mozna byc pewnym niczego... nie polecam tej metody-no cyba ze liczysz sie z tym -ze co tam najwyzej bedzie kolejna dzidzia..
pozdrawiam:)
 
reklama
Nieprawda i kopiowanie mitów!
Dobrze prowadzone obserwacje, zgodnie z zasadami obranej metody dają współczynnik Pearla równy współczynnikowi dla antyków albo nawet mniejszy (w III fazie) niż pigułka. Wszystko daje sie zaobserwować a już w połączeniu z pomiarem temperatury to naprawdę nic trudnego. trzba tylko chcieć. Niedawno poznalam kilka par które skutecznie odkładały poczęcie w okrecie popordowym i później.
Własnie obserwacje pozwalaja na zauwazenie kiedy kobieta może być płodna gdy karmi piersią bo zanim zobaczy pierwszą @ po porodzie najpierw dochodzi do owulacji, co można zaobserwować.
Nika skoro nie polecasz to znaczy że masz doświadczenie w tej mierze?
 
Ja jestem zwolenniczką metdo naturalnych. Po ślubie stosowalismy je z powodzeniem 2 lata, a zaznaczę, że mam bardzo nieregularne cykle (29-55 dni) i nie zawiodła, a na dodatek wiedziałam, kiedy dostanę okres. Później stwierdziliśmy, że możemy już starać się o dziecko, jednak nie chcielismy, żeby tak do końca było poczęcie wytypowane (dzisiaj musimy sie kochać, bo jest owulacja). Udało się nam jednak za pierwszym razem, bez problemu i o ciąży wiedziałam szybciej, niż jakikolwiek test :tak:
nasze maleństwo urodzi się za ok. miesiąc i po porodzie również mamy zamiar dalej stosować metody naturalne, jednak najpierw musimy więcej o nich sie dowiedzieć
W życiu nie zgodziłabym się na żadne hormony czy inne cuda, a tak poza tym, to metody naturalne są tanie, wystarczy termometr, ołówek i zaszyt, no i oczywiście systematyczność
 
Irlandia dzięki za link, juz nie długo zacznę się edukować :tak: wg mnie metody naturalne są dobre i niezawodne, pod warunkiem, że oboje partnerów je akceptuje i jest w stanie przez kilka dni nie współżyć
 
ja tez mam nalozona spiralke choc nie Mirene a NOVA T i jest dobra na 2,5 roku.a wczesniej przed ciaza bralam tabletki logest i powiem Wam ze okres mialam wtedy jak w zegarku a odkad mam spiralke to nie wiem kiedy.sie spodziewac np:w ostatnim miesiacu akurat okres mi sie nie pojawil i juz myslalam ze znow fasolke zasadzilismy:-D i tak teraz se mysle czy jak juz bedziemy miec 2 dziecko nie wroic do logest...no ale zobacze co i jak moze sie wyreguluje?
 
Ja mam wlasnie nalozona spirale nazywa sie NOVA T i jest dobra na 2,5 roku.A zeby wlasnie uniknac wlasnie jak np.z suniecia spirali,czy obawy czy jest wporzadku trzeba czesciej chodzic wlasnie do ginekologa.Ja np chodze przynajmniej co 4-5 miesiecy.Jak narazie wszystko jest wporzadku,tylko wlasnie okres mam dluzszy no i trzeba sie liczyc z tym ze moze sie opuznic allbo przez 2 m-ce nie pojawi sie.:happy2:
 
Witam mamusie. Ostatnio nie zbyt dobrze moj organizm toleruje wkladke i tak na prawde nie wiadomo dlaczego, owszem czytalam ze do pol roku moga byc rozne plamienia i wogole ale ja po prostu mam dni ze kregoslup mi zupelnie siada i krwawie ostatnio co drugi dzien:baffled:. jka juz ustepuje krwawienie to potem plamie jeden dzien i znowu krwawienie wraca czasem ze zdwojona sila.
Mam pytanie w zwiazku z tym czy ktoras z Was miala taki problem zeby organizm nie zaakceptowalo wkladki?chodzi mi oto ze cokolwiek, kiedykolwiem sobie zrobilam czy to kolczyki czy cos innego to moj organizm nie akceptowal obcego tworzywa i wszystko muissalam badz wyciagac badz narastalo mi dzikie mieso itp
Jak bylo z Wami?
zaczynam sie martwic bo pani doktor wyslala mnie na usg jak najszybciej a wolny termin jest dopiero na 17-go czerwca a poza tym zaczela przebakiwac cos o ciazy pozamacicznej:szok::baffled:
 
rowniez i ja zdecydowałam sie na spirale, mam zalożna Mirenę, nie odczuwam zadnych problemów a miesiaczki praktycznie zanikły tzn zarzają sie jako plamienia...
Urodziłam dziecko na koniec czerwca a dwa miesiace pozniej mialam juz załozoną spiralke...
co do sposobów antykoncepcji to zaden sposob nie jest 100%, moja kolezanka z załozoną spiralką po 2 latach zaszla w bliżniaczą ciąze...
 
reklama
Agutek na pewno dam znac, wiesz pani Doktor nie powiedziala ale ja wyczytalam ze jesli sa bole w dole podbrzusza i kregoslupa i plamienie z platami, jak bym ja to nazwala, krwiakow to moze ale nie musi to swiadczyc ze wlasnie moze to byc ciaza pozamaciczna.Niedawno zrobilam test ciazowy bo przeciez nie wytrzymam do wizyty i wyszlo ze nie jestem ale chodzi mi bardziej o to zebym ja przez to nie miala problemow zdrowotnych:tak:.Po badaniu ginekologicznym po raz kolejny stwierdzono ze wkladka jest na swoim miejscu ale ja czuje dyskomfort jak sie kochamy z mezem i po sexie tez mam bole podbrzusza:baffled:
Jak to mowia pozyjemy zobaczymy a ja na pewno dam znac co i jak
 
Do góry